Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#91 2011-08-06 14:17:54

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

Wszystkie Wasze opowiadania są bardzo wzruszające i uważam że naprawdę nadają się na książkę.Jednak najbardziej przeżywałam historię JEDNEGO DNIA Z ŻYCIA MARCELKA i oddaję na niego swój głos.Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#92 2011-08-06 17:14:08

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Jeden dzień z życia

MARCELEK

- bo dla mnie to opowiadanie jest  niekończącą się opowieścią... o miłości, tęsknocie, bólu. Nie ma już strachu, krzyku i rozpaczy. I łzy też już nie płyną...
Jest za to nieuchwytna łagodność i ciepło, taka jaką daje dotyk kochanej osoby... tak jak Marcelek lubił

Offline

 

#93 2011-08-16 06:58:58

 Smarmen

Member

Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-05-29
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: Jeden dzień z życia

Moi drodzy
Tak oto nadeszła chwila rozstrzygnięcia naszego konkursu.
Największą liczbę Waszych głosów uzyskało opowiadanie Atusi o Marcelku.
Proszę wybierz swoją nagrodę stąd: http://andreovia.pl/Pasje/998aMM/index.htm
Bardzo się cieszę

A teraz czas na refleksję
Dla mnie każda umowa czy zobowiązanie to sprawa honoru, dlatego niemal zmusiłem Was do tego głosowania, chociaż wszystko wskazuje na to, że wcale nie mieliście na to ochoty.
Ale jak to? Opowiadania pisaliście i komentowaliście z takim entuzjazmem, a przy głosowaniu niemal cisza?

Wcale się Wam nie dziwię!
Bo jakże tu wybierać, pomiędzy bezgraniczną miłością, sercem troskliwym, oddaniem i poświęceniem, nadzieją  i radością z malutkich kroczków? No JAK?
Nie da się!
Chciałoby się mieć je wszystkie i wszystkie należycie docenić.

Kto beztrosko przesypia swoje noce, ten nie zrozumie, co stoi za pozorną prostotą i spokojem słów  w opowiadaniu o Tośku. Niesamowity ładunek emocji pomiędzy wierszami widoczny jest tylko dla wtajemniczonych. (Basik o Tośku) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Tosiek

Uśmiecham się, kiedy czytam opowiadania o Juli i podziwiam jego lekkość. Ile trzeba mieć w sobie miłości, zaufania i siły, aby tak spokojnie o tym pisać? Obrazy przedstawione są niezwykle plastycznie i bez najmniejszego problemu widzę i czuję jak krople potu spływają po czole śpiącej Juli. (Mama o Juli) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Jula

Radosna Maja i Mati-katarynka – któż przedstawiłby ich lepiej? Udzielają się czytającym sielankowe obrazy i emocje, prawie że zapominamy o chorobie. To opowiadanie jest dla mnie pochwałą - tak bardzo ważnej w życiu - radości z rzeczy drobnych. (Olaaa o Maji) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Maja

Jeszcze nie potrafię czytać spokojnie opowiadania o Marcelku. Wewnątrz siebie, w sposób nieopanowany, cały czas buntuję się przeciwko cierpieniu dzieci. Z otwartym sercem obejmuję wszystkich, którym przyszło zmierzyć się z taka tragedią. (Atusia o Marcelku) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Marcelek

Opowiadanie o Kubusiu urzeka zwłaszcza, poprzez niewątpliwy talent pisarski autorki. Obrazy nakreślone są z taką precyzją, że czuję się, jakbym tam był i widział Kubusia w trakcie terapii, zabawy czy modlitwy. Podziwiam finezyjne oddanie napięcia kolejnych zdarzeń – niesamowite. (Puchatek o Kubusiu) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Kubus

Wyjątkowe jest opowiadania o Wiktorku. Kiedy zobaczyłem zdjęcia tego Maluszka na tle ręki dorosłej osoby aż mi dech zaparło. Niezwykłość tego opowiadania bierze się zarówno ze sposobu przedstawiania zdarzeń, jak i z pozycji samej narratorki – Babci Wiktorka. Ja to czuję i do mnie to przemawia. (Babcia o Wiktorku) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Wiktorek

Choroba bliskiej nam osoby potrafi całkowicie zmienić bieg planet w rodzinnym układzie słonecznym. W takie sytuacji, siłą rzeczy wszystko kręci się wokół najbardziej potrzebujących, co widać to wyraźnie w opowiadaniu o Julii. Wzajemne wsparcie nie tylko decyduje o powodzeniu terapii, ale pozwala przetrwać ciężkie chwile. (iki81 o Julii) http://lgmd.andreovia.pl/1dzien.htm#Julia

Ogłaszam więc, że wszyscy jesteśmy zwycięzcami tego konkursu, albowiem nie ma osoby, która pisząc to lub czytając nie odniosłaby jakiejś korzyści.
Porozmawiałem ze swoim przyjacielem – malarzem a on bez najmniejszego wahania zgodził się ze mną, że nagrody będą dla wszystkich autorów opowiadań.
Proszę, żebyście je sobie wybrali stąd: http://andreovia.pl/Pasje/983aMM/index.htm
dostępne są wszystkie prace za wyjątkiem tych opisanych „zbiory prywatne”
Wyślijcie mi na adres smarmen@andreovia.pl informację o swoim wyborze, a nie zapomnijcie podać dokładnego adresu dla przesyłki! Jeśli dwie osoby wybiorą to samo, wówczas decyduje kolejność zgłoszeń.

DZIĘKUJĘ i serdecznie pozdrawiam

Offline

 

#94 2011-08-16 12:10:52

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

o ranyy ale to ładnie napisales:)))

a moze teraz ty cos napisz...wyrzuc z siebie to co chcialbys wykrzyczec...to co ci lezy na sercu..slowo daje ze to pomaga choc troszke..
jak sie czuje Ania?

Offline

 

#95 2011-08-16 15:04:14

 Smarmen

Member

Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-05-29
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: Jeden dzień z życia

eee - a co tam się będę darł
Ja to niestety, jak mi coś nie pasuje od razu walę prosto z mostu. Potrafię szybko się zdenerwować i równie szybko mi przechodzi.
No, ale przecież jakieś (drobne) wady trzeba mieć

Mówienia o sobie tak naprawdę nauczyła mnie Ania - przypomnę, że to moja żona (a nie córka).
No i ta moja żona (:nie:córka) czuje się coraz lepiej. Zmiany są powolne lecz stałe i to jest ważne.
Liczę na to, że za niedługo to ona będzie mogła się na mnie - za przeproszeniem - wydrzeć
I słowo daję, bardzo na to czekam

Offline

 

#96 2011-08-16 15:30:57

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

przeciez my wiemy ze zona bardzo sie ciesze ze sa zmiany i bardzo bardzo mocno trzymam kciuki zeby sie wreszcie na Ciebie wydarła:)pozdrow ja i ucałuj od nas

Offline

 

#97 2011-08-16 15:42:52

 Smarmen

Member

Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-05-29
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: Jeden dzień z życia

No - ja wiem, że wiecie... tak się tylko wygłupiam Już jest wycałowana i wypozdrawiana na jakieś siedem lat do przodu! A mnie to nikt nie każe całować:cry:

My tu gadu, gadu, ale CO wybrałaś Mamo_Juli ???

Offline

 

#98 2011-08-16 18:04:22

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

Dziękuję tym, którzy na moje opowiadanie głosowali.... Bałam się tego głosowania, bo tak jak pięknie Smarmen napisał  cyt:"...Bo jakże tu wybierać, pomiędzy bezgraniczną miłością, sercem troskliwym, oddaniem i poświęceniem, nadzieją  i radością z malutkich kroczków?..." Głosowaliśmy, bo trzeba było, ale pewnie wielu z Nas przy wysłaniu miało chwile zawahania, ja już chciałam ciągnąć losy z nazwiskami ....

Smarmen dziękuję za ten przekrój naszych opowiadań, dzięki Tobie przeczytam chyba już dziesiąty raz stronkę z naszymi opowiadaniami, by wychwycić ich jeszcze głębszy sens. Tak sobie myślę,że Twoje podsumowanie ładnie pasuje do wstępu do naszych opowiadań na Twojej stronce .


Dziękuję

Offline

 

#99 2011-08-18 22:02:30

olaaa-calineczka

Member

Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

nom pdsumowanie pasuje:)kurcze nie zagłosowałam,ale to dlatego ,że czytając każde ryczałam jak bóbr no i ciężko cholernie ciężko wybrać mi było przepraszam...a Ania się na ciebie jeszcze wydrze i to tak ,żę szyby się zatrzęsa:)pozdrawiam wszystkich cieplutko

Offline

 

#100 2011-08-19 21:07:31

 wiktor2010

Member

13455360
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 236
Punktów :   
WWW

Re: Jeden dzień z życia

Pięknie podsumowane, Smarmen
Tak sobie myślę, że skoro każde wyrzucone słowo działa oczyszczająco ( a działa ),  to czemu złoszczę się na męża jak się "oczyszcza" ?????????
Egoizm czy co ?! Pozdrawiam serdecznie i buziaki

Offline

 

#101 2011-08-20 12:46:44

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

a co do tych obrazu...mam taki pomysl...czy ktores z naszych forumowych dzieci ma aukcje charytatywne???jesli tak to moze ten obraz by wystawic:)

Offline

 

#102 2011-08-23 21:14:59

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

Na forum wakacyjnie, stad mniejsza aktywność.

Ja tez przegapiłam glosowanie, a może to i lepiej bo miałabym wielki zgryz, na kogo oddać swój głos.

A ja jeżeli mogę to pokażę obrazy bohaterowi mojego opowiadania i niech sam podejmie decyzję, ok?

Ps.Smarnem i nie doczekaliśmy się Twojego "jednego dnia".

Offline

 

#103 2011-08-24 18:21:15

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

Jak najbardziej jestem za aukcją, a pieniążki zebrane można by przeznaczyć na któreś dzieciątko. Niestety nie mam pojęcia o zasadach takich aukcji... )

Offline

 

#104 2011-08-24 23:27:19

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Jeden dzień z życia

ja pytalam bo kiedys moja jula miala takie aukcje charytatywne na allegro, wiec jesli ktores dzieciatko z forum ma takie to fajnie by bylo

Offline

 

#105 2011-09-08 15:54:35

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Jeden dzień z życia

Chciałam tylko napisać, że wczoraj dotarł obraz. Jest piękny i już zawsze będzie nam się kojarzył z "opowiadaniową" akcją

Bardzo dziękujemy!!!


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek http://zalvert.pl BetónovĂŠ Ĺžumpy BĂĄnovce nad Bebravou przegrywanie kaset vhs łódz mapa fotowoltaiki fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska