Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#31 2010-12-12 21:05:34

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Przed tracheotomią :(

U mnie na intensywnej też babci nie wpuścili - tylko rodzice i to pojedynczo. KOszmar

Offline

 

#32 2010-12-13 16:19:22

 wiktor2010

Member

13455360
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 236
Punktów :   
WWW

Re: Przed tracheotomią :(

Zięć pracuje i tylko w soboty i niedziele może jeździć do Wawy z córką a w tygodniu ja pracuję i nie zawsze mogę pojechać Jak mogłam to miał zabieg no i na OIOM mi nie pozwolili wejść A na Kasprzaka pewnie by wpuścili tylko nie chcę zabierać tych cennych chwil rodzicom Ja poczekam Trzeba powiedzieć sobie że to ograniczenie jest dla dobra dzieci - żeby nie wnosić zarazków - zwłaszcza zimą ! Wieści są pomyślne Dwa dni temu odłączyli Wiktorkowi respirator - bo jeszcze trochę go wspomagał - i teraz tylko dostarczają mu odrobinę tlenu Tak na wszelki wypadek   Pani doktor chciała założyć - nie pamiętam jak sie to nazywa - chyba PEG ?! Ale Asia się nie zgodziła bo wierzymy że zacznie ciągnąć butlę Może dziś spróbują Byłoby fajnie Troche sie dziś rozkleiłam w rozmowie ze znajomą - a stałyśmy w kolejce do kasy w banku. Możecie sobie wyobrazić jaką sensacje wzbudziłam ! A wszystko przez to że dowiedziałam sie o tym że w pracy u zięcia zbieraja na sprzęt dla Wiktorka Takie potwierdzenie ludzkich odruchów i babcia ugotowana

Offline

 

#33 2010-12-13 18:57:43

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Przed tracheotomią :(

jula tez wisiala na respiratorze a po zrobieniu tracheo po kilku dniach sama zaczela oddychac ze wspomaganiem tlenu
ja sie nie zgodzilam na pega..nauczylismy sie karmic ja sonda przez nosek a do tego wciaz probowalismy i probowlaismy buzia jak juz sie udalo poprostu usunelismy sonde z nosa..a nie wiem jak to jest z pegiem..

Offline

 

#34 2010-12-13 19:33:28

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Przed tracheotomią :(

My mamy PEGA. A ja nie miałam wyjścia, bo od sondy maluszek podrażnił sobie śluzówkę i dostał krwotoku w noc przed tracheostomią i zrobiono podczas jednej operacji i tracheo i Pega.
Przedtem przy próbach karmienia się zachłystywał i kończyło się zapaleniem płuc.  Zaprzestaliśmy prób karmienia butelką, czasami jedynie usta smoczkiem zwilżaliżśmy. Teraz mamy pega i jestem bardzo zadowolona. Istnieje jednak zawsze obawa, że cewnik PEGA pęknie, wyrwie się. Na razie uważamy. Jedynie co nam zostało po karmieniu sondą to refluks.

Gratulację dla Ekipy tatusia Wiktorka.
W takich sytuacjach można doświadczyć wiele dobrego od osób od których nigdy się człowiek nie spodziewa.
Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#35 2010-12-13 19:44:43

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Przed tracheotomią :(

My również nie zgodzilismy się na PEGa. Mały nie jadł z butelki tylko łyżeczką. Z czasem nauczył się wszystko jeść. Trochę o trwało, ale udało się. Dziś je wszystko, po łyżeczce zostało tylko wspomnienie....mam nadzieję, że tylko mi:) Pozdrawiam gorąco i trzymamy kciuki

Ostatnio edytowany przez Kaska (2010-12-14 09:31:43)

Offline

 

#36 2010-12-13 22:03:02

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Przed tracheotomią :(

no moja tez nie zalapala o co chodzi ze ssaniem z butli nauczyla sie lyzeczka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Uralsk spa Ciechocinek