Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#31 2013-09-07 21:30:13

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Czarna dziękuję za podpowiedz.
A mam jeszcze jedno pytanie czy cewniki do odsysania pasują do każdego rodzaju ssaka, czy do każdego modelu saka są inne? Wydaje mi się że cewniki są uniwersalne ale chcę się upewnić.

Offline

 

#32 2013-09-07 21:39:07

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

cewniki pasuja do kazdego ssaka, a ambu noworodkowe pewnie. Pozdrawiam i trzymam kciuki. Kaska

Ostatnio edytowany przez Kaska (2013-09-07 21:44:14)

Offline

 

#33 2013-09-07 21:43:40

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Dzięki bardzo tak myślałam, i znów zostałam wprowadzona w błąd teraz wszystko muszę brać na zdrowy rozum a nie ślepo słuchać innych

Offline

 

#34 2013-09-07 21:49:52

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Wiele rzeczy się nauczysz od swojego dziecka:) Znajdzie metode zeby sie z Toba porozumiec:)) Wiekszość informacji bedziesz weryfikowac, jak większość z nas:)) Pozdrawiam Was cieplutko, Kaska z Kubkiem

Offline

 

#35 2013-09-07 22:48:51

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Mam jeszcze pytanie odnośnie cewników bo przecież pomimo tego że jesteśmy jeszcze w szpitalu to muszę sobie sama załatwić cewniki no może nie muszę ale ostatnio dostałam 4 i powiedziano mi że więcej nie ma i muszę oszczędzać. Miałam o tym nie pisać ale nie mogę muszę się wyżalić otóż szpital w którym jesteśmy nie posiada cewników do odsysania tylko przez tydzień moje dziecko było odsysane cewnikami nelaton urologicznymi Boże przecież tym można mu zrobić krzywdę, a ja głupia tym go odsysałam. Dopiero jak mama przywiozła mi laptopa to zaczęłam grzebać i zobaczyłam co to jest a jak powiedziałam o tym pielęgniarkom to stwierdzono ale my innych nie mamy.  Dlatego teraz buszuję po internecie i szukam jakiejś hurtowni sklepu medycznego który by mi sprzedał jak najszybciej cewniki dostałam jeden kontakt ale to dopiero jak będę w domu, to od nich mam zamawiać i rurki i cewniki opaski itd. no a teraz szukam.
No właśnie skąd wy zamawiacie cewniki?
czy są to cewniki z kontrolą ssania, jaka mają długość z czego są wykonane ile bocznych otworów maja, czy lepsze są zagięte czy proste no i przede wszystkim żeby były dobre dla niemowlaka bo Jaś dopiero skończy 11 września 3 miesiące.

Ostatnio edytowany przez aniamil22 (2013-09-07 22:54:10)

Offline

 

#36 2013-09-08 16:59:11

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

cewniki sa różne i powinny byc w każdym sklepie medycznym dostepne.my natomiast zamawiamy cewniki firmy unomedical poniewaz maja dwa malutkie otworki po bokach zaraz przy samym wylocie i nie trzeba wkładac go bez mała do płuc by dopiero zaciągnął z buzi też fajnie odsysają.ponad to sa dość sztywne  więc nawet jak w rurce przysycha nie trzeba z nimi walczyc tylko fajnie wchodzi i jest krótki bo ma 40cm długości.my zamawiamy je w łańcucie mogę ci napisac na miary.jesli zamawiam całość na nfz.czyli 540szt na 3 mies to kuriera mam za darmo.jesli nie mam takich odsysam różnymi czasem tez bicakcilara.
a co do cewników nelatona tez miałam takie przypadki w szpitalu ale nimi za wiele sie nie odessa bo nie maja otworu z dołu wiec szkoda zachodu ale czasem nie ma niestety wyjścia więc my do szpitali wszystko zabieramy swoje.
nie używamy tych z kontrola odsysania bo wg.mnie z nimi za dużo zachodu bo musze ściągać łącznik z końcówki ssaka a na dodatek przytykac ten dodatkowy otwór w cewniku.co do rurek nie pomoge bo nam dają w hospicjum ale juz na forum rodzice podawali różne namiary na akme itp.musisz pogrzebac a starszych watkach.a co do opasek my uzywamy bawelnianych wstążeczek bo Laura ma za mala szyjke by założyć opaske.powodzenia dacie rade ja rzadko odp.ale śledze ciągle forum.

Offline

 

#37 2013-09-08 20:37:53

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Bardzo proszę o namiary im więcej tym lepiej prawda? Jeżeli chodzi o rurki opaski to już mam namiary także od mamy z forum i bardzo dziękuję

Offline

 

#38 2013-09-08 20:51:13

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

www.dlapacjenta.pl apteka przyjazna dla pacjenta/sklep medyczny i zielarski-37-122 Albigowa 1054 a /37-100 Łańcut.podam ci tel bo ja zawsze tak zamawiam a wysylam wszystko na Albigowe, tel17/22-50-123.pozdrawiam.

Offline

 

#39 2013-09-10 21:51:49

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Też nie lubię tych z kontrolą ssania. Normalne wystarczy lekko zginać, lub ściskać i też kontrolowane jest ssanie
Hmm... Mnie do tej pory było wszystko jedno jakiej firmy mam cewniki O_o Jej...
Niby zauważyłam, że jedne są bardzo giętkie (takie w przeźroczystych opakowaniach) i nigdy nie wiem, czy sięgnęłam już zgięcia rury czy nie... Natomiast obecnie używam cewników 10 (czarnych). Dobrze zbierają wszystko, mają większe dziurki na końcach i są sztywniejsze.
Ale dla maleńkiego dziecka to chyba 7-8 będą dobre, choć rozmiar 7 doprowadzał mnie do szału. Zbyt cienkie.

Offline

 

#40 2013-09-11 11:30:02

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

to zalezy od tego jak tobie wygodniej lub jaki jest rozmiar rury Laura ma 3,5 i uzywamy rozm 10(czarne)pozdrawiam.

Offline

 

#41 2013-09-11 20:30:49

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Witam,
Mam dobre wiadomości i chcę się z wami nimi podzielić:
po pierwsze Hospicjum objęło nas opieką, a po drugie szykują nas do domu. Właśnie z jednej strony jestem szczęśliwa bo już 6 tydzień jesteśmy w szpitalu ale z drugiej strony przeraża mnie to wszystko. Tu mimo wszystko pomoc jest szybciej a w domu jestem zdana tylko na siebie. Jaś już waży prawie 4200 a urodził się 2720 tuczymy się wszystkie ubranka są za małe. A przede wszystkim muszę pochwalić moją MAMĘ została już dwa razy z małym na noc gdyby nie ona nie dała bym rady.
Pozdrawiamy Ania z Jasiem

Offline

 

#42 2013-09-11 21:14:46

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Nic tylko pogratulowac:))) Dasz radę Aniu, strach ma wielkie oczy, a z pomocą dzielnej babci bedzie na pewno łatwiej. Trzymam za Was kciuki i mocno, mocno ściskam. Kaska z Kubkiem

Offline

 

#43 2013-09-12 21:07:15

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Super bardzo się cieszymy dasz radę -my dałyśmy to ty tez

Offline

 

#44 2013-09-13 19:51:49

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Witam,
Mam znowu do was pytanie, nie myście sobie że jestem jakaś nie poradna ale już z doświadczenia chociaż krótkiego wiem że od was dowiem się wszystkiego i to jeszcze lepiej niż w szpitalu chodzi mi o pochłaniacze wilgoci i ciepła kominki jakie są najlepsze i czy pasują do każdego rodzaju rurki jak często należy wymieniać i na pewno są jednorazowego użytku. Jaś ma rurkę shiley 3,5 ped i jaki ten kominek do niej będzie najlepszy a i jest na własnym oddechu. Wracamy do domu czy w domu musi je nosić bo w szpitalu mu nie zakładano podejrzewam że ich po prostu nie mieli ale w domu to raczej pasuje żeby je miał, bo wiecie bardzo się boję że mu jakiś paproch tam wpadnie.
z góry dziękuję

Offline

 

#45 2013-09-13 21:15:45

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Moj maluch nie nosil filterkow, gdyż wszystkie zdejmowal. Na spacery zakładalismy chustke. Przez 4 lata nic nie wpadło do rury. Jednak jak próbowałam zakładać, to na pewno używalismy jednorazowo - przez jeden dzien. Filterki są raczej znormalizowane, na rurkę pasowały wszystkie, które mieliśmy. Jednak tak jak pisałam, probowalismy stosowac, ale sie nie udalo. Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com Hotels Chelan www.ehotelsreviews.com Anne Marie Villas Ciechocinek restauracje