Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-06-18 01:10:27

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

usunięcie rurki i zamknięcie przetoki

Witam.

Właśnie niedawno, po bardzo długich podchodach trwających w sumie 13 miesięcy (!), udało się nam zaszyć dziurkę po tracheostomii. Sama nie chciała zarosnąć, mimo że początkowo robiono nam takie nadzieje. Dziś natomiast porozmawiałam sobie z koleżanką, która też ma córkę z tracheostomią. Jej laryngolog twierdzi, że kiedy zamyka się takie otwory, to trzeba dziecku wstawić kawałek chrząstki (np. pobrany zza ucha) po to, żeby nie została dziura w tchawicy. Szczerze mówiąc nieźle się zdziwiłam, bo po raz pierwszy o tym usłyszałam, a rozmawiałam o tym z kilkoma lekarzami i Jędrek już jakby nie było jest po zabiegu...

Co mówią o tym Wasi laryngolodzy?

Pozdrawiam serdecznie...

Offline

 

#2 2010-06-19 09:21:19

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: usunięcie rurki i zamknięcie przetoki

Kuba tez jest pom zaszyciu bo sama nie chciała sie zarosnąć, ale nasz laryngolog nic nie wspominał o chrząstce... tylko o tym, że kawałek skóry trzeba było wyciąć i zaszyć...
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-06-20 13:15:24

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: usunięcie rurki i zamknięcie przetoki

Witam:) Moja Madzia miała wstawianą chrząstkę którą wycięto z żebra ale tylko dlatego że miała zwężenie krtani. A znam kilka dzieci które z nami leżały na oddziale i gdy im wyciągano rurki to nie wstawiano chrząstki bo niema takiej konieczności jak dziecko oddycha prawidłowo i saturacja nie spada. otwór stomijny sam powinien się zarosnąć chyba że to nie nastąpi to wtedy zaszywają. Pozdrawiam Iza

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hanmer Springs HĂŠbergement Alfortville Overnatning Fedderwardersiel HotĂŠis San-Nicolao https://www.berlin-hotel.pl fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław