Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#31 2008-07-22 20:06:30

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Witam serdecznie

No....... właśnie
Udało nam sie sprawić kontrakt z Sue RYder - teraz problem z lekarzami - bo jak namówić lekarza z drugim stopniem specjalizacji, jeżdżacego samochodem za ok. 100 tys. na wizyty i czuwanie 24/h za kilkaset zł miesięcznie, przy ogromnej odpowiedzialności.

Jeszcze nie wiem jak ale znajdę.
Pozd'r


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#32 2008-07-23 10:55:39

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Witam serdecznie

to jest kestia misji... jeśli lekarz ma misję i powołanie do pracy hospicyjnej to i w samochodzie za 150 tys bedzie do was przyjeżdzał...

takie mam obserwacje


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#33 2008-07-23 12:13:55

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Witam serdecznie

Zgadzam się z Gofer.
To nie kwastia kasy wiekszej czy mniejszej tylko chęci służenia swoją wiedzą i doświadczeniem, oraz .... kolejna nauka i zaufanie rodzicom. Bo pacjent w domu wymaga ciut innego podejścia niż ten na oddziale.
Ja sama zgłosiłam się do naszego Doktora K. wstępując do HELPu i jest z nami do dziś od 2004 roku. Wspaniały człowiek. Lekarz który jak trzeba przyjeżdża do Antka i trzy razy w tygodniu pomimo kontraktu na jeden raz, zawsze jest pod telefonem (nawet w nocy i w czasie urlopu). Natomiast on sam dobrał sobie pielęgniarkę z anestezjologii z odpowiednimi kwalifikacjami wymaganymi przez NFZ.
Bez dodatkowych umów finansowych pomiędzy nami.
Poza tym trzeba pamietać iż zawarcie umowy nie jest nieodwołalne, lekarza czy pielęgniarkę zawsze można zmienić, jęsli z jakichś powodów nam nie odpowiada. Ja tak zrobiłam z rehabilitantem.
Życzę z całego serca, abyście  znaleźli odpowiednich fachowców.

Offline

 

#34 2008-07-23 22:57:07

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Witam serdecznie

Zgadzam się z Wami - tylko, że takich lekarzy jest niewielu. Wiekszość z nich pracuje we włsnych gabinetach, dodatkowych etatach i zobowiązanie na 24h/dobe nie wchodzi w grę - po kilku rozmowach - wydaje mi się, że to już nie kwestia kasy a czasu i dostępności - poznaliźmy lekarzy, którzy chętnie nam pomogą ale bez uwiazania się w kontrakt.

Poza tym, czy koniecznie musi być (z Waszego doświadczenia)  lekarz, który ma  II stopień z pediatrii. Czy też wystarczy by był pediatrą z II stopniem specjalizacji, np. neurologii, neonatologii i dał kawałek serca dzieciakowi? - dla mnie ta druga opcja jest korzystniejsza. Nawet mamy takich lekarzy ale Min. Zdrowia ich nie chce.

Tak na logikę patrząc - w sytuacjach ekstremalnych i tak będzie potrzebny OIOM. Moim zdaniem (choć jeszcze nie mam doświadczenia w tym zakresie) - ważne jest by lekarz pracował w szpitalu pediatrycznym i na codzień stykał sie własnie z takimi ekstremalnymi sytuacjami, które podczas opieki w domu mogą się pojawić.

Co z tego, że lekarz będzie miał II stopień z Pediatrii, jesli pracuje w przychodni rejonowej - a reanimacja dla niego to coś czego najlepiej unikac z daleka - wierzcie mi znam takich (nawet pracują w szpitalach)

Pozd'r
Tomek


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#35 2008-07-24 12:23:45

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Witam serdecznie

Nasz doktor jest anestezjologiem pracującym na codzień na OJOMie z dorosłymi, ale doświadczenie i chęci poznania nowego ma ogromne.
Nie mielismy wymogu, by był to pediatra. Może to się zmieniło z NFZ , nie wiem, nikt od nas nie wymaga zmiany. Upewnij się czy nie może to być anestezjolog, a pediatrę zaufanego warto mieć na wszelki wypadek do normalnego prowadzenia dziecka. My tak mamy.
Masz rację , co z tego że pediatra, jeżeli nie będzie umiał ustawić respiratora.

Offline

 

#36 2008-07-24 12:57:29

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Witam serdecznie

Wiecie co ręce opadają - nie mamy już kontraktu z SUE Ryder. NFZ Kujawsko-Pomorski nie wyraził zgody na opiekę Piotrusia z przyczyn formalno-prawnych - cos takiego, ponoć nie jest w stanie kontrolować na terenie Slaśka sprawowanej opieki nad naszym dzieckiem - to jest jakis absurd.

Ukłony dla urzedników z NFZ kujawsko-pomorskiego - ...zapomniałem oni takich stron, blogów nie czytają, lepiej jest nie wiedzieć czego oczekują chore dzieci


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa http://youtube-tracks.online Szamba betonowe Hrubieszów nocleg w ciechocinku