Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2011-06-08 14:04:01

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Zmiana i czyszczenie rurki

Hej! Mam pytanie jaka jest u Was procedura zmiany rurki, a dokladnie chodzi mi o to jak czesto mozecie uzywac tej samej rurki po jej wczesniejszym wyczyszczeniu? Czy tez moze wolicie uzywac rurki w sposob jednorazowy? Jak czesto wymieniacie? W jaki sposob czyscicie rurke? Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2011-06-08 14:56:51

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

MY od zawsze używamy rurki jednorazowo, wymienia nam lekarz prowadzący w domu średnio co 2 miesiące, chyba że się przypcha to awaryjnie wymieniam sama.

Offline

 

#3 2011-06-08 15:55:18

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

my równiez jednorazowo. Nie przyszło mi do głowy aby używać wielorazowo.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2011-06-08 15:56:40

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

my używalismy jednej rureczki ok 3-4 razy. Sterylizowalismy w roztworze octowym (przepis Docenta Lisa z Krakowa)

Offline

 

#5 2011-06-08 23:32:07

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

A to mnie zaskoczylyscie z ta jednorazowym uzywaniem rurki, ale teraz ja Was pewnie zaskocze, bo uwaga, jak mieszkalismy w Stanach, to procedura bylo uzywanie tej samej rurki 3 do 4 razy i czyszczenie jej w roztworze 50% wody i 50 % wody utlenionej (nie bylo szans aby ubezpieczalnia placila co miesiac za rurke, choc mielismy wykupione bardzo dobre ubezpieczenie, bo taka byla procedura i juz), w Niemczech jest procedura, ze mozna uzywac tej samej rurki 2 do 3 razy, a czyszczenie pod biezaca ciepla woda.
Fajnie macie, ze co jakis czas lekarz przyjedzie do Was do domu. Ani w Stanach, ani w Niemczech zaden lekarz nie przyjechal nigdy do domu (rurke i pega wymieniamy sami). W Stanach jak Amelia byla jeszcze malutka, za kazdym razem jak cos sie dzialo musielismy ja targac do lekarza, nie bylo szans zeby ktos do nas przyjechal. Najgorzej bylo w okresie zimowym (snieg w North Dakota lezy do maja), snieg i wiatr na maksa i czasem takie burze sniezne ze autostrady 3 dni zamkniete.
Dobrze jest miec porownanie roznych systemow zdrowotnych, co do polskiego sie nie wypowiadam, bo nigdy go z Amelia nie doswiadczylismy, ale porownujac amerykanski i niemiecki, to kazdy z nich mial swoje dobre i zle strony.

Offline

 

#6 2011-06-18 22:58:19

olaaa-calineczka

Member

Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

my rurke zmieniamy co tydzień nikt nie przychodzi nam zmieniać ani nie jezdzimy nigdzie:(zmieniam ja używamy zazwyczaj jednorazowo max 2 razy po uprzedniej dezynfekcji w roztworze octowym

Offline

 

#7 2011-06-19 14:16:00

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

Olu, jak wymieniasz Małej rurkę to nie zaciska krtani? Pytam bo Kuba jeszcze jakis czas temu nie łapał w ogole powietrza noskiem i wymiana to był jeden wielki horror, ale były porażone obie struny. Pozdrawiam

Offline

 

#8 2011-06-19 18:08:24

olaaa-calineczka

Member

Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

Powiem Ci ,że to różnie bywa jak Maja w dobruym humorze to jest ok szybko i sprawnie ,czasem zaczyna płakac i wtedy jest koszmar;(po kilku takich akcjach  biorę teraz kogoś do pomocy asekuracyjnie bo boje sie...

Offline

 

#9 2011-06-20 11:52:10

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

ja też częściej wymieniam sama rurkę niż lekarz, średnio co miesiąc, chyba że pojawi sie gorączka albo infekcja, albo rurka się zatka to wtedy nie ma innego wyjścia trzwea wymienić, używam rurki jednorazowo. (kilka razy zdarzyło się tak,że podczas zap. płuc rurka zatykała się wydzielina kilka razy dziennie, wtedy jedną myłam druga wkładałam i tak na zmiane)
edzia fajnie ze piszesz jak wyglada syt w usa i w niemczech, w Polsce zazwyczaj sie na wszystko narzeka ale chyba nie jest tak zle jednym słowe "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma"

Offline

 

#10 2011-06-20 17:28:07

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

My zmieniamy rurkę średnio raz na miesiąc.  Przy infekcji lub gdy się zatyka to wówczas częściej. Używamy ją jednorazowo.
Edziu, do nas też nie przyjeżdżał i nie przyjeżdża lekarz aby wymienić rurkę. Gdy byliśmy pod opieką hospicjum, to żaden się nie podjął wymiany. Musiałam jeździć na OIOM gdzie do każdej wymiany małego usypiali. Gdy prosiłam, aby wymienić bez narkozy, usłyszałam, że mogę sobie poszukać lekarza, oni tak wymieniaja i koniec. Poszukałam, wymienial bez usypiania, ale prywatnie przez kolejny rok. Później usłyszałam, że nie będzie tego robił z polecenia dyrekcji placówki więc wmieniałam sama. Dziś robimy to na zmianę raz ja raz lekarz. Pozdrawiam cieplutko

Offline

 

#11 2011-06-20 17:55:16

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

a z ta wymiana rurki to u nas zeby jula mogła wyjsc ze szpitala musielismy zdac taki niby egzamin tzn, wiedziec co zrobic przy zatkaniu rurki, wiedziec jak wymienic, wiedziec jak udzielic pierwszej pomocy itp. bez tego by jej nie wypuscili ze szpitala i zawsze wymienialismy rurke sami

Offline

 

#12 2011-06-20 20:59:41

 wiktor2010

Member

13455360
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 236
Punktów :   
WWW

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

A mój Wiktorek jeździ co dwa tygodnie na wymianę rurki do Wawy na Litewską Tak nam zaproponowano jak pozwolili mu wracać do domu

Offline

 

#13 2011-06-20 21:42:28

olaaa-calineczka

Member

Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

ooo marzy mi się ,żeby ktoś nam wymieniał:)chociaż jak ostatnio byłyśmy w szpitalu to jak wymieniali Majce rure a ja czekałam na korytarzu to byłam straaasznie zestresowana i trwało to dla mnie straaasznie długooo i słyszalam ryk Majkowy to stwierdzilam ,żę lepiej sama:)

Offline

 

#14 2011-06-21 07:36:49

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

masz racje Ola po co dziecko narazac na stresy:) jak nie ma wskazan ze musi lekarz to mozna samemu, ja pamietam ze mysmy jule zagadywali i nawet nie zauwazala w ktorym momencie zmienialismy rure takze napewno duzo duzo mniej stresu:)

Offline

 

#15 2011-06-21 11:02:21

 wiktor2010

Member

13455360
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 236
Punktów :   
WWW

Re: Zmiana i czyszczenie rurki

Nie wiem dokładnie jak to się odbywa - w końcu ja to tylko babcia   Ale z relacji córki wiem, że Wiktorek znosi to całkiem spokojnie - może dlatego, że jest jeszcze mały i nie całkiem kontaktuje co i jak ? Choć ostatnio zauważyłam, że coraz częściej sięga rączkami do rurki... wiec pewnie im dalej tym trudniej A tak poza tematem - Wiktor zaczął pełzać po podłodze Najpierw pokonał parkiet a wczoraj i wykładzinę - strasznie śmiesznie to wygląda - napręża się i podciąga rączkami Ciekawa jestem kiedy załapie, że z nóżkami byłoby łatwiej

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Włoszczowa BetonovĂŠ JĂ­mky RoĹžmberk nad Vltavou BetonovĂŠ JĂ­mky BruĹĄperk mapa fotowoltaiki separacja metali hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena