Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#76 2013-10-13 21:05:26

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Witam,
Dzięki za odpowiedź wiem że decyzje muszę podjąć sama ale wasze doświadczenia trochę rozjaśniły mi sytuację.
Napiszcie proszę czy podróżujecie w zimę z dziećmi jeżeli tak to na co zwrócić uwagę, bo lekarka jak wychodziliśmy ze szpitala powiedziała że nie można i nie wiem jak ustalać wizyty u lekarzy. Z góry dzięki

Offline

 

#77 2013-10-13 21:27:43

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

My staramy sie nie wychodzić na duży wiatr czy mróz pomimo tego że Laura nosi filterki-ale też z niczego nie rezygnujemy-zima sanki a rurkę delikatnie osłaniamy szalikiem oczywiście w pewnej odległości by mała nam się nie udusiła-w basenie tez sie kompie dopóki nie zaczeła próbowac nurkowanie i nam sie topić -ale spokojnie z dzieckiem z rurką naprawde nie ma większych wyrzeczeń my staramy sie tak to traktowac jakby tej rury nie bylo.....

Offline

 

#78 2013-10-13 22:50:21

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

My podróżowaliśmy każdą porą. Częściej nam wyznaczano wizyty niż my mogliśmy wybrać:). Oczywiście jak pisała lula, szalik musiał być luźno, żeby się nie podduszał, tym bardziej, że filterka nie nosił. Cała reszta odbywała się tak, jakby rurki nie miał. Co jakiś czas musieliśmy się odessać i tylko tym się różniliśmy od innych. Staraliśmy się , jak tylko było możliwe, przebywać na dworze - zarówno w lecie jak i w zimie i młody coraz rzadziej chorował. Pozdrawiam, Kaska.

Offline

 

#79 2013-10-14 13:07:53

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Wiem każdy mi to mówi że mam go traktować normalnie że jestem zbyt opiekuńcza ale jak mam nie być?
Lula26 tu mnie zaskoczyłaś jak to chodzicie na basen jak to wygląda przecież woda tam się dostaje.

Offline

 

#80 2013-10-14 13:33:28

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

chodziło mi o basen w domu nalewamy wody i mala sie kąpie(szaleństwo całe lato) lecz pod opieką kogoś dorosłego bardzo fajnie sie kąpie moczy głowe jak w wannie pluska sie itd ma filterek wiec woda nie dostaje sie do rurki jak chlapie a szaleje strasznie......gorszy problem jest z gastrostomią która jej przeszkadza ...

Offline

 

#81 2013-10-16 15:24:07

 ollie

Member

Skąd: UK
Zarejestrowany: 2012-10-23
Posty: 54
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Dziewczynki z tego co ja wiem to na dwor nie pwoinno sie z rurka wychodzic jesli jest ponizej - 5 na dworzu. Czywiscie jesli to tylko wyprawa samochodem do szpitala to nie zaszkodzi.

Offline

 

#82 2013-10-23 18:13:39

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Witamy,
Mam do was gorącą prośbę czy może ma ktoś z was bezpośredni kontakt do dr Bieleckiego do Katowic chodzi mi o email bądź telefon

Offline

 

#83 2013-10-23 20:56:24

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

mam gdzies wizytówke musze zerknąć

Offline

 

#84 2013-10-23 22:20:17

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Kontakt przez szpital:
http://www.gczd.katowice.pl/tresc.php?id=66

gabinet prywatny:
Specjalistyczna Praktyka Lekarsaka
dr I. BIELECKI
Armii Krajowej 192
40-750 Katowice
woj. śląskie

Telefon: +48 32 7257049

Pozdrawiam

Offline

 

#85 2013-10-23 22:56:20

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Dzięki jak zawsze mogę na was liczyć jeszcze raz dziękuję

Witam,
No i padło jednak na razie na Warszawę jedziemy do laryngologa 15 listopada na litewską do Pana dr Marcinkiewicza, i tu moje pytanie jak wygląda taka wizyta czy mamy przygotować się że lekarz zostawi nas na oddziale? Jakie badanie ewentualnie może wykonać?

Ostatnio edytowany przez aniamil22 (2013-11-03 08:46:03)

Offline

 

#86 2014-02-19 22:51:06

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Ja mogę odpowiedzieć jedynie na własnym przykładzie. Miśkowi nasza doktor wykonuje endoskopię lub USG krtani. Czasem oba badania jednego dnia. Lekarz może zostawić na oddziale, gdy uzna, że badanie wykona np dzień później (z jakiegoś powodu) lub też ponoć po znieczuleniu ogólnym powinno się zostać na obserwacji przynajmniej do rana. Choć ja wywalczyłam powrót do domu po kilku godzinach, ale pewnie dlatego, że mieszkamy w tym samym mieście gdzie jest "nasz" szpital. Poza tym wynik badania też decyduje o tym, czy lekarz zostawia pacjenta czy nie. Myślę, że gdy wynik jest dobry i np lekarz zdecydowałby się na próbę dekaniulacji to wtedy zostawia na oddziale... chyba, że umawia wizytę w innym terminie.

Offline

 

#87 2014-02-26 19:01:26

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Witajcie,
Tydzień temu byliśmy na kolejnej wizycie u laryngologa na Marszałkowskiej i niestety zawiodłam się po raz kolejny. (to była ostatnia szansa tego lekarza:)) Myślałam że po 5 miesiącach od założenia rurki lekarz zleci małemu jakieś badania typu endoskopia czy chociażby usg ale nic. Stwierdził że jeszcze musimy go obserwować bo teraz to i tak za wcześnie na usuwanie rurki, to sama wiem, nie chcemy się z tym spieszyć, a po za tym Jasia czekają zabiegi i operacje ortopedyczne więc myślę że bezpieczniej dla niego jest żeby rurka pobyła dłużej. Nie wiem czy tak to wygląda że jeszcze za wcześnie jest na jakieś badania czy może lekarz nie chce ryzykować bo endoskopia jest niebezpieczna?
Chcielibyśmy po prostu wiedzieć co tam się w krtani dzieje czy się umacnia czy nie jest gorzej. W pewnym momencie to poczułam się tak jakbym chciała nie wiadomo czego. Pociesza mnie tylko fakt że już niedługo mamy jechać do Katowic i może Pan dr Bielecki powie nam coś więcej.
Najgorsze jest to że cały czas zderzam się z murem, czytając wcześniej kiedy jeszcze nie miałam Jasia wypowiedzi rodziców chorych dzieci nie zdawałam sobie sprawy że o wszystko u nas trzeba prosić, walczyć bo sami to nic od siebie nie dadzą, to jest bardzo przykre, bo nasze dzieci i tak od urodzenia mają po górkę więc można by im ułatwić trochę.

Offline

 

#88 2014-02-26 21:22:01

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

M y endoskopie robimy bez znieczulenia prywatnie u laryngologa ewent.w znieczuleniu ogólnym bronchoskopiee by właśnie spr czy tam wszystko wporządku nie rosną ziarniny itp.

Offline

 

#89 2014-02-26 22:38:00

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Bez znieczulenia robilismy fiberoskopie. Kuba pawie od poczatku mial robiona endoskopie w ogolnym co 6 m-cy wlasnie w katowicach.

Offline

 

#90 2014-03-03 15:35:02

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś będzie miał tracheotomię

Witamy gorąco,
Mam do was drodzy rodzice takie o to pytanie i proszę o radę, chodzi mi o sztuczny nosek jaki jest najlepszy chciała bym kupić taki żeby nie trzeba było go zdejmować za każdym razem do odsysania bo niestety Jaśko ma dużo wydzielinki, do tej pory byliśmy bez filtrów ale jest coraz ładniejsza pogoda i chcemy wychodzić na dwór jak najczęściej, ale na razie to powietrze jest jeszcze dosyć zimne i nie chcę aby mały zaraz zachorował a dzięki filtrom będzie bezpieczniej bo mają za zadanie ogrzewać powietrze. Gdzie taki filtr można kupić i czy sprzedawane są na sztuki czy trzeba kupić od razu całe opakowanie? A ile kosztuje?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek Szamba betonowe Tarnobrzeg to rozwiązanie Mielec zbiorniki jednokomorowe monolityczne Szamba betonowe Przysucha Ciechocinek spa weekend dla dwojga