Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2015-01-02 18:22:51

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

Monique, Kuba zaraz po urodzeniu był intubowany, zerwano mu struny głosowe i uszkodzono obie chrząstki nalewkowate. Od urodzenia był zaintubowany a w 2 m-cu zycia założono mu tracheo. Do Katowic jeździliśmy planowo średnio co pół roku, a w razie występujących problemów zawsze mieliśmy możliwość pojawienia się na oddziale, o każdej porze dnia i nocy. Dr Bielecki czekał dość długo na uruchomienie się strun u małego. W wieku 4 lat Kubek został zdekaniulowany, ale niestety po całym dniu zaczał po prostu się dusić. Znowu została założona rura, a na następny dzień zapadła decyzja o operacji (arytenoidektomii). Po niecałym tygodniu od próby dekaniulacji Kuba został zoperowany, a po następnych sześciu tygodniach przeprowadzono udaną dekaniulację. Po kolejnych 6 tygodniach wykonano plastykę stomii. Nadal jeździmy do Katowic średnio co pół roku na kontrolną endoskopię. Kuba jest ponad 2 lata bez rury.

Gudzior, konsultować powinno się zawsze. Czasem drugi lekarz, patrząc zupełnie świeżym okiem, zaproponuje metodę leczenia, która okaże się najlepszą. Co do ziarniny, Kuba miał założoną rurkę foniatryczną. Po kolejnej wymianie, Kubek zaczął źle oddychać. Okazało się, że utworzyła się ziarnina, która zatkała otwory fenestracyjne i zaczęła zatykać rurkę od wewnątrz. Natychmiast pojechaliśmy do Katowic (z Wrocławia) i Kuba natychmiast trafił na stół operacyjny. Zarówno my jak i lekarze z Katowic, modliliśmu się, aby zdążyć dojechać. Więc tak jak w Twoim przypadku tak i w naszym, ziarnina narastała przez jakiś czas, ale jak zaczęła już zatykać rurę i utrudniać oddech, to wówczas jest to tempo piorunujące i dziecko zaczyna się po prostu dusić.
Pozdrawiam, Kaśka.

Offline

 

#17 2015-01-03 11:31:57

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

Naszemu sykowi ziarnina powstała od wkładania zbyt dużej rurki tracheo.W pewnym momencie również gorzej zaczął oddychać i wylądowaliśmy w szpitalu.Lekarze nie wiedzieli zbytnio co zrobić (gdańscy),dopiero po jakimś czasie podano Małemu w bronchoskopii specjalny lek,który hamuje przyrost ziarniny.Był to lek stosowany w onkologii.Podawano go 3 razy (2 razy tydzień po tygodniu a raz po miesiącu).
Zwężenie nadal jest, ale dr Bielecki (GCZD Katowice) stwierdził,że to nie zagraża życiu dziecka.Synek jak już wcześniej pisałam miał inny problem,który powodował gorsze oddychanie, a mianowicie porażone struny głosowe i zwężenie krtani.Również jak w przypadku Kasi i Kubusia,Marcinek miał wykonaną arytenoidektomię,właśnie w Katowicach i dzisiaj mija już 9 miesięcy jak jest bez rurki.Dobrze,że jest taki lekarz jak dr Bielecki no i oczywiście jego współpracownicy.
Pozdrawiam.

Offline

 

#18 2015-01-03 22:15:12

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

my chyba do ok roku nie miałyśmy ziarnin potem zarosła nam sie tchawica powyżej założenia rurki i potem wycinaliśmy ciągle ziarniny ok pół roku i od tamtej pory spokój nawet jak przeszłyśmy na foniatryczną a mamy rure już ponad 5 lat.u nas ziarniny nie były z powodu intubacji bo mała nie byla intubowana.

Offline

 

#19 2015-01-05 10:45:15

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

Słuchajcie, może ktoś z Was posiada numer bezpośrednio do lekarzy? Bo na stronie Centrum Zdrowia Dziecka nie ma podanego numeru, a jak dzwonię do sekretariatu by mi numer podali, to się nie mogę dodzwonić, bo albo zajęte, albo nikt nie odbiera. Od godziny próbuję i cały czas to samo...

Offline

 

#20 2015-01-05 16:02:32

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

lekarze - dzwoń najlepiej od 13 do 14 bo rano są na obchodzie a potem na zabiegach 32 207 19 65
dr Bielecki 32 207 19 10
oddziałowa 32 207 19 85

Offline

 

#21 2015-01-05 18:59:05

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

Dziękuję. Będę dzwonić w środę, bo jutro święto, to wątpię, że ktoś kompetentny się jutro znajdzie, ale będę atakować pojutrze.


No i nie wiem o co chodzi. Dzwoniłam wczoraj na oddział i rozmawiałam z lekarzem. Przedstawiłam sytuację. Kazano mi zadzwonić do rejestracji, umówić się na konsultację z dr Bieleckim. Dostałam dwa numery: 32 207 16 50 oraz 32 207 16 51. Zgadza się to z numerami podanymi na stronie internetowej. Problem w tym, że nie mogę się pod żaden z tych numerów dodzwonić. Cały czas jest zajęte, a jak już mi się uda trafić na połączenie, to nikt nie odbiera mimo, że czekam kilkanaście sygnałów. Rozłączę się i od razu atakuję ten sam numer i zajęty! Nie wiem o co chodzi. Dzwoniłam do sekretariatu, to mi podała te same numery i poradziła jedynie, że muszę się dodzwonić, bo ona nie umawia już na konsultacje z ordynatorem. I nie wiem już co robić. Jest tak nieważne o której bym dzwoniła..

Ostatnio edytowany przez monique_182 (2015-01-08 09:47:14)

Offline

 

#22 2015-01-20 21:21:56

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

Niestety nie jest łatwo się dodzwonić. Zajęte jest zapewne, bo wiele osób dzwoni. Musisz próbować Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

#23 2015-01-21 15:27:28

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Zwężenie okolic podgłośniowych krtani

No udało mi się dodzwonić po kilku dniach. Jedziemy na konsultację już 2 lutego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Majoitus Sidi Rahal https://www.hotels-world.pl Lodging MĂźcheln konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena