Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2014-12-06 01:29:55

mama Nati

New member

Zarejestrowany: 2014-12-06
Posty: 2
Punktów :   

Natalka z podejrzeniem SMA1

Witam jestem mamą 7 tygodniowej Natalki u której jest podejrzenie SMA1. Czekamy na wyniki,które mają byc juz w przyszłym tygodniu. Chciałabym zapytać po jakim czasie od diagnozy zaczeły się problemy z oddychaniem? Moja Kruszynka poki co ssie bardzo dobrze,nie ksztusi się,oddycha sama. Porusza lekko rączkami i nózkami (więcej w wodzie ) a główką porusza tylko na boki,nie jest w stanie jej podnieść.

Offline

 

#2 2014-12-12 14:02:35

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Natalka z podejrzeniem SMA1

Trudno jednoznacznie określić kiedy zaczynają się / w jakim wieku problemy oddechowe. Wskazuje na nie: nadmierna męczliwość np podczas jedzenia, pocenie się szczególnie skraplanie pod noskiem, zasinienie wokół ust, a też wzmożona senność dziecka.
Warto zaopatrzyć się w pulsoksymetr, który mierzy saturację, czyli wskaźnik wysycenia krwi tlenem oraz zrobić co jakis czas gazometrię - pobranie krwi z paluszka wynik najbardziej miarodajny.

Offline

 

#3 2014-12-22 18:26:03

mama Nati

New member

Zarejestrowany: 2014-12-06
Posty: 2
Punktów :   

Re: Natalka z podejrzeniem SMA1

Tak,to jednak ten diabeł w ciele mojego dziecka co nam bedzie potrzebne? na co mamy się przygotowac?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki separacja metali przegrywanie kaset vhs przegrywanie kaset vhs. Ciechocinek wellness pakiety malowanie elewacji warszawa wodomierze wrocław