Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-12-25 23:01:20

kasia1987

Member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 44
Punktów :   

nowy ssak - porada

witajcie
właśnie dostaliśmy nowy ssak zeiner medical sieciowo-bateryjny i mam problem.
mianowicie sformatowałam dwa razy baterie taj jak jest w instrukcji
problem w tym że nie wiem czy ssak może być cały czas podłączony do prądu?
czy może ładuje odłączam od prądu (jestem na baterii) jak się skończy ładuje znowu i tak w kółko?
może wyda się wam dziwne to pytanie ale nie chce przy nowym ssaku popsuć baterii

Offline

 

#2 2012-12-26 14:27:54

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Każdy ssak jest inny, my mieliśmy inny model. Tak naprawdę nie wiem czy robiliśmy nawet wg instrukcji, ale potraktowaliśmy ssaka na baterię jak telefon. Gdy ssak był podłączony od ładowania to go nie używaliśmy, po naładowaniu odłączaliśmy od ładowarki.  Jak masz możliwość zapytaj w miejscu gdzie kupiliście.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-12-26 19:13:18

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Też mamy taki ssak (w sensie, na akumulator i na prąd w jednym). Zawsze wyczerpuję akumulator/baterię niemal do końca. Kiedy pojawia się czerwone światełko informujące o słabej baterii- wtedy ładujemy.
Jeśli taki ssak non stop podłączony jest do prądu, można spaprać akumulator.

Wyjątki to wizyty w szpitalach i u lekarzy- wtedy ładuję z pół godzinki na wszelki wypadek.

Offline

 

#4 2012-12-27 20:22:39

elka85

Member

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 21
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Witaj my mamy tego ssaka. kupiliśmy go w czerwcu i ładujemy dopiero jak się zaczyna mrugać pomarańczowa lampka. Wyjątkiem są chwile kiedy chcę go zabrać na spacer wtedy zawsze go podładuję trochę. A jak jedziemy gdzieś dalej zawsze ładuję go w samochodzie żeby nie było niespodzianki

Offline

 

#5 2012-12-28 00:58:39

kasia1987

Member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

wcześniej mieliśmy DeVilbiss i ten cały czas był pod prądem tak mi powiedziano że może być. ssak jest z nazwy sieciowo- bateryjny więc myślałam że może być cały czas podłączony do prądu. a co zrobić jak się rozładuje w ciągu dnia jak musze córke odsysać?
ostatnio tak było i zamias naładować sie pare godzin ładował się dobe bo musiałam go używać podczas ładowania

Offline

 

#6 2012-12-28 10:04:38

elka85

Member

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 21
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Jak miałam jeden  ssak to jak się ładował to go używałam. ładuje się wtedy dłużej ale po naładowaniu i tak nie zmienia się żywotność baterii.

Offline

 

#7 2013-01-07 13:42:11

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Kochani mam kłopot.... właśnie miałam telefon z hospicjum. Zabierają nam przenośny ssak.
Także jestem zmuszona kupić... a to cholerstwo drogie. Nie ma nikt na zbyciu takiego ssaka? Za mniejszą sumę? Albo może gdzieś jest możliwość wypożyczenia?

Offline

 

#8 2013-01-07 15:01:31

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Jeżeli nie masz możliwości wypożyczenia to najlepiej taki ssak sobie kupić.Wiem ile to kosztuje bo sami mieliśmy z tym problem więc poprosiliśmy o zrefundowanie sprzętu.Pierwszy ssak- przez PCPR a drugi po awarii pierwszego z fundacji Polsat.Trochę jest papierkowej roboty i czeka się czasami do dwóch miesięcy na realizację ale WARTO bo masz swój ssak i to w zasadzie za darmo dopłacaliśmy naprawdę niewielkie pieniążki.Pozdrawiam Kasia.

Offline

 

#9 2013-01-07 18:21:08

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Czarna, ja mam ssak wypozyczony z hospicjum. Co prawda Kuba nie potrzebuje juz, ale jeszcze nie oddalam. Jesli będziesz potrzebowała do czasu kupna nowego , to Wam pozycze. Nie wiem tylko na jak długo, bo nie wiem kiedy hospicjum sie upomni, ale zawsze to cos. Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

#10 2013-01-07 19:52:15

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Napisz do WOŚP - tylko wejdź na ich stronę i dowiedz się jakie muszą być wymagania z dokumentacją. Dobrze się składa, bo za moment będzie finał i nowa kasa. Ważne jest do kogo u nich wysyłasz, bo wtedy masz szanse na odpowiedź już po 2 tygodniach: najważniejsza dokumentacja medyczna, orzeczenie o niepełnosprawności , podanie itp. ......Powodzonka

Offline

 

#11 2013-01-08 13:41:09

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

Kaska bardzo dziękuję (jesteś kochana), ale nie będę robiła problemu. Poza tym taki ssak do zwrotu nie może zostać uszkodzony, a przesyłając sobie nie mamy pewności, czy w drodze coś się nie stanie.
Lepiej nie kusić losu
Wykombinuję coś. Szukam tego cholerstwa. Na Allegro trafiłam teraz na jeden za 600 z hakiem. Więc już o wiele mniej niż inne ssaki.

Bo fundacje są dobra, ale czas oczekiwania zbyt długi. Ja mam obecnie tydzień na zakup

Offline

 

#12 2013-01-08 19:14:12

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: nowy ssak - porada

To nie problem, w razie gdy nie znajdziesz w ciągu tygodnia, daj znać. Można przecież kurierem wysłać. Trudno, żebyś została bez ssaka! W razie czego zastukaj:) Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Przysucha ciechocinek noclegi