Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-03-19 22:00:38

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Problem z jedzeniem

Czy ma ktoś dziecko po zarośniętym przełyku które wogóle nie przyjmuje doustnie pokarmów ani nic innego my ciągle mamy problem z gastro z którą lekarze już nie wiedzą co robić. to temat nie należący do tego forum ale mała ma tyle wad że masakra i żadnej poprawy.

Offline

 

#2 2012-03-20 08:40:03

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Problem z jedzeniem

tu jest sporo dzieci karmionych przez gastrostomię więc spoko

A jakie macie problemy?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2012-03-20 10:30:28

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Problem z jedzeniem

Laura nic nie je doustnie nie ssie nie połyka nic oprócz własnej śliny i to tylko gdy jest zdrowa ma oryginalną gastro barda lub kangaroo bo innych nie toleruje, ciągle ma odparzone od ciasnej gastro a jeśli poluzuje jej się choćby 1mm już cieknie i jest jeszcze gorzej. ponad to ciągle wyrastaja tam tzw. ziarniny i ciągle trzeba coś operować. z mlekiem też jest problem bo mała mało co toleruje chcemy ja podtuczyć ale sie nie da teraz ma ponad28 mies a waży tylko6,4 kg i tak ciągle ponad to ma cofniętą żuchwe i 2krotnie zoperowany rozszczep podniebienia który ciągle jest!

Offline

 

#4 2012-03-20 16:42:51

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: Problem z jedzeniem

nie wiem czy jakoś pomogę, ale opiszę jak było u nas. Dwie oryginalne gastro. Gosia "odrzuciła"- cały czas od założenia paprało się i ulewało, w końcu tymczasowo założono cewnik Foleya. W ciągu ok tygodnia od założenia Foleya wszystko się zagoiło, stomia się ładnie obkurczyła wokół cewnika, pdp Gosia ma uczulenie na oryginalne silikonowe gastro..
Soki żołądkowe bardzo podrażniają kanał stomi i skórę, jak się tego nie wyeliminuje to jest ciężko zachować porządek wokół gastro. Może założenie gastro. o większej średnicy coś by dało ?
Może w waszym przypadku mleko powinniście zastąpić jakimiś preparatami przemysłowymi, przystąpić do jakiegoś programu żywieniowego(my jesteśmy w CZD). Lekarz wtedy powienien dobrać preparat.
Co do jedzenia, wiem z opowieści naszej pani logopedy, że warto popracować nad nauką jedzenia, ale to musi ocenić specjalista. Nasza wiem, że ma kontakt z dziećmi, które uczy ssać, przełykać, jeść, trwa to sporo czasu, ale odpowiednimi metodami ponoć są rezultaty, że dzieci wręcz pozbywają się gastro.

Offline

 

#5 2012-03-20 21:24:36

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Problem z jedzeniem

Dzieki za pomoc ale my jesteśmy chyba jakieś inne- bo gastro już mamy o rozm. większą cewnik foleya to wogóle niewypał a jesli chodzi o preparaty wysokokaloryczne to są na krótką mete po jakimś czasie znów są wymioty a z nauka jedzenia kończy sie na tym ż po kilku nawet kroplach jednorazowo potem strasznie (śmierdzi)jej z nosa i ust i zaczyna mieć brzydką śline i zaraz są oznaki jakiejś infekcji i tak ciągle już nie wiem co mam z nią robić teraz np. szukamy kogoś kto pomoże nam z rozszczepem bo w polsce nie dadzą rady może ktoś się w tym oriętuje i mi pomoże i napisze,

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
potracheotomii.pun.pl Ciechocinek spa