Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2011-05-20 20:39:36

 katarzyna

Member

Skąd: świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 22
Punktów :   

Re: Badanie strun głosowych po pół roku...

Maciuś miał rurkę 5 miesięcy, i już w szpitalu tracheostoma mu się zamknęła. A obserwacja długa, a czy zawsze taką mają to nie wiem, mnie lekarze mówili że jak się zdarzają kryzysy to najczęściej między 5-7 dobą. A zapytam jeszcze czym osłaniacie otworek Julce przy takiej temperaturze? Używacie apaszki, czy macie może jakiś inny patent?

Offline

 

#17 2011-05-20 21:21:30

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Badanie strun głosowych po pół roku...

aaa 5 miesiecy to super ze sie zamknela i juz nic powietrza nie przepuszcza??

co to zatykania dziurki jesli wybieramy sie gdzies na piasek itp to zaklejam malutkim plasterkiem wlokninowym a jesli bawi sie na podwórku i w domu jest to juz wogole niczym

Offline

 

#18 2011-05-31 20:57:06

 wiktor2010

Member

13455360
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 236
Punktów :   
WWW

Re: Badanie strun głosowych po pół roku...

Dziś byliśmy na USG krtani i... nic Nie potwierdziło sie że struny sie ruszyły Pociesza mnie fakt że podobno bardziej miarodajne jest to pierwsze badanie No cóż... czekamy jeszcze pół roku
Byliśmy także u neurologa i Pani doktor stwierdziła że Wiktor radzi sobie całkiem dobrze i jest na etapie pięciomiesięcznego dziecka Jak na mój - babciny gust to Wiktorek radzi sobie lepiej i ja daje mu jakieś sześć miesięcy

Offline

 

#19 2011-05-31 21:28:47

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Badanie strun głosowych po pół roku...

U Kubybyło porazenie obu strun, regenerowały się powoli, alesystematycznie. W wieku2 lat jedna zregenerowałasię zupełnie,, po następnym pół roku powoli zaczęła druga się ruszać. Generalnie wystarczy jedna w pełni sprawna, zby usunąć rurkę...jeśli maluszek przypomni sobie lub nauczy, że może oddychać noskiem. Zobaczymu za kilka dni czy Kuba posiadł już tą sztukę Od kilku m-cy jest prowadzony przez logopedę, może troszkę zbyt późno zaczęliśmy, ale zobaczymy jakie to przyniosło efekty juz za kilka dni. Pozdrawiam i życzę cierpliwości Agnieszko :)Struny się ruszątylko troszkę potzebują czasu

Offline

 

#20 2011-05-31 22:06:49

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Badanie strun głosowych po pół roku...

Kaska trzymam mocno za was kciuki!!!!

a co do Wiktorka mam nadzieje ze bedzie dobrze..jak piszesz o usg..to od razu mi sie przypomina jak zrobili mojej malej jeszcze na intensywnej usg oczu i stwierdzili przez to usg ze siatkowka sie odkleja i ze nie bedzie widziec....i wcale tak nie bylo...potrzebne bylo inne badanie trzymam za was kciuki!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek BetónovĂŠ Ĺžumpy BĂĄnovce nad Bebravou Mielec zbiorniki jednokomorowe monolityczne Szamba betonowe Przysucha Szambo betonowe Piotrków Trybunalski dentysta rydułtowy weekend w wellness Ciechocinek