Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2011-03-24 21:55:44

 gaga1216

Member

13993758
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 196
Punktów :   

:(

Witajcie już nie wiem co robić Olek jadł już pięknie a teraz znowu jedzenie zaczyna wylatywać rurą:( nie wiem czy karmić go nadal buzią i odsysać często przy jedzenie czy założyć sonde i zapisać go na założenie pega:( dodam jeszcze że laryngolog stierdził że może to przez to że mu już bardziej rura przeszkadza niż pomaga albo za mała rura ma 4.  a inny laryngolog kazał skonsultować z neurologiem zaś neurolog z laryngologiem i takie odsyłanie, nie wiem co już robić szkoda mi go okaleczać pegiem:( poradźcie co robić nie wiem może jakaś pozycja ułatwiająca łykanie czy coś?

Offline

 

#2 2011-03-28 14:22:15

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: :(

a moze faktycznie rura mi przeszkadza?czemu on mial ja zalozona?

Offline

 

#3 2011-03-28 15:37:31

 gaga1216

Member

13993758
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 196
Punktów :   

Re: :(

Brak odruchu kaszlowego

Offline

 

#4 2011-03-28 17:03:30

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: :(

jedno co Ci moge doradzić, pega nie zakładaj, szkoda dziecka, to dla niego krok w tył, ja rok uczyłam córkę jeść i udało się, ale tyle co przeszłam w tym czasie, to koszmar, ważna jest pomoc neurologopedy, ale i dobra diagnoza laryngologiczna, czy Synek miał robiona bronchoskopię?
Jak odpuścisz karmienie doustne to im dalej, tym gorzej, ciężej nauczyć, znam dziecko w wieku 4  lat, które nie je, bo rodzice odpuścili i założyli pega a teraz jeżdżą do Gratzu i leczą chłopaka głodem ale jak na razie efekty marne, a  o rurce juz zapomnieli (był skrajnym wcześniakiem).

Offline

 

#5 2011-03-28 21:32:36

 gaga1216

Member

13993758
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 196
Punktów :   

Re: :(

nie Olek nie miał robionej bronchoskopi czy jak to tam sie pisze ma mieć za 4 miesiące

Offline

 

#6 2011-03-29 10:06:47

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: :(

no widzisz Gabrysiu to samo ci pisalam peg to wielki krok w tyl tymbardziej ze dziecko potrafi jesc samo
piszesz o braku odruchu kaszlowego, moze bardziej dlatego ze mial wiecej wydzieliny i dlatego nie umiał odksztusic co????

moja jula byla 5 mies na respi i dlatego zanikl odruch ssania i praktycznie do 2 roku zycia byla karmiona sonda, ale caly czas jezdzilismy do neurologopedy Pani A.Łady super kobieta i to dzieki niej nasza cora po 2 latach na sondzie zaczela sama jesc, jak juz jadla ale male ilosci Pani dr mowila "tylko nie wracajacie do sondy" jak je malo to niech je czesciej, ale nie zkladajcie sondy bo wtedy dziecko bedzie wiedzialo ze po co ma sie meczyc i mielic buzia i polykac skoro moze dostac sonda czy pegiem..bylo bardzo ciezko, ile lez wylalam z bezsilnosci no ale sie udalo i od niedawna jula zje wszystko co prawda nie jakies wielkie ilosci ale zje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Dobrzyń nad Wisłą szamba betonowe cena BetónovĂŠ Ĺžumpy Martin BetonovĂŠ dvoukomorovĂŠ jĂ­mky jsou usuwanie adblue spa Ciechocinek pakiety