Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-06-05 18:33:31

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

pytania do użytkowników respi Legendair

trochę wyprzedzam nasze ewentualne problemy z przestawieniem na nowy respi, ale mam pytanie - szczególnie do rodziców dzieci, które mają zwykłą rurkę, a nie taką szczelną z balonikiem czy foniatryczną.

Taka zwykła rurka nie jest szczelna, czyli wokół rurki są możliwe przecieki - wylatuje czasem powietrze, czasem wydzielina, możliwe jest też wydawanie różnych dźwięków.
W respi nefis mamy odpowiedni program, który dopuszcza takie przecieki i przy wentylacji nie alarmuje jeśli są drobne różnice objętości przy wdechu i wydechu.

No a jaki program wentylacji macie ustawiony na Legendair? Zdaję sobie sprawę że odpowiedni program jest dobrany przez lekarza nie tylko pod kątem przecieków ale i ogólnych możliwości oddechowych pacjenta, ale chciałabym wiedzieć jakie są możliwości ustawień.

Offline

 

#2 2009-06-05 18:34:53

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

my mamy PSV i przestawione alarmy aby nam nie wyło przy przeciekach.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2009-06-05 23:22:07

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

my mamy PACV i też nic nie wyje pomimo że są przecieki koło rurki .

Offline

 

#4 2009-06-06 16:10:40

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Łukaszek też ma PACV ALARMY MAM USTAWIONE TAK ŻE NIE WYJE JAK SA PRZECIEKI... ale nie są to duże przecieki czasem wcale ich nie ma pozdrawiam

Offline

 

#5 2009-06-20 19:14:03

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Już jesteśmy w domu z nowym respi - ustawienie PACV, sprawuje się bez zarzutu. Nic nie wyje, saturacja dobra. To jeszcze tylko wózek i w końcu zaczniemy podbój okolicy

Offline

 

#6 2009-09-08 19:29:15

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Czy głośno pracuje legendair (chodzi mi o jakieś stukania, głośne parskniecia zastawek), czy też jest to płynna wentylacja?

PLS -  napiszcie jak to u Was wygląda?

PS - uwagi co do respironicsa wrzuciłem do watków helpowców.

Pozdrawiam,

Tata Piotrusia


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#7 2009-09-08 21:40:38

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Legendair jest wg mnie bardzo cichy, nawet przez jakiś czas po Neftisie mi to przeszkadzało, bo w Neftisie "na słuch" po sposobie pracy respi wiedziałam, czy młody jest zaglucony i wymaga odessania, często jeszcze zanim jakiekolwiek alarmy się włączały.
Legendair pracuje tak cicho, że trudno mi było wychwycić takie niuanse "na słuch". Teraz już się trochę przyzwyczaiłam.
No a na spacerach to już wcale go nie słychać, nawet delikatny szum otoczenia zagłusza urządzenie kompletnie - jak wiem, że będę szła wzdłuż ruchliwej ulicy to specjalnie ustawiam głośniej alarmy.
Bateria wewnętrzna wytrzymuje u nas ponad 8 godzin pracy.

Offline

 

#8 2009-09-08 22:46:43

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

anysz2  -  dziekuję za odpowiedź

Czy tryb PACV umożliwia oddechy spontaniczne, wspomagane i wymuszone? Czy tylko wymuszone?

Pytam dlatego, bo w respironicsie tryb podający oddech y wymuszone także jest cichy i nie słychać stukotów i parsknięć.

Proszę o info

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#9 2009-09-08 23:03:46

magbaj5

Member

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 18
Punktów :   

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Legendair jest bardzo cichy, dziwnie było sie przestawić na jego pracę..
Nawet nasza pani doktor stwierdziła, że jest " przerażająco cichy"
Neftis wydawał miarowe, głośne wydechy, było słychać, kiedy Wiktor śpi, kedy coś się dzieje, kiedy trzeba odessać. Było go, słychać, był bardziej wiarygodny ( dużo więcej informacji z historii alarmów, co sie działo z pacjentem itp.) no i alarm wył inaczej...
Legendair, to taka mała zabawka, ale działa - nabraliśmy juz zaufania -dobrze wentyluje, długo trzyma bateria, bez zarzutu i nawet zaczęlam GO słyszeć , Początkowo alarm przypominał dzwięk sms., już się przyzwycziłam, to chyba plus, bo na spacerach ludzie nie reagują tak gwaltownie

Offline

 

#10 2009-09-09 17:53:29

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Tryb PACV daje mozliwość własnych oddechów, Antek jest na tym nastawie.
Głośność Legendaira zależy też od rodzaju rur, do obecnego modelu dostaliśmy rury bardziej elastyczne z Tyco z otworem wydechowym z boku rur i on niesamowicie świszczy, słychać bardzo wydmuchiwane powietrze.
Obecny Legendair (poprzedni nie wrócił do nas po przegladzie serwisowym) jest trochę głośniejszy od swojego poprzednika.

Offline

 

#11 2009-09-10 18:37:11

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: pytania do użytkowników respi Legendair

Dzięki , mam juz świadomośc czego oczekiwać

Od dzisiaj przeszliśmy na system pasywny z obrotowym whisper swivel, jest ciszej ale czy Piotrus to zaakceptuje jeszce nie wiadomo.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Krapkowice http://europesociety.eu przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz mapa fotowoltaiki spa Ciechocinek