Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-06-02 10:31:29

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

jeszcze o wożeniu autem

Zakładam nowy wątek, bo chciałabym podsumować powracające co jakiś czas dyskusje na ten temat. Interesują mnie następujące sprawy:

- Czy jeśli wozicie dzieci na tylnej kanapie na leżąco, to je jakoś przypinacie? Gofer chyba kiedyś korzystała z szelek kupionych za granicą, można prosić o jakiegoś linka?

- Jeśli dzieci są w siedzisku od kimby (lub innym odpowiednim foteliku) to czy jest szansa, żeby to zamontować na przednim rozłożonym prawie do leżenia fotelu, bo nie bardzo sobie wyobrażam, żeby młody miał siedzieć i tak się zastanawiam, czy to realne - on półleży na przednim fotelu, a my mamy dostęp do niego z tylnej kanapy.

Ogólnie proszę o pomysły jak przewozić na leżąco, bo w pozycji siedzącej to nie ma szans.

Offline

 

#2 2009-06-02 15:28:02

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

Nasz fotelik jest zamontowany na przednim siedzeniu które jest prawie położone, a ja siedzę za nim i jak trzeba to odsysam znad głowy Julki - jeździliśmy już tak trasy 2-3 godzinne. Obserwuję Julę w lusterku no i mam podłączony pulsoksymetr. Jest to dla mnie trochę niewygodne, więc kombinuje jak przekręcić przedni fotel tyłem do kierunku jazdy. Julka natomiast nie narzeka, obserwuje sobie świat i jedyne co jej przeszkadza, to słońce jak świeci prosto w oczy.

Tu trochę widać jak to wygląda: http://lh5.ggpht.com/_EjdnHC_Yxvw/SY4mJ … C02861.JPG
(chyba jeszcze bardziej leżąco można)

Ostatnio edytowany przez iki81 (2009-06-02 15:31:21)


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#3 2009-06-02 16:34:43

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

Anysz2 - fajnie, ze poruszyłaś ten temat, bo od jakiegoś czasu także zastanawiamy się , przygotowujemy do wyjazdów za miasto i szczerze pisząc nadal nie mam pojęcia jak najlepiej przwozić Piotrusia.

Zastanawiamy sie nawet nad zmiana samochodu, bo w tym który teraz mamy jest bardzo ciasno a mamy jeszcze drugiego dzieciaka.

Nasz najwygodniejszy i dość rozsądny pomysł, to kupno Vana (choć z racji kosztów specjalnie nam się to nie podoba) i załadunek Piotrusia razem z wózkiem, respi do środka (tzw. komplet) przez tylnią klapę.

Nie byłoby wtedy konieczności zbędnego przepakowywania Piotrusia i wózka z respi i ssakiem, co pewnie uprościłoby zycie wybierając się na krótkie spacery za miastem.

Na razie samo przygotowanie do spaceru zajmuje nam sporo czasu.

Czy ktoś z forumowiczów rozważał taka opcję a może w ten sposób podróżuje ? Co o tym myslicie?

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#4 2009-06-02 17:17:01

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: jeszcze o wożeniu autem

My nadal wozimy Gosię w foteliku Maxi Cosi Priori, miał najlepsze rozłożenie, ale i tak wszystko zależy od nachylenia tylnej kanapy w aucie (kombi mamy). Wytrzymała najdłużej 6 h jazdy, oczywiście z przystankami, miała wtedy 18 m-cy, w tym roku już jej mocno wystają nogi i powoli myślimy o zmianie auta(Żeby właśnie ją razem z Kimbą wozić). Tym bardziej, że często jeździmy, a mamy jeszcze psa do zapakowania ...Nasze auto tyle pali, że jakikolwiek van na pewno będzie tańszy w użytowaniu

Offline

 

#5 2009-06-03 08:39:54

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

Re: jeszcze o wożeniu autem

My kupiliśmy Peugeota 807 (bo kiedy ten program będzie na zakup samochodu to nie wiadomo-nasz samochód nie jest pierwszej młodości jak te dofinansowywane ale jeździ) i przewozimy Jędrka w wózku kimbie. Samochód jest 7 osobowy i wyjeliśmy dwa środkowe fotele, drzwi są przesuwane więc bardzo wygodnie się wkłada wózek do samochodu. Ja siedzę obok niego a nasza córcia w trzecim rzędzie. I nawet zmieści się jeszcze kołyska z Szymkiem (obecnie jeszcze w brzuchu mamy jest przewożony ale tylko do ok 24 czerwca) i 6-ty członek nasze rodziny pies Fox znany Foksymilianem (co prawda zakochał się i zwiał do jakiejś panny 2 dni temu ale wierzę, że wróci). Z tego co wiem to jeszcze podobnych gab arytów jest Citroen C8 (ma przesuwane drzwi i jego poprzednie modele), Volkswagen Sharan, Renault Espace-żeby tylko cena ich była mniejsza to już wszystko było OK.

Offline

 

#6 2009-06-03 09:01:18

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: jeszcze o wożeniu autem

Ewka_C,
a czy wózek w samochodzie można jakoś zablokować, tzn nie chodzi mi o blokadę kółek, żeby się wózek nie przesuwał, tylko o jakąś możliwość przypięcia wózka do auta, żeby przy hamowaniu nie leciał do przodu.

Kupno takiego auta, żeby się mieścił cały wózek ze sprzętem i dzieckiem jest chyba najlepszym rozwiązaniem, ale ponieważ na razie nie zmieniamy samochodu, to rozważam jednak odpowiednie foteliki i wożenie na leżąco.

Offline

 

#7 2009-06-03 10:50:04

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

Witam - my szukamy uzywanego Citroena C8 (rzeczywiscie odsuwane drzwi w tym modelu to zaleta) lub Renault Espace (w tym modelu zaletą jest elastyczna kombinacja foteli, które mozna przesuwać jak się chce, prowadnice foteli umozliwiają pelastyczne przesuniećie foteli z 2 rzędu do samego tyłu, minusem są natomiast drzwi, które nie są odsuwane)

- czy ktoś zna sprawdzone źódło zakupu tych samochodów - najlepiej w okolicach śląska (ale niekoniecznie)

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#8 2009-06-03 11:35:50

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: jeszcze o wożeniu autem

Wózek mocuje się w aucie specjalnymi pasami (ma to w ofercie również Otto Bock - zestaw do zamocowania wózka w samochodzie). Tyle teorii a w praktyce przedstawiciel tej firmy powiedział mi, że on nie wie jak to wygląda i nikt w Polsce tego nie kupuje, więc mi nie sprowadzi. Jeżeli komuś uda się taki zestaw zlokalizować, również innej firmy, to też jestem chętna podpatrzeć (można by to przecież zrefundować z PFRON w obszarze A programu PEGAZ ).

Offline

 

#9 2009-06-03 21:13:33

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

Ewka_C  -  jak przewozicie Jędrka w kimbie, to pozostaje duzo miejsca nad jego główką?

Czy w 807-ce można odwracać siedzenia w drugim rzędzie w stronę przeciwną do kierunku jazdy?


Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#10 2009-06-05 12:59:20

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

Po pierwsze - link do szelek: http://www.ezonpro.com/products/medical … m203.shtml

(jak zauważycie nie stabilizują one głowy, więc my zabezpieczaliśmy się po prostu poduszkami).

Teraz mamy Chryslera Voyagera (dla tych co nie wiedzą to duży wóz z 7 miejscami), w którym środkowe siedzenia można rozłożyć tak, by wsadzić siedzisko z kimby z oparciem rozłożonym na 45stopni i przypiąc je pasami samochodowymi. Ja siedzę obok i jak trzeba to odsysam.

To również nie jest bezpieczne rozwiązanie, ale lepsze takie niż żadne.

Ale ponieważ Precel z siedziskiem swoją wagę ma i coraz trudniej nam się go nosi, powoli zaczynamy myśleć o wyjęciu ostatniego rzędu foteli i transportowaniu Szymka z całą Kimbą. No i oczyiście o jakimś podnośniku tudzież rampie który by nam pozwolił na wjeżdzaniu z wozkiem do środka...


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#11 2009-06-06 16:26:58

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

my mamy Volkswagena Sharana  i wozimy synka w foteliku MAXI COSI fotelik dobry sprawdzony przez nas bo mielimy stłuczkę i naprawdę ani drgnie pasy aż duszą przy zderzeniu  fotele są regulowane   tylko wykręcaliśmy mocowania  rolety więc ma odpowiednią pozycje wózek KIMBA 2 cały się mieści tylko ssak przenoszę pod nogi Łukaszka żeby odsysać, kupiliśmy go rok temu cena duża ale jakoś trzeba jeździć

Ostatnio edytowany przez jagoda (2009-06-06 16:29:22)

Offline

 

#12 2009-06-29 11:04:38

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o wożeniu autem

Ewka_C - czy w jakiś ddodatkowy sposób uniruchamiacie wózek  w samochodzie, (np. mocując go korzystając z uchwtów mocujących siatkę bakgażową) czy wózek jest tylko na hamulcach?

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy BĂĄnovce nad Bebravou przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz Mielec zbiorniki jednokomorowe monolityczne Szambo betonowe Piotrków Trybunalski