Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-05-30 11:28:45

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Samolotem

Wczoraj dostaliśmy zaproszenie do Anglii. Zastanawiamy się czy w ogóle realne jest, żeby polecieć samolotem z respiratorem i wiotkim dzieckiem... Wiecie coś może na ten temat?


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#2 2007-05-30 12:59:44

debesia

Member

Skąd: Pilawa k/Piaseczna
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: Samolotem

My już lecieliśmy z Tosią samolotem. Co prawda jesteśmy bez respiratora. Tosia zniosła bardzo dobrze podróż, nie płakała i nie reagowała kompletnie na różnicę ciśnień. Jednak anestezjolog w Szwajcarii powiedziała, że są pewne ale. To ale to mnóstwo bakterii na lotnisku i w samolocie (gdzie ich nie ma?). Bardzo się bałam. Praktycznie cały czas jakbym siedziała na minie. Ale dzięki temu, że tam polecieliśmy Tosia żyje. Zapytaj swojego lekarza jak on to widzi. Jeżeli lecicie do kliniki to może warto zabrac ze sobą lekarza. Chyba, że nie jesteś panikarą tak jak ja i sobie sama poradzisz. Mama Kubusia (któremu groziła tracheotomia i był na respiratorze) wynajęła specjalny samolot ambulans jak lecieli do Szwajcarii, ale niestety wiąże się to z ogromnymi kosztami.
My drugi raz pojechaliśmy do Lozanny samochodem i teraz w lipcu też tak zrobimy.
Zapomniałam dodac, że warto zadzwonic do linii lotniczych i ich zapytac jakie są warunki  i czy jest mozliwośc, żeby dziecko podczas lotu cały czas leżało. ja na wszelki wypadek miałam zaświadczenie od lekarza dla celników, że ssak jest niezbędnym urządzeniem dla dziecka i że muszę go miec cały czas przy sobie. Co prawda nikt się o to nie pytał, ale myślę, że warto miec taki kwitek.

Ostatnio edytowany przez debesia (2007-05-30 13:12:53)

Offline

 

#3 2007-05-30 13:16:06

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Samolotem

musicie się też dowiedzieć u lini lotniczych czy u nich  mogą latać ludzie pod respiratorem oraz u producenta respiratora czy urządzeniu nie szkodzi lot samolotem (wiesz zmiana cismień i takie tam) - w instrukcji naszego airoxa mamy takie własnie zastrzeżenie


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2008-06-14 11:50:29

Ana758

New member

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Samolotem

Witam.Prosze napiszcie co wiecie na temat podróżowania samolotem  dziecka z tracheo...i karmione sonda...(bez respiratora).Jak dziecko z rurką znosi taki lot,czy jest jakieś ryzyko...itd...

Offline

 

#5 2008-06-14 21:16:20

annanie

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 102
Punktów :   
WWW

Re: Samolotem

Do gofer73:
pytaliśmy sie serwisanta airoxa o lot samolotem - stwierdził, że lot liniami lotniczymi "nie powinien mu zaszkodzić"; natomiast lot helikopterem jest zakazany: za duże wahania i przeciążenia w czasie lotu dla biednego respiratora (nie wiem, bo nigdy nie leciałem helikopterem:-)
Tata_Natalki

Offline

 

#6 2009-04-09 18:32:04

ewa 39

Member

Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Samolotem

jeśli kogos interesuje lot helikopterem z dzieckiem na respiratorze to jest ok nic sie nie dzieje jest bezpiecznie przetestowalismy niestety

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Biberwier Hotels Suva Kapowlito Real Estate Casa #1 Mon Plaisirweg fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena