Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-04-04 00:41:34

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Przenośny koncentrator tlenu.

Witam
Chcemy dla Bogusi kupić przenośny koncentrator tlenu, aby wreszcie wyjść z domku. Jesli ktoś z Was ma jakies doświadczenie z tego typu sprzętem proszę podzielcie się doświadczeniem, uwagami.
Pozdrawiam
Majka z Niunią

Offline

 

#2 2008-04-04 07:50:10

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

Ja nawet o takim nie słyszałam, ale może sa przenośne-życze powodzenia w poszukiwaniach.Pozdrawiam:)

Offline

 

#3 2008-04-04 08:57:29

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

O przenosnym koncentratorze to ja też nie słyszałam, ale przyszła mi na myśl mała butla 3kg z tlenem. Tyle co na spacer powinna wystarczyć, podstawa to mieć gdzie ją później napełniać.
Pozdrawiamy.

Offline

 

#4 2008-04-04 09:15:40

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

my mamy w domu koncentrator tlenu, choć słowo "przenośny" to trochę za dużo bo to całkiem spora i ciężka maszyna.

Używamy sporadycznie ale tylko w domu.

Nie wiem czy poza butlą, o której pisała Basia jest na rynku coś rownie małego.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#5 2008-04-04 10:15:07

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

najmniejszy koncentrator jaki znalazłam:
http://www.dentalmed.com.pl/cgi/dm.cgi? … AIL&id=408
cena oczywiście kosmiczna.
my na razie  zbieramy fundusze.

Offline

 

#6 2008-04-04 10:52:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

Uh, cena naprawdę zapiera dech w piersiach.... ale waga koncentratora robi wrażenie


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#7 2008-04-04 16:52:17

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

hej. ja niestety też nic nie wiem na ten temat.. przykro mi...ale można spróbowac  przez fundację Zdążyć z pomocą...oni podobno dużo pomagają dzieciom w sprzęcie medycznym... pozdrawiam

Offline

 

#8 2008-04-10 01:20:31

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

Niezły sprzęt znalazła Mirka... Robi wrażenie!!! Ale cena to rzeczywiście z nóg zwala.

Chyba butla będzie tańszym pomysłem. A na napełnianie pewnie trzeba by się z jakimś szpitalem zaprzyjaźnić. Nie wiem dlaczego, ale mnie się zawsze wydawało, że tlen skoncentrowany w butli jest wybuchowy. Jeśli to prawda, to trzeba by mocno uważać.

Pozdrawiam.

Offline

 

#9 2008-04-10 13:23:07

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

co do butli to można sprobowac znależć zakład z gazami specjalnymi (znam tylko rynek pomorza, skąd pochodzę, i tam jest to  linde gaz, kiedyś poligaz), takimi które wykorzystują np laboratoria chemiczne czy biologiczne. oni maja butle do wypożyczenia  lub zakupu (ale w lab  po prostu płaci sie dzierżawę butli , a zakład zajmuje sie czyszczeniem jesli trzeba i obsługa techniczna) i zajmują sie napełnianiem, lub  po prostu wymianą. jedynym problemem jest czy maja butle  na tyle mała, żeby można było ja zabrać na spacer.

Offline

 

#10 2008-04-11 16:57:40

lale3kalale3k

Member

15745180
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 199
Punktów :   
WWW

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

Rzeczywiście butla będzie dobrym rozwiązaniem my mamy małą(spacerową) i taką duuużżą -domową


www.spij.blog.onet.pl "Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry" (*)(*)(*)

Offline

 

#11 2008-04-12 00:28:52

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

wiecie  mam już dosyć płacenia za dzierżawy w Linde; dwie butle miesięcznie, jedna jak zabraknie prądu, a druga na spacer to już nie tak mało; mamy konto w fundacji więc po akcji 1% może zaszalejemy:); my mieszakmy w Toruniu a najbliższy punkt napełaniania to Bydgoszcz 50 km; poza tym chcemy ruszyć się nad morze lub jeziorko latem; dla nas to chyba lepsze rozwiązanie

Offline

 

#12 2008-07-11 14:10:32

santa

New member

Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 3
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

Witam,

Dopiero co znalazłam to forum i pewnie bym się nie zarejestrowała, bo widzę, że dotyczy dzieci, a ja jestem dorosłą osobą.

Zobaczyłam jednak, że jest dyskusja na temat, który i mnie nie jest obcy. Dwa razy w życiu miałam tracheostomię. Używam na co dzień respiratora domowego i koncentratora tlenu. W zeszłym roku kupiłam sobie przenośny koncentrator. Kupiłam ten i tutaj http://www.devipol.pl/freestyle.html . Po pół roku używania mogę powiedzieć, że bardzo się sprawdza. Pewnie są różne przypadki, ale koncetrator pod tym linkiem jest naprawdę dobry - zarówno na spacery po mieście, jak i dłuższe wycieczki samochodem. Ma baterię i ładowarkę do sieci oraz samochodową. No i waga - to niecałe 3 kg! Naprawdę super sprawa.
Fundusze? Cóż, kosztuje dużo... Ale zachęcam do składania wniosku w PCPR na dofinansowanie likwidacji barier technicznych. Ja na taki wniosek dostałam 65% ceny, a więc to może się udać! Reszta to sponsorzy. A z własnego doświadczenia wiem, że dla dzieci są oni znacznie bardziej hojni.

Zatem - pisać, pisać, pisać.... bo warto.

Życzę powodzenia!

Offline

 

#13 2008-07-15 11:39:36

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

dzięki, możesz mi troszkę więcej opisać o wniosku; nasze wszędzie są odrzucane bo brutto przekraczamy limity, a nikt nas nie pyta o koszty utzrymania Niuni, rurki samę to 1000 zł miesięcznie i niestety nic nie refundowane, pozdrawiam
Majka

Offline

 

#14 2008-07-15 21:04:42

santa

New member

Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 3
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

pmajkap napisał:

dzięki, możesz mi troszkę więcej opisać o wniosku; nasze wszędzie są odrzucane bo brutto przekraczamy limity, a nikt nas nie pyta o koszty utzrymania Niuni, rurki samę to 1000 zł miesięcznie i niestety nic nie refundowane, pozdrawiam
Majka

Jeśli chodzi o takie sprzęty jak koncentrator tlenu czy respirator, to są one dofinansowane ze środków PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) - aż do 80% ceny na wniosek na likwidację barier technicznych. Nie wiem jak jest z limitami dochodu, bo ja na pewno go nie przekraczam, ponieważ jestem osobą dorosłą, niezależną i utrzymuję się sama - z renty.

Nie jestem pewna jak jest z dofinansowaniem rurek, bo ja jak miałam rurkę, to zawsze miałam ją wymienianą w szpitalu, przeciętnie raz w miesiącu i zawsze dostawałam nową za darmo ze szpitala - na oiomie, na którym uprzednio leżałam (jak sami nie dali, to używałam swojego osobistego uroku - z reguły działało ). Cewniki do odsysania to na pewno są refundowane przez NFZ.

Ale tak generalnie, to namawiam do pisania listów z prośbą do wszystkich możliwych urzędów z Opieką Społeczną na czele. Zawsze jest szansa, że choć kilkaset złotych uda się zdobyć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ostatnio edytowany przez santa (2008-07-15 21:05:22)

Offline

 

#15 2008-09-12 10:20:22

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Przenośny koncentrator tlenu.

Rozeznałam sprawę przenośnego koncentratora tlenu "u źródła" (w polecanej wyżej firmie Devipol):
niestety ten malutki 2 kg koncentrator działa tylko pulsacyjnie (uruchamia się w momencie wdechu)  i nie nadaje się dla dzieci  przynajmniej do 10 roku życia -  nie rozpoznaje tak płytkiego wdechu, dla delikwetnów  wentylowanych mechanicznie również nie nadaje się.
podobno  jedynym  na rynku  działającym na baterie koncentratorem tlenu pracującym w trvbie stałym jest niniejszy: http://www.devipol.pl/eclipse.html. Waży niestety więcej 8 kg , tlen podaje  w zakresie od 0,5 do 3 l/min (skokowo co 0,5 l/min), można go przestawić na tryb pulsacyjny również. Dostarczany jest z dwukołowym wózeczkiem (można wtedy ciągnąć go jak walizkę) można również dokupić torbę do zawieszania na wózek, lub przewozić pod wózkiem, jeżeli ktoś ma miejsce. Jest "tylko" niewiele droższy niż  FreeStyle.
Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Vidnava HĂŠbergement Allemagne hotels-world www.berlin-hotel.pl Alojamiento Sahlenburg fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław