Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-05-16 23:21:19

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

gdzie kontrolować tracheotomię?

Może trochę niefortunnie sformułowałam temat, ale nie miałam lepszego pomysłu.

Jestem ciekawa, do jakich ośrodków czy lekarzy chodzicie/jeździcie, żeby kotrolować tracheotomię, robić badania, i ewentualnie decydować czy i kiedy zmienić rozmiar rurki lub całkowicie ją usunąć.

Jestem ze Szczecina i mam tu na oku panią laryngolog: podobno bardzo dobrą i z doświadczeniem. Nie jestem jednak pewna, ile ma doświadczenia konkretnie z rurkami. Zależy mi oczywiście na tym, żeby Jędkową rurką opiekował się ktoś kto wie, a nie ktoś kto się domyśla, jak to robić. Może warto odwiedzić jakieś centrum zdrowia dziecka lub coś podobnego?

Podpowiedzcie!

Offline

 

#2 2008-05-17 08:51:14

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

Julio - my jesteśmy pod opieką Hospicjum i wszelkie sprawy związane z rurką są kontrolowane przez Lekarza i pielęgniarkę, którzy do nas z tamtąd przychodzą.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2008-05-17 16:34:09

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

U nas jest podobnie, o tym jaką rurkę ( rozmiarowo) decyduje lekarz z Helpu, a ja decyduję kiedy wymieniać.
Wymieniamy w domu.
Jeden raz (pierwszy po przyjściu z rurą do domu)  tylko pojechalismy do szpitala na OJOM na wymianę i to była dla nas wszystkich taka trauma, że nigdy więcej.

Offline

 

#4 2008-05-18 17:34:45

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

Ja polecam Panią doktor Zawadzką ze szpiotala na ul.Litewskiej w Warszawie.Jest jednym z najlepszych specjalistów w Polasce od dzieci z rurkami.My jestesmy po wyciagnieciu przez  Nią rurki i pod Jej opieką.

Offline

 

#5 2008-05-23 10:22:43

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

czy możesz udostępnić na maila nr do p. doktor; chętnie skonsultuje z Nią stan Bogusi.Mam pewne wątpliwości, a nasi lokalni lekarze właściwie nic  nie potrafią już mi powiedzieć.
pozdrawiam
Majka

Offline

 

#6 2008-05-23 18:25:52

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

Majka
Napisałam na PW,daj znać czy dostałaś tą moja wiadomosć
Pozdrawiam

Offline

 

#7 2008-05-30 23:59:01

debesia

Member

Skąd: Pilawa k/Piaseczna
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

Z tą dr Zawadzką jest różnie. Moim zdaniem nie jest to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce. Cieszę się, że Wam się udało. U nas jej diagnoza była kompletną klapą. Gdybym jej słuchała Tosia by nie żyła. Znam jeszcze wiele różnych przypadków..., niestety przemawiających na jej niekorzyść. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, ale proszę starajmy się polecać lekarzy bez określania "najlepszy".
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam.
Gośka

Offline

 

#8 2008-06-01 20:32:40

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: gdzie kontrolować tracheotomię?

Ja napisałam że "jest jednym z najlepszych"a nie że jest najlepsza chociaż w naszym przypadku tak jest.Kazdy ma swoje zdanie,choć ja jak byłam ta\m dwa razy i teraz sie wybieramy znowu to spotkałam osoby które też były zadowolone...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz worldhotels Lowestoft Majoitus Saksa Lodging Newport spuszczel domowy dentysta rydułtowy