Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-04-05 15:25:06

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Pierwszy dzień w domu

Myślę, że tu mogę sie podzielić wrażeniami z pierwszych dwóch dni pobytu Julki w domu po tracheotomii... Jest nieźle. Bałam się, że będzie gorzej. To zasługa personelu szpitalnego, który od ponad tygodnia przygotowywał nie do wyjścia do domu. Codziennie przyjeżdżałam rano na kąpiel, zmianę opatrunków, karmiłam sama, odsysałam. I jakoś mi to w domu poszło. Gorzej z organizacją miejsca pracy Pokój wygląda na jedno wielkie wysypisko - tu gaziki, tu cewniki, pudła z filtrami, rury do respiratora zapasowe, pielucha, strzykawki, kocykli, zabawki, wałki - meksyk - a w tym wszystkim moje uśmiechnięte dziecko... Może kiedyś jeszcze będę miała porządek
Noc też minęła spokojnie, mimo że pulsoksymetr nie ma alarmu (?)... Nawet go nie włączałam na stałe (szkoda paluszków - bo dostałam na zatrzask gumowy). A Julka (tak jak ja) przespała calusieńką noc od 21:00 do 6:30 w swoim własnym łóżeczku. Obudziła się na budzik taty.
Od rana jest chill out'owo
Jedno co zaobserwowałam, to że częściej ją trzeba odsysać z rurki niż w szpitalu - więcej jest na rękach, częściej zmieniamy pozycje i miejsca przesiadywania.
Zaczynamy też pracować nad połykaniem (Julia przed szpitalem zjadała wszystko bez problemów, ale dwa miesiące tylko na sondzie robią swoje). Cieszę się, że ssie smoczka, to chyba dobrze wróży.
To by było na tyle moich codziennych spraw. Jest fajnie (oczywiście jak na tą sytuację) i oby tak zostało.


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#2 2007-04-05 22:43:04

Ewa Mama Nuli

Member

5230294
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-03
Posty: 192
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy dzień w domu

Najważniejsze,że Julka jest w domu i jest szczęśliwa.A porządek,cóż...
Pozdrawiamy.Ewa z Nulką.


Cud miłości
www.nulka.blox.pl , www.klejnociki.blox.pl , www.zosia.blox.pl
Forum dla dzieci niepełnosprawnych,ich rodziców i przyjaciół
www.oi.pun.pl

Offline

 

#3 2007-04-06 08:15:44

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy dzień w domu

Na pocieszenie powiem, że na początku też mieliśmy taki sam bałagan Nasza Pani Małgosia (pielędniarka) to aż się łapała za głowę.... sprawe załatwiła komoda (wszystkie mało gabarytowe rzeczy umieściliśmy w dwóch dużych szufladach) i jedna półka. Cewniki trzymamy w koszach  na torby foliowe (produkcja IKEA) - świetnie się do tego nadają a i koszt niewielki. Może podpytajcie waszą Panią Pielęgniarke - takie osoby to skarbice wiedzy praktycznej - może wam coś poradzi
A zresztą porządek w domu nie jest najważniejszy - najwazniesze to że macie w domu Julkę


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2007-04-06 17:07:48

lale3kalale3k

Member

15745180
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 199
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy dzień w domu

I ja dołaczam się do tego, że najważniejsze jest to, że Julcia jest w domku


www.spij.blog.onet.pl "Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry" (*)(*)(*)

Offline

 

#5 2007-04-07 18:12:31

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy dzień w domu

Ja też uważam że Julka w domu to najlepsze co może być, ale więcej czasu będę mogła jej poświęcić jak będę szybciej umiała wszystko znaleźć Zwłaszcza że żyjemy na codzień w dwóch mieszkaniach: na dole - w naszym i u góry - u babci i dziadka.

Już ostatecznie przestawiłam meble w pokoiku i przystosowałam łóżeczko, więc jesteśmy na dobrej drodze...

Pozdrawiam świątecznie!!!


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://krasnik.betonoweszamba.com Mansión Cap D' Antibes hotel wellness w Ciechocinku