Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2010-10-17 15:11:08

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Kochani dziękujemy wam za słowa otuchy i za pomoc, natychmiast biore się za pisanie do wszystkich fundacji itp, mam nadzieje ze to dlugo nie potrwa to zalatwianie bo lekarze juz nagla z wypisem ze szpitala a my w domu nic nie mamy, ale jak wiadomo ich to nie interesuje. dzis niedziela, musze dopiero jutro jechac po pismo do NFZ ze nic nie refundują bo to wszedzie widze wymagane. Czyli co Najpierw zaczynam od WOŚP i POLSAT, a TVN daje sobie spokój narazie. Noi jeszcze hospicjum u nas w Mysłowicach muszę odwiedzić. Jeśli ktoś może jakoś pomóc lub też podzielić się informacjami to będziemy wdzięczni.

Offline

 

#17 2010-10-17 18:43:37

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Witam prawie po sąsiedzku, bo mieszkamy około 10 km od Was w Dabrowie Górniczej.

Z tego co wiem to jedynym ośrodkiem, który ma podpisany kontrakt z NFZ na mechaniczną wentylację domową ma Betamed w Katowicach

Odnośnie Hospicjum w Mysłowicach - być może część sprzętu (ssak, pulsoksymetr) na początek będziecie mogli wypożyczyc od nich - porozmawiajcie o tym z dr Markowską, która jest tam "SZEFEM' a przede wszystkim lekarzem pediatrą.

http://www.betamed.pl/uslugi-medyczne-w … --dla-kogo

Przez ten osrodek jest objęty Piotruś Miś z Katowic - może kontakt z nimi dałby Ci więcej informacji nt działania tego ośrodka - na poniższej stronce znajsdziesz do nich kontakt:

http://www.mismalutki.pdg.pl/

My jesteśmy objęci przez HELP z Poznania /ale to inna historia/ i nie wiem czy mają kontrakt z NFZ na śląsku.

Jesli chodzi o sprzęt jednorazowego użytku - nie wiem jakich konkretnie rzeczy potzrebujecie od zaraz a przede wszystkim w jakim rozmiarze.

Mozemy Wam dać od zaraz:

2 paczki (200szt. ) cewników żelowych do odsysania rozmiar 8
rurkę tracheostomijną Rusch Biesalskiego (z wyjmowanym wkładem) rozmiar 4.0
40 szt. strzykawek - pojemność 50 ml.
50 szt. wymienników ciepła thermowent - ważne przy mechanicznej wentylacji
3  szt specjalnych opasek firmy Tyco utrzymujących rurkę - nie powodują odparzeń (wystarczą na ok. 2 m-ce)
5 szt. specjalnych gąbek pod rurkę Allevyn tracheostomy (absorbują wilgoć i nie powodują odparzeń, dobrze stabilizują rurkę (gąbka powinna być zmieniana co 3 -5 dni)

Jeśli będę mógł Wam w czymś pomóc - pisz tagulaw@op.pl lub dzwoń M: 608689796

Pozdrawiam i życzę wytrwałości - dacie radę

Ostatnio edytowany przez Tata Piotrusia (2010-10-17 19:37:16)


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#18 2010-10-18 10:39:30

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

a jeszcze mam pytanie czy jest w stanie mi ktoś pomóc zrobić takiego bloga lub takie strony internetowe opisujące historię tak jak tu często widuje na forum??

aha i jeszcze dodając problemem choroby naszej Malwinki jest to że ma założone dwie zastawki i niestety ordynator oddzialu nie zgadza się za założenie PEG Biedna Malwinka ciągle męczy się z tą sondą.
Kolejna rzeczą jaka nas niepokoi to to że przez ten tlen ordynator onkologi nie chce sie zgodzic na chemioterapię a to jedyna szansa zeby w pełni uleczyć Malwinkę, jsteśmy bezradni nie wiemy co mamy robić, bo gdy guz się rozrośnie 2 raz to juz nie bedzie szans... Nie wiem nie wiemy co robic, moze wy macie jakieś pomysły?

edit:
rozmawialiśmy z lekarzem o tym aby wypisał pisma o stanie zdrowia dziecka oraz to że Malwinka potrzebuje tych wszystkich urządzen do funkcjonowania w Domu. Lekarz oczywiście powiedział zebyśmy mu te pisma dali bo on sam nie wie jak to ma wygladać bo sam sie nie spotkał nigdy z taką sytuacją. ehhh. Czy wiecie gdzie można takie wzory pism do fundacji o stanie zdrowia dziecka znaleźć??

Ostatnio edytowany przez Warson (2010-10-18 15:24:22)

Offline

 

#19 2010-10-19 09:07:03

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Takie zaświadczenie o stanie zdrowia można napisać na zwykłym druku, taki druk ma nawet lekarz rodzinny,
Wygląda tak jak poł kartki z małego zeszytu, i wpisuje sie tam dane dziecka ,ze wystawia sie na prośbe rodzica i nazwe choroby a na odwrocie mozna w dwóch zdaniach opisac sytuacje dziecka. Nam takie zaświadczenia wystawia nawet lekarz rodzinny. Nie wiem jaki to jest rodzaj druczku ale myślę ze jak wam wypisze na czymkolwiek i sie podpisze i da pieczatke to tez bedzie ok.

Offline

 

#20 2010-10-27 17:48:43

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Witam ponownie, nareszcie uzbierałem komplet papierow, juz zadzwoniłem do Hospicjum w przczynie, teraz czekamy na ich wizyte w szpitalu i przeprowadzenie wywiadu, i być może wypożyczą nam sprzęt, i wreszcie będziemy w domku. Pozostaje pytanie gdzie załatwiać rurki, cewniki, opatrunki itp, oraz w razie braku prądu butle z tlenem.

Offline

 

#21 2010-10-28 08:41:06

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

A nie dostaniecie tego od hospicjum?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#22 2010-10-28 18:38:46

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

dzis byli ludzie z hospicjum w celu przeprowadzenia wywiadu i okazało się że oni mają tylko koncentrator tlenu, a my potrzebujemy komplet. tak wiec jutro bedziemy zalatwiac inne hospicjum w Mysłowicach oraz wysyłać papiery do polsatu i

Edit: 02.11.2010r.

Witam ponownie, w tym tygodniu żona jedzie obejrzeć i wybrać sprzęt do domku, ktory potrzebujemy ale ja chcę się jeszcze bardziej ubezpieczyć i w związku z tym mam do was pytanko, gdzie się załatwia Butle z Tlenem? boje się że zabraknie prądu albo koncentrator może przestać działać i co wtedy... a do ambu też potrzebny tlen.

aha i jeszcze jedno, gdzie zaopatrujecie się w gąbki na szyjkę, oraz w gaziki do tracheo itp??

Ostatnio edytowany przez Warson (2010-11-02 13:13:22)

Offline

 

#23 2010-11-06 18:00:50

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

gaziki włokninowe i wszystkie inne do mycia wokol rury kupuje na stronce www.blizejciebie.pl
co do butli tlenowej szukaj w swojej okolicy Linde gaz
my wypozyczalismy od nich koncentrator, duza butle tlenowa co w razie braku pradu byla w domu i malutka na spacerki zeby pod wozkiem sie miescila

Offline

 

#24 2010-11-29 19:21:41

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Najbliższy nas Oddział  Linde jest w Pszczynie.

Dzierżawa miesięczna butli, to około 80 zł + koszt napełnienia (ok. 67 zł) - więc sporo.
Kontakt Renata Szymkowska M: 655118931

Niestety od nich butli nie kupisz, poza tym koncentrator wydaje się bezpieczniejszy.

Korzystniejszym więc wydaje się nabycie koncentratora tlenu (ok. 3 tys. zł) Można w tej sprawie zwrócić się choćby do Wielkiej Orkiestry ŚW. Pomocy WOŚP (formularze na ich stronie w necie

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#25 2010-12-02 13:20:20

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Witam ponownie, niestety my wciąż jestesmy w szpitalu... ehh, pojawiły się znowu komplikacje, nie ma nawrotu wzrostu guza, ale Malwince zrobiło się 7 Torbieli w główce, znowu niby musimy suę zdecydowac na operacją będzie to juz 12 w 11 miesiecznym życiu Malwinki... jesteśmy zrezygnowani i nie potrafimy już płakać... jak tu napisać i zgłośić się do fundacji gdy nie ma mozliwości powrotu do domu... co chwilę coś nowego przytrafia się Malwince... W między czasie tego pobytu został założony PEG i uwolniliśmy się od tej nieszczęsnej Sondy.
Czy mniej więcej są gdzies wzory pism jak nalezy napisać do WOŚP aby zfinansowali taki koncentrator tlenu?
Bardzo nam jest potrzebny dobry Pulsoksymetr gdyż malwinka ma już wszedzie odlezyny od tych czujników i nie wiem co robić...
hospicjum czeka na nasz sygnał kiedy będziemy mogli iść do domu wtedy nam sprzety dowiozą, lecz my bysmy chcieli mieć je tu w szpitalu już, może są lepsze niż te szpitalne).

z góry dziękuję za pomoc.

Offline

 

#26 2010-12-02 16:09:04

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Odbierz pocztę troszkę Ci popisałam na maila, wiele spraw możecie załatwiać nawet gdy maleństwo jest w szpitalu. To Wam ułatwi sytuację ... Brzmi tajemniczo. Odbierz maila tam wyjaśniam dokładniej.

Offline

 

#27 2010-12-08 00:19:41

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Witam, mam pytanko czy ktoś z was używa Pulsoksynetru? Jesli tak to jakich używacie dla małych dzieci w wieku do roku czasu? bo my mamy ten szpitalny i ciągle Malwince robi się odleżyna taka że już krew leci, paluszki spuchnięte i nie wiemy co mamy robic... Help

Offline

 

#28 2010-12-08 08:33:08

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

używamy Nonina 2500 od 8 miesiąca życia - http://www.tormed.pl/pulsoksymetr-nonin … a-aa.html, zamiast klipsa ma gumowy czujnik - nie robią się żadne odleżyny. Minus jest taki, że czujnik się raz na jakiś czas psuje i wtedy trzeba mieć nowy.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#29 2010-12-08 13:10:46

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

kurcze bardziej wolałbym czujniki bo od pulsoksymetru to chyba nie zależy a w tym co podaliscie to nie widać za bardzo jaki tam jest

Offline

 

#30 2010-12-08 15:10:41

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Życie codzienne, Sprzęt, Zabiegi, co gdzie i jak, Jesteśmy Zieloni

Wujek Google powinien być Waszym przyjacielem - wszystko jest w necie
kliknij na sekcję "images" - zobaczysz zdjęcia.

http://www.nonin.com/PulseOximetry/Sensors/FlexSensors

my zaklejamy duży palec u ręki tak jak jest na zdjęciu.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Kappeln