Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2016-01-13 10:41:49

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Zamknięcie stomii

Witam ponownie, wczoraj wróciliśmy z Katowic, niestety doktor Bielecki nie zakwalifikował nas do zabiegu zamknięcia, gdyż wokół stomii jest stan zapalny, który należy najpierw wyleczyć. Po endoskopii okazało się, że oskar ma refluks przełykowo- krtaniowy, krtań i okolice są podrażnione, aż krwiste i to prawdopodobnie cofanie się tej kwaśnej treści powoduje stan zapalny. Musimy koniecznie leczyć refluks i pielęgnować dalej stomię, aż do ustąpienia objawów. Poza tym zmiany są, ale na lepsze, tchawica, która się zapadała (tylna ściana) od zbyt dużej rurki w końcu się wzmocniła i przestała zapadać, światło krtani i tchawicy duże, przeszkód żadnych nie ma. Kaszel jak najbardziej na plus. Następnym razem, jak pozbędziemy się refluksu i stanu zapalnego nie będzie przeszkód w zamknięciu stomii. Kolejny termin 22 sierpnia.

Offline

 

#2 2016-01-19 12:22:32

Goodz

Member

Zarejestrowany: 2015-12-29
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zamknięcie stomii

Hej.  Jak się Oskarek czuję? Bo Antoś chory.  Ma oskrzela, gorączkowaał przez 3 dni a teraz masakryczny kaszel go męczy.  Szkoda gadać. Dość że na miejscu lipa i nic nie zrobili to jeszcze przywieźliśmy nie wiadomo co. A co do refleksu to Antkowi kiedyś też wyszedł na endoskopia i też miał stomie wtedy biedną ale Gastrodus który wtedy mu przepisami nic nie pomógł. A wy co macie?

Offline

 

#3 2016-01-19 14:43:11

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Zamknięcie stomii

Ja byłam u pediatry, powiedziałam co i jak, dałam wypis. Kazała mi zagęszczać wszystko, łącznie z piciem i iść do gastrologa, bo mnie najlepiej pokieruje. Do gastrologa jesteśmy umówieni, za dwa tygodnie. I do alergologa jeszcze raz, bo pediatra powiedziała, że refluks robi się też, gdy dziecko ma alergię na białko mleka krowiego a je spożywa. My mu podawaliśmy, bo jeden alergolog powiedział, że nie ma alergii, ja też nie obserwowałam reakcji skórnej, po prowokacji białkowej nic się nie działo, to stwierdziłam, że pewnie ma rację. Okazało się, że nie zawsze musi być reakcja skórna, może wystąpić tylko ze strony układu pokarmowego lub oddechowego. Odstawiłam nabiał i się okazało, że strzał w dziesiątkę- przestała mu sie wydzielina zbierać, przestało mu "charczeć" w oskrzelach i przestał mieć problem z zaparciami. Oddech też inny, czysty i łatwy. Czekam aż 2 lata skończy i mu zrobię testy alergiczne, a nie będę alergologa w ślepo słuchać. U nas tyle. Choroby żadnej nie przywieźliśmy, ogólnie wszystko w porządku, a nawet lepiej niż było

Offline

 

#4 2016-01-26 14:44:07

Goodz

Member

Zarejestrowany: 2015-12-29
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zamknięcie stomii

Hej Monika.  Mam pytanie co do korkowania. Bo Antoś ostatnio tak jakby zaczął oddychać górą i zaczęłam mu korek zakładać no i radzi sobie nawet wczoraj to dwie godziny miał.  Jak to u was wyglądało?

Offline

 

#5 2016-01-26 18:11:24

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Zamknięcie stomii

Napisałam na pw

Offline

 

#6 2016-01-26 21:18:45

Goodz

Member

Zarejestrowany: 2015-12-29
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zamknięcie stomii

No hej.  Ale nic nie mam:-(

Offline

 

#7 2016-01-27 19:56:41

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Zamknięcie stomii

Hej, to ja coś pokręciłam i faktycznie nie dotarło. Teraz już jest

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alojamiento Alemania Hotels Germany https://www.berlin-hotel.pl Hotellit Guinea-Bissau fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław