Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2013-03-25 15:02:04

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Radość po wizycie w Katowicach!!!

Wczoraj wróciliśmy z Katowic,po badaniach okazało się że tchawica się usztywniła i pomału szykujemy się do dekaniulacji.Musimy nauczyć się prawidłowo oddychać z zatkaną rurką i odkrztuszać dobrze wydzielinę bo jest jej niestety dużo.Dr Bielecki wymienił Marcinkowi rurkę z 4 na 3 i na szczęście mały radzi sobie z nią doskonale w zasadzie u Cinka występuje jedynie bariera psychologiczna przed wyjęciem rurki.Mamy jednak nadzieję,że ten strach pokonamy i niedługo pojedziemy rurę wywalić.Pozdrawiam Kaśka.

Offline

 

#2 2013-03-25 16:24:13

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Radość po wizycie w Katowicach!!!

Gratulujemy i bardzo sie cieszymy:)) My wybieramy sie w kwietniu na endoskopie:) Pozdrawiamy i czekamy na pomyslne wiesci o pozbyciu sie rury:) Kaska z Kubkiem

Offline

 

#3 2013-03-25 19:03:16

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Radość po wizycie w Katowicach!!!

Super wieści.

Offline

 

#4 2013-03-26 11:45:09

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Radość po wizycie w Katowicach!!!

Martwi mnie jednak to że Marcin ma bardzo dużo wydzieliny a nawet lekko zabarwiona krwią.Jak go poinhaluję solą fizjologiczną to aż się leje z rurki.Rozmawiałam z Bieleckim czy ta krew nie świadczy o jakiejś infekcji i czy nie trzeba mu antybiotyku,dr stwierdził że mam mu podawać flegaminę i go tylko oklepywać ale wydaje mi się że to chyba nie wystarczy.Jeszcze trochę poczekamy :(Kaśka a jak było z Kubą też miałaś taki problem z wydzieliną ?

Ostatnio edytowany przez kasiac1973 (2013-03-26 11:47:11)

Offline

 

#5 2013-03-26 19:04:29

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Radość po wizycie w Katowicach!!!

A czy podczas wizyty w Katowicach dr Bielecki nie zrobił jakiejs plastyki (mniejszej lub wiekszej)? U Kuby po wizytach w Katowicach pojawiała się czasem krew i więcej wydzieliny, jak się poźniej okazało Bielecki próbował różne sposoby aby uniknąć arytenoidektomii, a wypisy są bardzo skromne. U nas zmiana na mniejszą rurke była dosc dawno natomiast po dekaniulacji miał znacznie wiecej wydzieliny niz zwykle, flegamina szla przez kilka m-cy i oklepywany był co chwile. Infekcja niestety może zdarzyć się w każdej chwili i tak na prawdę tylko Ty jako pierwsza będziesz mogła ją rozpoznać. Ja biegałam z Kubą po dekaniulacji często do osłuchania płuc i oskrzeli, właśnie ze względu na wydzieliną. Z czasem powinno być lepiej. Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

#6 2013-03-26 21:17:10

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Radość po wizycie w Katowicach!!!

Bardzo się cieszymy że kolejne dziecko ma szanse na pozbycie się rury.życzymy powodzenia i trzymamy kciuki::))

Offline

 

#7 2013-03-27 11:06:06

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Radość po wizycie w Katowicach!!!

Dzięki dziewczyny za trzymanie kciuków!Kasiu dr Bielecki tym razem nic nie robił,w każdym bądź razie nic mi o tym nie wiadomo,wypisu jeszcze nie mamy bo wyjechaliśmy ze Śląska w niedzielę ponieważ jest mniejszy ruch na ulicach,a my mamy kawał drogi.Czekamy jeszcze na wynik z gastroskopii bo pobrano wycinki do badania i jak już będą to pani miła sekretarka wyśle nam pocztą.Na razie podałam Marcinkowi syrop pulneo i trochę się poprawiło.Ale dalej obserwujemy młodego i jeżeli się nie poprawi to pójdziemy do naszej lekarki.Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek http://zalvert.pl BetónovĂŠ Ĺžumpy BĂĄnovce nad Bebravou przegrywanie kaset vhs warszawa Szamba betonowe Przysucha Ciechocinek spa