Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-01-16 22:33:01

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Odlezyny

Hej! Powiedzcie prosze, co na odlezyny, moze cos polecicie? Moim zdaniem Amelii na pupie zrobila sie odlezyna. Lekarz domowy jakis czas temu powiedzial, ze to zaczerwienione miejsce (miedzy posladkami, przy kosci ogonowej), powstalo w wyniku mechaniczmego uszkodzenia skory, bo dziecko porusza sie przesowajac sie na pupie, kazal smarowac bepapenanthenem. Moim zdaniem, to cos powaznego, bo rana sie nie goi, powieksza sie, jest bardziej czerwona i ma teraz ciemna obwodke. Jak wyszukalam w internecie obrazy - odlezyna, no to sie przerazilam, bo to jest u corki wlasnie w takim nefralgicznym miejscu gdzie sie zwykle moga one pojawic. Pozdrawiam i czekam na Wasze rady.

Offline

 

#2 2012-01-17 17:53:36

 Asia90

Member

2525992
Call me!
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 25
WWW

Re: Odlezyny

Najlepsze co znam na odleżyny to firma Dr. Nona, w której skład wchodzą: kapsułki, sól, balsam w sprayu i kompresy nasączone wodą z Morza Martwego (stosowane razem). Jest to drogie, ale to jedyny preparat, który zwalczył moje odleżyny (też miałam m.in. obok kości ogonowej)
Nie wiem niestety gdzie go można kupić, ponieważ ja to dostałam...

Ostatnio edytowany przez Asia90 (2012-01-17 19:18:34)

Offline

 

#3 2012-01-19 17:00:45

Maluch1986

New member

Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: Odlezyny

Witaj!
Mieliśmy podobny problem z Tatą. W trakcie przeszło 1,5 miesięcznego pobytu na oddziale Intensywnej Terapii nie powstała u Taty żadna odleżyna.. Dosłownie po 2 dniach pobytu w domu pojawiło się intensywne zaczerwienienie i przetarcia skóry pomiędzy pośladkami przy kości ogonowej, pomimo stosowania materaca zmiennociśnieniowego.. Nasza pielęgniarka anastezjologiczna poradziła następujące rzeczy:
- rzecz oczywista, ale piszę: częsta kontrola pampersa (zmiana, toaleta),
- na przemyte i osuszone delikatnie pośladki nałożyć i delikatnie wsmarować płyn o nazwie PC 30V (cena za buteleczke ok 40zł - jest wdajny wystarczy jego niewielka ilość),
- po nałożeniu płynu oklepać pośladki, ok 1 minuty, po czym przez podobny czas podszczypywać, szczególnie miejsca podrażnione, ma to za zadanie pobudzenie krążenia i lepsze ukrwienie tego miejsca, co ma zapobiegać obumieraniu tkanki, do którego odleżyny mogą doprowadzić,
- następnie nałożyć grubą warstwę Sudocremu, zarówno na miejsca podrażnione jak i okolice tych miejsc.
Warto zakupić tańszy zamiennik Sudocremu - o nazwie Sudomax.
W naszej aptece trwa obecnie promocja i opakowanie o pojemności 110 można zakupić za jedyne 8zł.

Poza tym, niezbędna jest częsta zmiana ułożenia ciała.
U nas po tym oklepywaniu Tata leży ok 1 godz. na boczku, aby odciążyć te miejsca i pozwolić na lepsze ukrwienie.

Odleżyna traktowana w ten sposób 3 razy dziennie zagoiła się w naszym przypadku po 8 dniach..
Cały proces jest stałym elementem naszej codziennej toalety, ponieważ sprawdza się dobrze w zapobieganu powstawania nowych odleżyn.

Ostatnio edytowany przez Maluch1986 (2012-01-19 17:03:46)

Offline

 

#4 2012-01-19 22:09:15

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Odlezyny

Dziewczyny! Bardzo, bardzo Wam dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2013-01-22 12:33:47

Janka_zaz

New member

Zarejestrowany: 2013-01-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Odlezyny

Dziewczyny czy któraś stosowała kiedyś na odleżyny ten krem Genactiv Colostrigen R http://genactiv.eu/pl/offer/21/colostrigen_r_krem? Koleżanka mi poleciła, mówi że na odleżyny najlepsze jest colostrum bo szybko regeneruje tkankę. Smarowała nim odleżyny swojej babci gdy leżała w łóżku po operacji biodra i mówi że bardzo ładnie się wszystko wygoiło. Zamierzam go kupić ale nie mogę go dostać w żadnej aptece, wiec chyba zamówię przez internet. Czy któraś z Was kiedyś stosowała colostrum i ma jakieś doświadczenie? Uważacie, że warto kupić ten krem? Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2013-01-23 10:41:45

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Odlezyny

hej ja nie stosowałam ale lekarz na rane i odlezynę pod gastro polecił mi maść solcoseryl jest bez recepty koszt 19zł jest to bezbiałkowy dializat z krwi cieląt ale spoko biała i bez zapachu poczytaj na necie -ja od dziś zaczne stosowac i zobacze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Žumpy (Jímky) Třešť Gruzie www.worldhotels-in.com worldhotels-in.com Coihaique hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena