Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-11-18 13:04:11

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Nutrimed - kłopoty z NFZ

Podobno wielkopolski NFZ nie płaci Nutrimedowi za opiekę nad pacjentem (chodzi o dożywianie). Być może stoję przed faktem konieczności zrezygnowania z usług Nutrimedu i nawet nie wiem, czy nasz fantastyczny NFZ zapewnia usługi jakiejkolwiek innej firmy na naszym terenie.
Ktoś coś wie co w trawie piszczy?
Napisałam właśnie list do NFZ z prośbą o wyjaśnienie.

Offline

 

#2 2011-08-02 22:34:31

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Czy możecie podzieli sie doswiadczeniem uwagami nt  organizacji opieki przez nutrimed (w zakresie programu żywieniowego)

Bedę wdzięczny za odpowiedź?


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#3 2011-08-03 18:50:57

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Jestem bardzo zadowolona z opieki Nutrimedu. Lekarz przychodzi co kilka miesięcy, ale w razie czego konsultuję telefonicznie, poza tym my nie mamy problemów z wagą a wyniki badań krwi prawidłowe, myślę, że gdyby syn był bardziej "problemowy" to lekarz pewnie częściej by nas kontrolował. Co ok. 3 m-ce pielęgniarka przychodzi do domu, pobiera krew, wyniki dostaję pocztą, jak mam wątpliwości to konsultuję się z lekarzem - tel lub mail. Raz w miesiącu dostaję komplet odżywek dobranych przez lekarza, zapas gazików do pielęgnacji Pega, a jak nie mieliśmy Pega to dostawaliśmy sondy, no i strzykawki.
Nie chcę siać defetyzmu, ale słyszałam, że podobno jest pomysł (nfz), by dzieci od nowego roku były pod opieką warszawskiej firmy (dzieciaki z całej Polski), do tego co 6 tygodni obowiązkowa wizyta pacjenta u lekarza (a nie odwrotnie), czyli wycieczka do stolicy Podobno Nutrimed moze stracić pacjentów nieletnich od stycznia i nie za bardzo w tej chwili przyjmują nowych. Wiem, ze lekarz, który się nami opiekuje jeździł w tej sprawie do Wa-wy na spotkania w ministerstwie zdrowia, chyba głównie po to, żeby wyjaśnić jakimi pacjentami się opiekują... No ale nic nie jest jeszcze ustalone.

Offline

 

#4 2011-08-03 22:37:27

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Anysz jak na razie pomysł  z objęciem dożywiania nas przez ośrodek warszawski upadł ze względu na koszty transportu, ale to na razie... w październiku jest czas na nowe kontrakty i wtedy się okaże czy oddział wielkopolski zostaje, tyle wiem od lekarza.

Offline

 

#5 2011-08-04 00:09:26

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Anysz dziekuję za szybką odpowiedź.

pytałem na forum o nutrimed, poniewaz my sami jestesmy od kilku m-cy  objeci przez małoplskę.
Gdy bylismy objeci przez szpital na Ligocie w Katowicach nigdy nie było zadnych problemów.

Teraz za kazdym razem zmienia sie ilośc mleka, liczba sond, rozmiaru strzykawek.

Nasz lekarz twierdzi, że mamy karmic strzykawkami 20 ml (bo eksperci tak orzekli) Jestesmy juz zbyt długo w temacie by wierzyc w takie ceregiele) - Mimo iz nie ma w tym zadnej logiki i racjonalnego podejścia, to w ostatniej dostawie rzezcywiście otrzymalismy 20 ml strzykawki.

Podawanie pokarmów tak mała strzykawką dla 4 letniego dziecka staje sie problemem. Sami musimy sie zaopatrzyc w strzykawki 60 ml (to jest jedyny rozmiar wypróbowany przez nas, który ułatwia podawanie dziecku zmiksowanego domowego jedzenia)


Jaki rozmiar strzykawek otrzymywaliscie i w jakiej ilości?
Ile otrzymywaliscie miesiecznie sond?


Jesli powstanie warszawski osrodek jako centralna dystrybucja, to jest to kolejny absurd. Kilka lat temu naśląsku tak było z wentylacja domową (dzieci z naszego regionu mogły trafic wyłacznie do niewydolnego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie na wizyte u dr Migdala trzeba było czekac co najmniej pól roku) Więc centralizację uważam za poroniony pomysł.
Jesli kogoś uraziłem moja wypowiedzia to z góry przepraszam, ale tak własnie uważam, bo sam to przeżyłem swego czasu.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#6 2011-08-04 15:04:00

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Tato Piotrusia napiszę jak u nas wygląda zaopatrzenie, bo my też "sondowi"  jesteśmy.

Odżywka Nutrini  w ilości 500ml/dzień do tego 1 strzykawka 100 ml/dzień (bo traktują je jednorazowo i pomimo, że tylu nie zużywamy to nie mogę dostać mniej:(
Strzykawki mają służyć tylko do podawania odżywki .

Sondy wg zapotrzebowania, my mamy zwykłe z Sumi w ilości 2/dzień  (bo ja sondę wyjmuję po posiłkach)

Dostaję stałe ilości, przez co zrobił mi się niezły zapas w piwnicy, ale mniej nie mogę i nie mogę ominąć żadnej partii dostawy, bo takie jest zapotrzebowanie na papierze i koniec, typowe dla NFZ, prawdaż:(

Offline

 

#7 2011-08-04 15:16:15

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

jak widać - NFZ nie wie co to jest optymalizacja dostaw (( a szkoda bo mogliby trochę zaoszczędzić, a kasę wydac na co innego - np. godziny pielęgniarskie dla chorych w programie wentylacji domowej....


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#8 2011-08-04 19:25:11

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Basic -


Właśnie tak było również u nas, gdy bylismy prowadzeni przez szpital na LIGOCIE - ile szt. było zakontraktowane, to tyle musieliśmy wziąc i koniec.

Natomiast w nutrimedzie nie mogę tego ogarnąc, ponieważ ani nie ma stałej ilości ani racjonalizmu.

Obecnie otrzymujemy miesięcznie nutrini w ilosci 120 szt. po 200 ml. Do tego 30 strzykawek 20ml.

Cóz mi po 30 strzykawkach 20 ml , których nie wykorzystam do karmienia, wolę 10 strzykawek z margomedu 60 ml (kolor brazowy, uzywanych do pomp infuzyjnych), bo ich uzywalnośc jest dłuzsza niz jeden dzień, mniejsza szansa na wtłoczenie do brzuszka powietrza i podawanie jedzenia jest bezproblemowe.

ale jak to mówia nie..da..się.  -hmmm...

Co do sond otrzymalismy 2 sondy flocare silikonowe. Pewnie nie powinienem narzekac, ale są to sondy o dł 100 cm, więc sondą można owinąc Piotrka , no i wyjazd na spacer jest kłopotliwy. Piotrus coraz częściej postrzega sondę jako krępujacy gadżet. (dla wyjasnienia silikonowe sondy po 2 tyg. wyrzucamy do kosza)

Mimo, że lekarz ciagle tłoczy nam do głowy, że sondy silikonowe mozna stosowac przez 6 tyg.

Wiem ,ze tak jest u dorosłych pacjentów. Swego czasu, w jednym z opracowań zachodnich wyczytałem, że dla dzieci sond silikonowych nie wolno używac dłużej niz 2 tyg. i tego sie trzymam. Póki co to się sprawdza.

Od samego poczatku używalismy sond silikonowych 100 % Fortune, które sa krotsze od flocare i co najwazniejsze sa juz dla nas sprawdzone. Nie zdarzyło nam sie by Piotrus miał od niej odleżyny, czy podrażnienia.
Niestety takich już nie dostaniemy - więc póki co dokonalismy ich zakupu.

Szkoda, że nasz NFZ nie lubi racjonalności. To dziw, że te wszystkie programy wogóle działają. Brak gospodarnośco na każdym kroku.


Pozdrawiam serdecznie,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#9 2011-08-08 11:39:15

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Trochę mnie zadziwiliście - jak poprosiłam o przesyłanie strzykawek 60ml, to je dostałam bez problemów. Jak używaliśmy sondy, to dostawaliśmy 1 na dzień, czyli koło 30 w przesyłce, ale my nie używaliśmy silikonowych, tylko te zwykłe.
A nadliczbowe gaziki zużywamy do pielęgnacji tracheo, wiec nie narzekam
Co do odżywek - faktycznie my zużywamy mniej niż 200ml na dobę a opakowanie mamy 500ml, a ponieważ mam 1 opakowanie na dzień przepisane, to resztę wyrzucam - z resztą lekarz prosił, żeby nie przetrzymywać otwartych odżywek w lodówce do następnego dnia.
Mam wrażenie, ze zawsze dostajemy kilka sztuk na zapas i w końcu to się kumuluje, ale jak mieszkaliśmy w małym mieszkaniu i miałam problem z przechowywaniem, to jak dzwoniła pani potwierdzić transport, zawsze ją dokładnie wypytywałam ile mi zapisała i jeśli uważałam że to za dużo, to ona zmniejszała ilość w paczce, więc jakoś nas nie zasypało nadmiarem dobra z NFZ...
Ostatnio za to dostałam paczkę z zapasem na 2 miesiące (czyżby mieli sezon urlopowy i bali się, ze nie dostarczą na czas?) i jak mi pan z transportu zablokował korytarz kartonami z jedzeniem to lekko zwątpiłam, gdzie to poupycham.

Offline

 

#10 2011-08-08 13:52:26

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Anysz ja miałam tak do czasu kiedy to sama dzwoniłam i zamawiałam odżywki , od pewnego czasu mam narzucone limity które przychodzą do nas raz w miesiącu i koniec kropka (odżywki, strzykawki, gaziki, plasterek)

Od września wprowadzamy Młodemu zmiany w żywieniu,  więc zobaczę czy coś się zmieni w  dostawach.

Osobiście jedynie dzwonię kiedy kończą mi się sondy i zawsze dostaje takie jak chcę, czyli długości 40 cm  (nie wiele jej wystaje z noska)

Ps.ale tak myślę, że my nie jesteśmy bezpośrednio w Nutrimedzie, tylko w Profil i stąd mogą być różnice w zaopatrzeniu

Offline

 

#11 2011-08-08 14:28:13

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Basik, to mnie oświeciłaś, nie miałam pojęcia, że nasz dochtór i pielęgniarka z jakiegoś Profilu są

Offline

 

#12 2011-08-08 23:36:34

ikato

Member

11123049
Skąd: Gostyń
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 40
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

My dostajemy z Nutrimedu 4 szt/miesiąc sond silikonowych Fortune

Pozdrawiam
Weronika mama Julki

Offline

 

#13 2011-08-09 12:54:09

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Nutrimed - kłopoty z NFZ

Nie wiem czy oni są z Profilu (choć faktycznie medyków mamy tych samych), w każdym bądź  razie zaopatrzenie dostajemy stamtąd, przypuszczam, że to pośrednie ogniwo.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
potracheotomii.pun.pl nocleg w ciechocinku