Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-11-18 15:03:45

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Flegma:(

Od ponad tygodnia walczę z Darki flegmą.Zajęte są oskrzela po prawej stronie płuca czyste.Flegma żółta jest  jej dużo po inchalacjach i ambroksolu daje się wyklepać ale codziennie jest jej tyle samo oprócz flegmy nie ma nic ani duszności ani temp.Augmentin w  razie czego stoi w szafce i nie wiuem czy jej podawać ciągle mam nadzieję że się uda bez Daria jest nosicielką pseudomonasa .Co Wy zrobiłybyście?

Offline

 

#2 2009-11-18 15:20:58

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Flegma:(

A co mówi lekarz?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2009-11-18 15:25:24

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Flegma:(

Ja walczę mukosolvanem od około miesiąca lub nawet dłużej.  Mukosolvan "doustnie" 4 razy na dobę, inhalacje 4 razy na dobę (średnio co 2 h  jest jakaś "impreza" lekowa), pod koniec dnia wydzieliny jest już niewiele, rano zabawa zaczyna sie  na nowo. Jozik o dziwo  jakby zaczynał  wychodzić z tego zalewu i jest ciut ciut lepiej, mimo infekcji polowy domowników trzyma sie i nie gorączkuje. Tez mamy na stanie  pałeczkę ropy błękitnej i na dodatek gronkowca złocistego. Nasz lekarz twierdzi, ze poki sie da, nie ma gorączki, i można utrzymać prawidłową saturacje to tylko usuwać usuwać usuwać wydzielinę. Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2009-11-18 15:56:05

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Flegma:(

Lekarz mówi że nie trzymać za długo zeby sie nie zainfekowała.Jakieś trzy lata temu zaczęło się niby od nie groźnej flegmy bez gorączki.Najpierw inhalacje następnie Zinat raz drugi gorączka szpital dwa tyg zapalenie płuc tydzień dom w domu Cedax zapalenie płuc od nowa klinika w Lublinie stan zły wymazy pseudom wrazliwy na - brak wygrzebaliśmy się dopiero w CZD .Ogólnie trzy miesiące leczenia.Teraz flegma powoduje u mnie atak paniki

Offline

 

#5 2009-11-23 11:11:18

Szymon

Member

Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: Flegma:(

Ja bym pomyślała o zrobieniu wymazu z rurki z anytbiogramem. Gdyby się okazał, że dzieje się jeszcze gorszego, byłoby wiadomo, czy to "zaprzyjaźniona bakteria" czy coś nowego atakuje. Łatwiej wtedy o celowy antybiotyk.

Offline

 

#6 2009-11-23 11:24:01

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Flegma:(

My nie mamy rurki.Antybiotyk w końcu podałam bo flegma z żółtej zaczęła robić się zielona i nie dawała sie wyklepać.A teraz już praktycznie zanika

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
CertifikovanĂŠ BetónovĂŠ jĂ­mky przegrywanie kaset vhs łódz