Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-10-13 20:18:48

goskaoch

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 39
Punktów :   

Blink-it

Witam,
Czy ktoś z was posiada lub ma jakieś doświadczenia z Blinklt-em w związku z ułatwieniem naszym dzieciom posługiwaniem się komputerem?

mam jeszcze pytanie do mamy Precla:

Podobno macie bardzo czuły przycisk do obslugiwania komputera przez Precla, czy moglibyscie sie podzielić doswiadczeniami?
Jestem na etapie doboru sprzętu komputerowego dla mojej Oli, czy ktos z rodziców mloże polecić coś dla dziecka z zanikiem mięśni

Offline

 

#2 2009-10-14 08:45:22

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Blink-it

Powiem tak - praca z oprzyrządowaniem komputerowym jest żmudna i długa. Zanim wogłe zacznie się myśleć o urządzeniach typu blink it dziecko musi posiąść umiejętność wyboru (i to nie tylko z dwóch ale i więcej opcji) oraz tzw. skanowania (większość programów komunikacyjnych bazuje na kliknięciu na odpowiedni obrazek/symbol/wyraz gdy podświteli się ten właściwy.

Do tego typu klikania służą różnego rodzaju switche (czyli te przyciski) - my przeszliśmy kilka wraz ze słabnącą siłą Szymona i w chwili obecnej zatrzymaliśmy się na Micro Light Swith http://www.harpo.com.pl/index.php?prtli … rt_id=575, który dziecko może obsługiwać małym paluszkiem (przycisk naprawdę jest bardzo czuły).

Do tego przycisku trzeba zakupić odpowiednią mysz http://www.harpo.com.pl/index.php?prtli … art_id=514

Za pomocą jednego przycisku można rozpocząć pracę z prostymi programami wymagającymi tylko np. naciśnięcia klawisza "enter"

My posiadamy dwa "Happy Duck" oraz "Pablo" - to kolorowanki, Pablo dodatkowo uczy właśnie skanowania.

My nie doszliśmy jeszcze do bardziej zaawansowanych technologi, ale może Mama Antka jest w stanie coś doradzić, bo Antek korzysta z programu do komunikacji Sym Word oraz z myszki piłki http://www.harpo.com.pl/index.php?prtli … art_id=276 (choć na mój gust dla bardzo wiotkich dzieci myszka piłka się nie za bardzo nadaje)

PS. A wogóle to przenoszę ten wątek do działu Komunikacja bo robi się bałagan


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2009-10-14 13:57:21

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Blink-it

My wybierając sprzęt  komputerowy zaczęliśmy od wizyty u pani Iwony Kamińskiej pedagoda w stowarzyszeniu "Jestem" w Toruniu. Ona w gabinecie ma różnorakie oprzyrządowania i dobiera (podpowiada)do możliwości dziecka, ocenia pod względem dojrzałości w rozumieniu poleceń oraz fizyczności..
Antkowi od razu doradziła zastosowanie wspomnianej wyżej myszki-piłki w połączeniu z przyciskiem-switchem (jako zatwierdzacz)i ćwiczenie z jej pomocą na prostych grach komputerowych dla zachęty.
Wygladało to tak, że lewą ręką Antek przesuwał kursorem za pomocą piłki, a prawą klikał na switcha dla zatwierdzenia (jak enter).
Antek jest w stanie podnieść co nieco rękę, przesuwać palcem kursor (bo ostatecznie nauczył się operować zwykłą myszką), dlatego poradził sobie błyskawicznie i komputer (laptop) stał się nieodzowny.
Jak opanował obsługę komputera to wybralismy wspólnie z panią Iwoną program komunikacyjny- SymWord- jest to w całości spolszczony program z syntezatorem mowy, który czyta wszystko co pojawi się na ekranie, łącznie z ikonkami poleceń, dodatkowo można ustawić pocztę i wysyłać maile, oraz łączyć się z internetem. Nowsza wersja ma rozszerzoną liczbę PCS czyli symboli obrazkowych.
Dla Antka się sprawdza super, ale dobór to naprawdę indywidualna sprawa i dobrze by było najpierw potestować, poprosić o prezentację sprzętu zanim się kupi, bo zawsze są to  duże wydatki.
HARPO bo tam zaopatrujemy Antka w pomoce robi prezentacje w różnych miastach i doradzają co się może nadać dla konkretnego dziecka, bezpłatnie wysyłają wersje demo programów.
Firm działających na rynku oprzyrządowania komputerowego jest więcej więc warto zorientować się we własnym otoczeniu, by uniknąć dojazdów.

Offline

 

#4 2009-10-14 20:33:55

goskaoch

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 39
Punktów :   

Re: Blink-it

dziękuje za pomoc

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorników betonowych na Jesteśmy producentem szam http://www.studiooficyna.pl/ artpn.com.pl ważne źródło kontynuuj psychoterapia Piła busy Belgia części www.wyposazenie-wnetrz.org.pl Leczenie kanałowe