Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-09-16 18:36:46

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Nowa terapia dla SMA

Witam

przeszukując internetowe zakamarki znalazłem na stronie medical news informację o o nowej terapii dla SMA.

w małym skrócie tekst jest przetłumaczony w blogu PIT-a www.okruchyzycia.pl

Jest to o tyle ciekawe odkrycie, bo sugeruje, ze samo pobudzenie SMN2 nie wystarczy, gdyż produkowane jest niepełnowartosciwe białko. Dopiero wprowadfzenie odpowiedniego oligonukleotydu sprawia, że gen SMN 2 produkuje identyczne proteiny co SMN1.

     Wersja oryginalna na: http://www.news-medical.net/news/200907 … rophy.aspx

Gofer - myślę, ze to kolejny temat na konferencję.

A tak przy okazji, czy ktoś z Was ma wejściówkę na pierwszy dzień konferencji - może tam udałoby się zadać pytanie co myslą o powyższej terapii genowej.



Pozdrawiam,

Ostatnio edytowany przez Tata Piotrusia (2009-09-16 18:38:19)


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#2 2009-09-16 18:50:17

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Nowa terapia dla SMA

Oj na pewno

Z tego co się orientuję to pierwszy dzień jest raczej dla Ludzi Nauki i Medycyny ale organizatorzy raczej nie będą mieć nic przeciwko jeśli na widowni będzie ktoś z rodziców (bo cały wstęp na konferencję jest wolny).

Ja niestety z powodu służbowych obowiązków piątek musze sobie odpuścić.

Ale w sobotę będę zwarta i gotowa. A zatem do zobaczenia!


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2009-09-16 18:51:03

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: Nowa terapia dla SMA

hej bedzie Dawida lekarz, który prowadzi Małego w hospicjum. Wszystkie nowinki, pytania spisuję na kartce żeby przekazać. Nie mogę doczekac sie wyników tej konferencji


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

#4 2009-09-16 19:11:09

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Nowa terapia dla SMA

Z tego co się orientuje mama Piotrusia- Misia z SMA pojedzie juz w piątek /mam więc nadzieję, że pytających rodziców jak i lekarzy w pierwszym dniu bedzie więcej/

mam bowiem złe przeczucia, że drugiego dnia nie będzie miał nam kto udzielić odpowiedzi - może jestem okropny, ale szukanie informacji u naszych specjalistów zaczyna mnie męczyć.

My -   tzn. 4 rodziców dzieci z SMA z terenu ślaska / transport grupowy:) /, dołączymy drugiego dnia - więc do zobaczenia już wkrótce.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#5 2009-09-16 19:38:20

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Nowa terapia dla SMA

W takim razie proponuję połączyć siły i spisać sprawozdanie z obu dni chociażby tu na forum...


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki Ciechocinek spa