Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-06-15 09:28:17

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Pytanie o lek "na ślinę"

Kochani napiszcie prosze co stosujecie na zmniejszenie wydzieliny w rurce. My mamy Robinul (Glycopyrrolate), ale mimo tego Amelia musi byc bardzo czesto odsysana. Czytam Was i zastanawiam sie caly czas nad tym jak to jest mozliwe, ze niektorzy odsysaja dzieci tylko kilka razy dziennie. Ja tez tak chce. Nawet jak nie ma infekcji musimy odsysac co pol godziny, co godzine, a jak cos sie "dzieje" (infekcja) to nawet co 15 min.

Offline

 

#2 2009-06-18 21:35:52

ludvia032

Member

6852573
Skąd: Trzcianka
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 37
Punktów :   

Re: Pytanie o lek "na ślinę"

Kiedy Staś miał rurke też odsysałam go dość często, a jak był chory to nawet nie bylo sensu z pokoju wychodzic taka masakra, dopiero jak kazano nam rozpocząć ćwiczenia pomału zatykać rurke to zaczęło się wszystko zmieniać i nawet nigdy nie myslałam ze sa jakies sposoby...

Offline

 

#3 2009-06-21 18:28:33

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: Pytanie o lek "na ślinę"

Edzia, ja przechodzę z moja córeczką to samo (ma 4 miesiace), też potrzebuje bardzo częstego odsysania, a teraz to juz masakra, błędne koło, najgorsze ze to odsysanie u nas prowokuje wymioty, jak nie jest odessana to się dosłownie zatyka, jak tylko ją odśluzuję to patrzę czy aby nie wymiotuje, według relacji lekarzy i pielęgniarek z którymi ja mam kontakt nie ma na to lekarstwa, trzymaj się

Offline

 

#4 2009-06-21 18:38:45

ludvia032

Member

6852573
Skąd: Trzcianka
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 37
Punktów :   

Re: Pytanie o lek "na ślinę"

Nam mówiono że kiedy dziecko wymiotuje po odsysaniu, albo ma odruchy wymiotne w trakcie odsysania  to znaczy że za głęboko jest wsadzany cewnik

Offline

 

#5 2009-06-21 20:40:50

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Pytanie o lek "na ślinę"

no bo tak jest...dziecko naciaga w momencie gdy albo jest za bardzo "zaplute" albo jest za głęboko odsysane!!
gdy wsadzasz cewnik i gdy dziecko naciagnie to znaczy ze za daleko!!!

co do zapluwania...u nas tez jest masakra...i to nie przy infekcjach tylko ogólnie..

Offline

 

#6 2009-06-21 21:50:08

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: Pytanie o lek "na ślinę"

u nas zależy od pogody, teraz jest wilgoć i Gosia zwłaszcza buzią ogromne ilości śliny wydala i z rurki jest też dużo, jak było sucho i ciepło lub wręcz gorąco to sucho w rurce spordycznie odssysałam. Najgorzej było w CZD jak nam Peg zakładali, gdzie była klimatyzacja, sucho w rurce i w końcu nawet krew, bez inhalacji z soli nie dałybyśmy rady... W domu nie używam nawilżacza, bo raczej mamy samoistną dużą wilgotność, w zimie też staram się w granicach 18 st C, wtedy jest najlepiej z Gosi rurką. Po prostu cierpliwie czekam aż się pogoda unormuje...

Offline

 

#7 2009-08-15 09:17:27

tulipan

Member

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 35
Punktów :   

Re: Pytanie o lek "na ślinę"

Witajcie kochani, U Sławcia madmiar wydzieliny w buzi i oskrzelach zawsze bierze się z alergii na pokarmy. Sa jedzonka, ciosta, cukiereczki,juz nie mowie o czekaladkach i mleczku, obiadkach, że po prostu zalewa go. dlatego powstała lista produktów, których nie może jeść, a włściwie powstała lista bo było lepiej produktów które moze jeść. nie ma w nich wiele przyjemnosci na podniebienie, ale Sławcio wie, że nie warto się na nie kusić. nie robilismy testów, bo najlepszym terstem jest oko rodzica i obserwacja a z doswiadczenia juz wiem, ze jak ossysamy Słąwcia a nie ma tego harakterystycznego dżwięku odssysania tego ... wiecie o czym mówie, jaki dźwięk, a robi się nagle sucho i cicho, co niektórzy lekarze słuchając osłuchowo, mowią ale cichutko jak u niemowlaka, nam zapala sie żarówka, oj cos sie dzieje, trzeba zrobić inhalacje podać mukolityki, by z oskrzlei sciągnać wydzielinę, która każdy musi mieć. nie ma czegoś takiego ze ileś godzin bedzie suchy, to dprowadza do zalepiania pecherzyków. pozdrawiam krysia mama Sławcia od trojaczków.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://youtube-tracks.online BetonovĂŠ JĂ­mky ČervenĂ˝ Kostelec przegrywanie kaset vhs łódz Ciechocinek wellness pakiety malowanie elewacji warszawa