Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2008-10-20 09:11:52

ciocia zuzia

Member

5172852
Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 42
Punktów :   

Re: ziarnina wokół rurki

My też używamy octaniseptu wokół PEGA i nic sie nie  dzieje i tak nam doradził nasz lekarz anestezjolog.

Offline

 

#17 2008-10-22 20:41:09

tulipan

Member

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 35
Punktów :   

Re: ziarnina wokół rurki

Ewo, zgadzam się z tym co napisała Aneta. jeśli chodzi o opowiedź jaka miałam Ci napisać, to lapis mozna stosować bez względu na wiek dziecka wkoło rurki i pega również. ale było tez takie pytanie dlaczego w koło pega chcesz smarować? przecież im szczelniej jest w koło niego tym korzystniej, chyba, ze pega musicie czesto wymieniać.

Offline

 

#18 2008-10-29 20:14:51

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: ziarnina wokół rurki

Krysia-bardzo dziękuję Ci za informacje.Czytałam je dawno ale nie starczyło czasu odpisać.Pytałaś dlaczego lapis wkoło PEGa.Dlatego że prawdopodobnie narasta ziarnina.

Offline

 

#19 2008-10-29 22:43:10

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: ziarnina wokół rurki

Ewo ja stosowałam lapis na ziarninę przy PEGu, najpierw solidnie wazeliny, później lapis na patyczkach higienicznych i już; dziła super, wyleczenie brzydkiej ziarniny zajęło nam ze 2 tyg.
pozdrawiam
Majka

Offline

 

#20 2009-06-15 08:25:58

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: ziarnina wokół rurki

Wczoraj wymienialismy rurke (wymieniamy sami, raz na 2 tygodnie). Juz jak ja wyjelam, to mi sie otwor od tracheo nie spodobal, jakis taki bardzo zalany wydzielina i zwezony. Po wsadzeniu nowej rurki i zapieciu tasiemki okazalo sie, ze wylazla na wierzch straszna ziarnina. Mysle, ze to ziarnina, bo byla to gruda wielkosci malego paznokcia, taka jakby bardzo "opita" krwia, a przy niej jeszcze kilka malych grudek. Bardzo nieciekawie to wygladalo, zaczelo krwawic. Jak zaczelam to czyscic, to troche tego "dzikiego miesa" udalo sie usunac. Pozniej posadzilismy Amelie, zeby ja troche poklepac po pleckach i uspokoic i kiedy znow ja polozylam wokol rurki bylo pelno krwi, a po ziarninie - wielkiej grudzie ani sladu. Myslicie, ze ta gruda mogla peknac? A moze to sie schowalo znow do srodka?  Poza tym to chyba przy wsadzaniu rurki musielismy to troche naruszyc, bo pol nocy wyciagalam krew z rurki. Przeczytalam, ze stosujecie sie na to Lapis 40% (u nas tylko lekarz specjalista moze ziarnine tym potraktowac, sami nie mozemy). Na razie smarujemy Bactrobanem. Amelia od jakiegos czasu (okolo 2 tyg) ma w nocy temperature okolo 38 stopni, ktora schodzi sama po kapieli i zadnych innych symptomow infekcji nie widac. Myslicie, ze od narastajacej ziarniny moze byc ta temp? A i zaczela od jakiegos czasu szarpac sobie za maske od nawilzacza, a jak ma zalozony nosek to szarpie za niego i notorycznie sciaga, moze ja tam cos swedzi przez ta ziarnine? Co o tym sadzicie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Lillehammer