Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-09-24 09:54:38

dotka

Member

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 40
Punktów :   

zaczerwienienie na szyjce

drogie mamy mam pytanie.

ostatnio na szyi mojego syna pojawiło sie brzydkie zaczerwienienie  w okolicy wejscia rurki, dokładnie tak jak  podkładany jest wacik.
Lekaże lecza to maścia Bactroban i ostatnio troche Riwanolem, ale nic to nie blednie.
Przez pięc miesiecy Kamil miał zakładaną rurkę Portexa bo takie były na odzdiale gdzie jest i nie było zadnego zaczerwienienia.
Teraz od miesiaca ma inną rurkę(niepamietam firmy bo opakowanie widziałam tylko raz, ale chyba Pofam Poznań ) i zaczerwienienie jest bardzo duze.
kamil jest dzieckiem całkowicie lezacym..Ma krótka szyje i "dwie brody", bo jest   grubiutki jak pulpet.
Dlatego też moze być tam ucisk.

Ale mnie nurtuje coś innego.

czy to nie jest reakcja alergiczna na inną rurkę??????

Moze te "motylki" do których wiąże sie tasiemkę sa jakieś bardziej twarde, bo właśnie pod cała ta powierzchnią jest zaczerwienienie.

Offline

 

#2 2008-09-24 20:23:33

JOLA

Member

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: zaczerwienienie na szyjce

moja paulinka ma rurke 6 lat dla mnie rurki shiley sa najlepsze ale drogie nam bactroban nic nie pomaga ja smaruje przy każdej zmianie najpierw przemywam wodą utlenioną potem zmieniam maści bo ciało wokół rurki sie uodparnia stosuje tormentiol alantan krem , albo paradz sie dermatologa pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#3 2008-09-24 20:46:42

dotka

Member

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 40
Punktów :   

Re: zaczerwienienie na szyjce

słyszałam ze to sa dobre rurki, ale mój syn jest na OIOM-ie wiec tam nie maja  tak dobrych rurek.
pogadam jutro z lekazem prowadzacym zeby wezwali jakiegoś dermatologa żeby to zobaczył.
boje sie zeby nie było z tego jakiejs odlezyny.

Offline

 

#4 2008-09-26 12:39:21

ciocia zuzia

Member

5172852
Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 42
Punktów :   

Re: zaczerwienienie na szyjce

Moze faktycznie jest to reakcja alergiczna na rurkę koło rury możecie prróbować przemywać octaniseptem.

Offline

 

#5 2008-10-04 15:25:14

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: zaczerwienienie na szyjce

Witam... Moja Madzia jest bardzo delikatnym dzieckiem i za każdym razem jak wymieniam gazik czyszczę jej octaniseptem a na gazik jak tylko pojawia sie zaczerwienienie to psikam oxycortem.... i naprawdę córka ma rurkę od dwóch lat i jak tylko coś sie dzieje to zaraz to pomaga... ale radzę najpierw poradzić sie lekarza...


http://madzia-marcinek.cba.pl/

Ostatnio edytowany przez rudabytom (2008-10-04 15:29:13)

Offline

 

#6 2008-10-04 21:52:27

annanie

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 102
Punktów :   
WWW

Re: zaczerwienienie na szyjce

Witam

Testem na to, czy jest to alergia na materiał z rurki danego producenta, jest posmarowanie okolic tracheotomii maścią z hydrokortyzonem - jeśli zaczerwienienie szybko zniknie, to znaczy, ze jest to alergia na dany materiał. Najdelikatniejszą maścią z hydrokortyzonem jest maść do oczu Oxycort A.
Zrobiliśmy tak, gdy Naszej_Natalce jątrzyła się tracheotomia - zastosowanie tej maści wygoiło tracheotomię szybko i pieknie, a po odstawieniu maści natychmiast wróciło zaczerwienienie. Prowadzący Naszą_Natalke anestezjolog wyciągnął z tego wniosek i zmienił rurkę na innego producenta i problem zniknął.

Pozdrawiam

Tata_Natalki

Offline

 

#7 2008-12-18 21:33:55

ludvia032

Member

6852573
Skąd: Trzcianka
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 37
Punktów :   

Re: zaczerwienienie na szyjce

Chcialam sie podzielic moim a wlasciwie mojej mamy odkryciem. Moj ojciec dal Stasiowi mandarynke i oczywiscie sok polecial od buźki po stopki;) zanim wrocilam to troche czasu minelo i zdążylo sie zrobic zaczerwienienie, kupowalam w aptece maści probowalam niby najlepsze niby takie i owakie i nic nie pomagalo. Mama mowi ze jak moi bracia mieli odparzenia na dupce to uzywala tormentiol. Po zmianie opatrunku posmarowalam patyczkiem do uszu zaczerwienienie, dwa dni i ani sladu:) Polecam

Offline

 

#8 2008-12-18 23:00:17

dotka

Member

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 40
Punktów :   

Re: zaczerwienienie na szyjce

witam.
my cały czas walczymy z naszym zaczrwienieniem na szyjce, to będzie takie nasze miejsce "szczególnej pielęgnacji".mój miś ma przykładane opatrunki z aktywowanego węgla ze srebrem(actisorb) i  dało to piekny efekt, ale najlepsze według mnie było przemywanie kroplami do oczu ( gentamycyna) i smarowanie tą sama maścią  do oczu.
opatrunki węglowe i maśc jest caly czas ale jest już o niebo lepiej niz wtedy co pisałam.

czy  to była reakcja uczuleniowa na inną rurkę  trudno ocenić (nikt mi racji nie przyznał), bo ta co była poprzednio(PORTEX) wróciła do kamila jak już szyja została podleczona.
będę cały czas obserwować.

Offline

 

#9 2008-12-19 19:21:55

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: zaczerwienienie na szyjce

Witam.. Moja córeczka ostatnio jak wróciła ze szpitala po wykonaniu endoskopii miała bardzo zaczerwienione wokół rurki aż zrobiła jej się rana... bardzo się wtedy zmartwiłam.. ale bardzo często przemywałam te miejsce octaniseptem i za każdym razem dawałam jałowy gazik nasączony oxycortem...teraz po dwóch tygodniach wszystko się zagoiło... wiec może też warto spróbować.... Nadmieniam że my używamy rurek shiley i naprawdę są suuuuuuuuuper..... a wymieniamy co 7 dni.... pozdrawiam.. Iza



http://madzia-marcinek.cba.pl/

Offline

 

#10 2008-12-19 20:09:28

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: zaczerwienienie na szyjce

nasz p. dr polecił na takie zaczerwienienia maść borną 10%, ponoć się sprawdza jeszcze nie testowałam
poprzednio całkiem dobrze polseptol zadziałał...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Chelan Bright & Spacious 3rd Floor Apt in New Cairo www.ehotelsreviews.com Apartamento Moderno en Zona 10 hotel spa w Ciechocinku