Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-12-05 12:07:50

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

BADANIA DIAGNOSTYCZNE

Aby zdiagnozować miopatię wykonuje się :
- badanie elektromiograficzne (EMG)
- badanie morfologiczne (biopsja mięśnia).
Szczegółowe postępowanie diagnostyczne jest opisane w „Wytycznych postępowania…”, link do tej strony umieściłam w wątku „linki”.

Nasz syn miał wykonaną biopsję w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, potem oceny materiału dokonywała również prof. A. Fidziańska z Zespołu Nerwowo-Mięśniowego w Zakładzie Neurochirurgii, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M.J. Mossakowskiego PAN (Warszawa). Wiem, że w Zakładzie Neurochirurgii PAN też wykonują biopsje, ale dopiero u pacjentów od 4 roku życia.

Polecam kontakt z prof. A. Fidziańską, która jest międzynarodowym ekspertem (również w opinii lekarzy z innych krajów, z którymi mieliśmy kontakt w trakcie naszych poszukiwań diagnozy). Jest również przemiłą osobą, która cierpliwie tłumaczyła mi szczegóły dot. naszych badań. Szukając po omacku miejsca, gdzie mogłabym zdiagnozować syna, w końcu zawsze kierowano mnie do warszawskiego PAN. Oczywiście jest to miejsce, gdzie lekarze mogą pomóc w określeniu diagnozy, ale nie należy oczekiwać, ze uzyska się tu informacje dotyczące szczegółów prowadzenia dziecka i sposobów leczenia.

Jeśli są wśród Was osoby, które miały wykonywane badanie EMG, proszę coś na ten temat napisać, bo nie wiem na czym polega dokładnie to badanie – myślę, ze robi się je, gdy nie ma pewności, czy mięśnie pracują prawidłowo, a więc w „lekkich” przypadkach, bo nie wiem, jaki sens jest robienia EMG, skoro pacjent jest wiotki. Ale może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie. Nie mam też informacji, gdzie wykonuje się takie badanie.

Offline

 

#2 2008-12-05 16:52:09

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: BADANIA DIAGNOSTYCZNE

EMG obrazowo polega na tym że do wybranych grup mięśni podłącza się igiełki i za pomocą mniemam przewodnictwa mierzy się wydolność mięśni. Ma to pewnie znaczenie gdy podejrzewa się u dziecka wiotkość, natomiast przy dużej wiotkości mozna ewentualnie tylko oceniać czy mięśnie ulegaja osłabieniu..Antek miał to badanie robione gdy miał 3 miesiące, celem właśnie wykluczenia bądź potwierdzenia wiotkości. Robiliśmy mu badanie w CZD w W-wie, badanie wyszło prawidłowo, czyli bez odstępstw od normy, natomiast jak wynik ten pokazałam za miesiąc na Banacha w KChNM, to dr Ryniewicz wysmaiła lekarza robiacego to badanie za źle zrobione badanie, wziął zupełnie inną grupę mięśni pod uwagę.
Czyli CZD robi badania, tylko my pewnie mieliśmy pecha do lekarza wykonujacego.
Natomiast naszej Martuni robilismy EMG w Matce Polce w Łodzi i tam od razu w trakcie badania lekarka wykonujaca powiedziała, że dziecko ma SMA, bez oceny genetycznej. Niestety nie pomyliła się.
Od tamtej pory nie powtarzałam badania bo nie widzę celu, zresztą lekarze też. Zanik mięsni postępuje więc co tu badać.

Offline

 

#3 2013-05-14 15:51:39

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: BADANIA DIAGNOSTYCZNE

Czy wiecie coś może na temat IMiD na Kasprzaka w Warszawie? Jedna mama leży tam z dzieckiem i czeka na biopsję. Warunki jednak ją przeraziły i nie wie czy zostać, czy uciekać.

Offline

 

#4 2013-05-16 20:52:31

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: BADANIA DIAGNOSTYCZNE

ja leżałam tam na chirurgii i warunki naprawdę nie sa najlepsze i ich zasady szpitalne też ja nie chwale sobie choc niektóre pielęgniarki super

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wołomin Hotely Stolberg Mansión Cap D' Antibes 住宿 VĂśhl STYLE Hostel hotel wellness w Ciechocinku