Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-06-09 09:13:41

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Sprzęt rehabilitacyjny

Zastanawiam się jakie pomoce rhabilitacyjne macie u siebie w domu. My narazie poza stołem rehabilitacyjnym mamy tylko tzw. klin. Czytam, że Antek korzysta z piłki....Coś jeszcze? Nie zebym to chciała od razu kupować, ale może jest coś niezbędnego do rehabilitacji naszych maluszków.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#2 2007-06-10 08:19:17

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

My też mamy stół, piłkę (na razie Krzyś jej nie bardzo lubi, chyba że "kopać" nóżkami ), wałek rehabilitacyjny dł. 120 cm i średnicy 30 cm (cwiczymy na nim elementy NDT, albo sami sobie wymyślamy jakieś ćwiczenia). Zamówiliśmy u stolarza pełzak (trochę inny niż w katalogu sklepów rehabilitacyjnych- taka platforma na kółkach) aby Krzyś mógł sobie poprzeywać więcej na brzuchu na podłodze. To na razie tyle, chyba że coś jeszcze wymyślimy...)

Offline

 

#3 2007-06-21 11:36:51

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

My mamy materac,piłkę,wałek, żelki rozgrzewające,i oczywiście fotelik.Myślimy jeszcze o pionizatorze ale Kuba jeszcze nie trzyma główki

Offline

 

#4 2007-08-30 17:01:51

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

Kupiliśmy ostatnio krzesełko rehabilitacyjno-toaletowe firmy Huka http://www.huka.nl/index.php?cms%5BcategoryID%5D=170
Można nim wjechać pod prysznic i umyć dziecko. Krzesełko ma otwór i montowany pojemniczek na niespodzianki. Otwór można też zatkać. Ma też zagłówek i stolik. Można tym krzesełkiem najechać nad sedes dzięki czemu dziecko może się normalnie załatwić. Na razie jest trochę za duże dla Krzysia a poza tym nie mamy prysznica a i łazienka nie bardzo pozwala na wykorzystanie jego możliwości. Po prostu ktoś na Allegro sprzedawał za śmieszną kwotę, więc kupiliśmy trochę na zapas.


Gosiu, pisałaś na blogu o nowej wannie dla Precla. My też planujemy w przyszłym roku zakup czegoś bardziej specjalistycznego. Czy możesz napisać coś więcej o tym zakupie. Wymiary wanny, kształt, dodatkowe "atrakcje"?

Ostatnio edytowany przez aniah (2007-09-01 14:43:32)

Offline

 

#5 2008-12-01 12:54:55

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

Witam,
potrzebuję Waszej pomocy. Mianowicie gdzie mogę kupić wałek który najbardziej nadaje się pod podkładanie pod nogi. A wogóle jak to ma wyglądać, jakiej grubości itp. Nie wiem co mam kupic :-) a nie mogę juz patrzeć na to jak Dawid rozchyla coraz bardziej nóżki (szczególnie stópki)
pozdrawiam
Lucy


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

#6 2008-12-01 14:20:44

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

My podkładamy pod kolana (a czasem stópki) takie "banany - rogale" wypełnione granulatem styropianowym. Są w sprzedaży w kilku rozmiarach, a opisane są jako "gniazdko noworodkowe". Do kupienia w zwykłych sklepach z akcesoriami niemowlęcymi. Mają swoją poszewkę, łatwe do prania. U nas się sprawdzają.

Offline

 

#7 2008-12-02 07:56:01

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

dzięki bardzo :-)


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

#8 2008-12-02 21:07:07

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: Sprzęt rehabilitacyjny

jako podkłady pod nogi stosuję zwinięte ręczniki lub rożek niemowlęcy(tylko do tego się przydaje), aby się trzymał w rulonie oklejam go  plastrem (sposób pielęgniarek z OIT), ostatnio też wykorzystuję piankę zakupioną na allegro tylko trzeba zrobić pokrowiec,
zastanawiałam się też jakiś czas temu nad zmianą wanny, ale jest taki wybór, że nie wiem którą ... poczekam na polecone
z pomocy do ćwiczeń wykorzystuję bandaż elastyczny jak leżymy na boku do ćwiczeń rączek i nózek jest on zawieszony na pałaku od łóżka rehabilitacyjnego(są specjalne gumowe, ale nam na razie bandaż wystarcza)
czasami korzystam z masażera taki z drgawami, Gosia bardzo to lubi zwłaszcza masaż pleców

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kamena Vourla Appartement 2 chambres Vieux Port et Cours Julien OтeНи Кимбая fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska