Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-08-15 15:13:30

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

Gdzie rehabilitować dziecko?

Witam wszystkich. Nasz Andrzej ma 13miesięcy i jest bardzo wiotki. Nie siedzi i nie raczkuje.Zastanawiamy sie nad turnusem rehabilitacyjnym w szpitalu, ale nie wiemy gdzie najlepiej i jak się tam dostać. Prosimy o rady.

Offline

 

#2 2008-09-07 19:19:32

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

Witam.. moja księżniczka jak miała 6 miesięcy to wyszła dopiero do domku ze szpitala i nawet główki nie trzymała... była jak noworodek... taka wiotka... wiec udało mi się wstąpić do programu wczesnego wspomagania.. w tym programie mamy logopedę, psychologa i rehabilitanta oraz panią dr.rehabilitacji... jestem bardzo zadowolona... teraz Magda na 27 miesięcy i już chodzi... dlatego wiem że rehabilitacje są bardzo potrzebne... ja nie mogę sobie pozwolić na jakiś turnus bo mam dwójkę dzieci niepełnosprawnych ale zwykła rehabilitacje w ośrodku zupełnie nam wystarczają.. pozdrawiam...

http://madzia-marcinek.cba.pl/

Offline

 

#3 2008-09-07 21:41:24

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

Mój Kuba ma porażenie czterokończynowe.mamy rehabilitacje w domu i czesto jeździmy na turnusy.My jeździmy do ośrodka Zabjaka 2 w Złotowie i do Stobna.O obu ośrdokach mozna poczytac na naszym blogu www.mojkubusiek.bloog.pl ,są tam ich dane i zdjęcia.Jesteśmy z nich bvardzo zadowoleni!

Offline

 

#4 2008-09-10 21:00:35

mrowka

Member

Call me!
Skąd: Głosków k/Warszawy
Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

Kochani,
My mamy 4,5 letnią Madzie ale z odwrotnym problemem bo ze spastyką. Jeździmy na prywatne turnusy do Neuronu, mają dwa ośrodki, jeden w Bydgoszczy a drugi w Małym Gacnie (bory tucholskie). Turnus kosztuje ok 3500,- zl dla dziecka z opiekunem za 2 tygodnie (nocleg, wyżywienie, zabiegi - dużo). Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni tylko maja bardzo odlegle terminy bo na 2009 rok są już tylko miejsca na listach rezerwowych a teraz trwają zapisy na 2010. Tak czy inaczej - warto. Poza tym jeździmy na państwowe turnusy do
Centrum Zdrowia Dziecka (przysługują ok 2 x w roku 3-tygodniowe pobyty), polecam też szpital w Bydgoszczy na Skłodowskiej ale nie wiem czy na rehabilitację przyjmują tak małe dzieci. My tam byliśmy w 2005 jak Madzia miała 1,5 roku i była wtedy najmłodszym dzieckiem na oddziale.
pozdrowionka
mrówka

Offline

 

#5 2008-09-18 23:07:39

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

Dziś znalazłam trochę czasu i obdzwoniłam różne ośrodki.

O Bydgoszczy słyszałam już wcześniej. Mój mąz się z nimi kontaktował i powiedzieli, że mogą przyjąć takiego malucha jak mój Jędrek. Już wysłałam im dokumenty, ale jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi. Ciekawe jak tam u nich z terminami. Pewnie krucho... jak wszędzie.

Obie Zabajki i Stobno na 2009 r. wpisują na listy rezerwowych. No to nas wpisałam.

A co do Neuronu... Zadzwoniłam tam i zapytałam o terminy, a "szefowa" na to, że są jeszcze wolne miejsca w grudniu. Nawet się ucieszyłam, ale potem odezwało sie moje drugie podejrzliwe "ja" i zaczęłam szukać dziury w całym. Na ich stronie zdjęcia z zajęć to może i fajnie wyglądają, ale fotografie budynków nie wzbudziły mojego zaufania. Powiedz mi, Mrówka, jak tam jest z warunkami socjalnymi? Skoro mam jechać w grudniu, to dobrze by było, żeby wiatr nie hulał po pokojach i salach ćwiczeń.

A swoją drogą, jak tu się dziwić, że nasz "kochany" NFZ nie wyrabia, skoro prywatne ośrodki, które biorą całkiem przecież sporą kasę, też nie moga sobie poradzić z obsługą pacjentów choćby w miarę na bieżąco...

Offline

 

#6 2008-09-20 23:21:59

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

Witam,
czy mogłabym prosić o namiary na rehabilitantów (z którymi mogłabym się rozliczać poprzez fundację) z okolic Trójmiasta. bardzo prosze o pomoc.

pozdrawiam
Lucyna


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

#7 2008-09-22 23:32:32

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

Lucyna - Najlepiej skontaktuj się z ośrodkiem wczesnej interwencji (na Przymorzu) - tam mają najlepszych ludzi do rehabilitacji dzieci, a jeśli od nich nikt nie będzie mógł to może ci kogoś polecą chociaż.
Powodzenia!
Ania


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#8 2008-09-23 08:54:08

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: Gdzie rehabilitować dziecko?

dzięki za info.; do tego ośrodka uczęszczamy więc się popytam  :-)

pozdrawiam
Lucyna


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Вильнёв-сюр-Ло worldhotels-in.com Jaymy Beach Fales Ciechocinek spa