Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-09-11 08:58:24

dotka

Member

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 40
Punktów :   

znieczulica:(

pisze o tym chodż nie wiem czy ktoś zabierze tutaj jakieś stanowisko.
Piszę bo poprostu "szlag mnie trafia"............

wczoraj byłam u mojej przyjaciółki która chwilowo ma problemy z mężem i mieszka u rodziców.
Rozmowa z jej mamą o moim synku zaczęła sie dość niewinnie.Krótki wywiad czy sa jakieś postępy, czy jest coś lepiej, poczym jak tsunami zaczęła mnie uświadamiać co ja powinnam zrobić z moim Kamilem, tak jak conajmniej byłabu w tej samej sytuacji.
na wiadomość ze chce go zabrać do domu ze szpitala i się nim opiekować w domu na respi,to wogóla odpowiedz jej brzmiała że lepiej bedzie jak trafi do hospicjum.
zaczęła go porównywać do swojej mamy 70-letniej która miała wylew i tez byla "roślinką", ze mam się modlic żeby on poprostu umarł bo tak bedzie lepiej.i itd,.......!
Ja powinnam żyć dalej myśleć o drugim dziecku, aa kamila to poprostu chyba powinnam wymazać z pamięci i nie myślec że on poprostu jest.bo drugie dziecko wszystko załatwi.
według mnie guzik prawda .
drugie dziecko może wypełnic tylko pustke tych chwil których nigdy ni da mi Kamil, np;nie usłyszę od Kamila slowa MAMA.
jak można wymazać kogoś tak kochanego, cząstkę siebie.ja wiem ze zawsze będe myslec.

szlag mnie trafia bo tyle różnych mysłi co przez te 6 miesięcy zycia kamila targa sie w moim sercu i głowie to moze powiedzięć tylko ktos kogo to dotyczy i kto z tym zyje.
nikt nie chce mieć chorego dziecka,pozatym gdyby jakiś idiotyczny lekaż dobrze odebrał poród, kamil byłby teraz zdrowym dzieckiem.......!

jak ktos kto nie wie jak to jest mysleć o odejściu swojego dziecka moze wypowiadac.

Offline

 

#2 2008-09-11 14:28:31

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: znieczulica:(

Takie reakcje dorosłych ludzi zawsze powalają, więc się nie dziwię, że się wyżalasz. Moje obserwacje są takie, że ludzie starsi bywają - być może niechcąco - bardziej okrutni i bezpośredni w komentowaniu sytuacji w jakiej znalazło się wielu z nas. Nikt z moich znajomych nie próbował nawet sugerować, że powinniśmy szybko pomyśleć o innym dziecku - myślę, że to dlatego, że sami mają małe dzieci lub się o nie starają i przez to potrafią sobie wyobrazić dramat sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. A ludzie "starsi" - cóż - też kilka razy słyszałam, że "lepiej, żeby umarł". Ale to moje doświadczenie, nie chcę generalizować.
Od głupich komentarzy nie uciekniesz i po prostu należy się uzbroić w skórę słonia.
Oczywiście, że następne dziecko nie spowoduje, że zapomnisz o poprzednim i takie sugestie są po prostu głupie i nieprzemyślane. Choć zapewne drugie dziecko - zdrowe - na pewno pomaga nabrać dystansu, sprowadza na ziemię "normalnymi" problemami - ale - do tego każdy musi dojrzeć sam do takiej decyzji i dobrze jest jak "życzliwi" nie zalewają tego typu sugestiami. Tym bardziej jeśli w grę wchodzi choroba genetyczna - wtedy takie sugestie są już głęboko nie na miejscu, bo decyzja rodziców jest i bez tego trudna.
Opieka domowa nad dzieckiem z respiratorem to poważne wyzwanie i zapewne ktoś, kogo to nie spotkało bezpośrednio zapewne ma trudności z wyobrażeniem sobie, jak wygląda dzień takiej rodziny. Sama czasem łapię się na tym, by za wiele szczegółów z "życia na oddziale" nie opowiadać, bo choć to dla nas codzienność, to widzę, jak słuchaczom oczy wychodzą z orbit...
Po prostu - uzbrój się w grubą skórę, bo pewnie jeszcze nie raz usłyszysz takie gadanie, przemyśl jakąś krótką ripostę dla tych najbardziej namolnych i niedelikatnych i nie przejmuj się jeśli ich tym urazisz - skoro sami gadają od rzeczy i aż się proszą...
Nie nakręcaj się, żeby każdemu napotkanemu tłumaczyć dokładnie trudność i dramat sytuacji, w której się znalazłaś, bo sama się tym bardzo zmęczysz, a i tak nie każdy zrozumie. Szkoda nerwów.
pozdrawiam ciepło

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Montaż szamb betonowych na terenie Atlantic Breeze Apartments, Canouan Island Lodging Mar de Cristal spa Ciechocinek