Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-07-25 18:21:37

mrowka

Member

Call me!
Skąd: Głosków k/Warszawy
Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 23
Punktów :   

Dzieńdoberek wszystkim !

Kochani, jestem mamą 4-letniej Madzi, która urodziła się z wrodzoną wadą serca. Niestety w trakcie operacji kardiochirurgicznej doszło do niedotlenienia mózgu. W XII 2004 Madzia po raz pierwszy miała założoną rurkę tracheostomijną i była na niej przez ok. 1,5 roku. Ku naszej niezmiernej radości Madzia "zeszła" z rurki i radziła sobie całkiem nieżle, ale w miarę upływu czasu niestety było coraz gorzej. W kwietniu b.r. zawiozłam ją do CZD do Międzylesia w zasadzie już w niewydolności oddechowej i oczywiście skończyło się na ponownym założeniu rurki, tym razem poinformowano nas żebyśmy nie marzyli o tym że kiedykolwiek uda się ją usunąc.
Ogólnie rzecz biorąc Magic cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczkę, wodogłowie, i parę "pomniejszych" rzeczy ...
Ogromnie się cieszę, że natknęłam się na tę stronę bo do tej pory musieliśmy sami radzic sobie z tą sytuacją a nie ma jak pomoc innych rodziców (czy chociaż pogaduchy z kimś kto to zrozumie).
Życzę wszystkim dużo siły i wytrwałości no i zdrówka dla naszych pociech !!!
Trzymajcie się dzielnie !
mrówka

Offline

 

#2 2008-07-25 21:47:51

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

witamy serdecznie
Majka z Bogusią

Offline

 

#3 2008-07-25 22:04:04

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

Witam słonecznie


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#4 2008-07-25 23:43:26

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

I ja witam i cieszę się, że forum rośnie w siłę

PS. W CZD też nam mówiono że Precel nigdy w życiu nie będzie oddychał bez respiratora ani jadł buzią. Miesiąc po wyjściu ze szpitala wcinał czerwony barszcz a bez respi spędzał 10 godzinn dziennie... więc nigdy nie mów nigdy...


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#5 2008-07-26 13:31:50

mamaIgiełki

Member

Zarejestrowany: 2008-07-23
Posty: 16
Punktów :   

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

Zgadzam się z Wami, Igorek ma 5 lat, przez pierwsze 2 lekarze mówili, że zaraz umrze, później jak był na respiratorze, to że już nigdy sam nie będzie oddychał. Teraz już nic nie mówią, zwłaszcza jak zobaczyli Igorka zdjęcia z wakacji, jak kąpie się w Solinie w Bieszczadach.
Nawet jak jest tragicznie nie wolno tracić wiary.

Offline

 

#6 2008-07-26 14:24:32

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

Witamy również z Józikiem, który  też jest czterolatkiem spastycznym z wodogłowiem pourazowym i padaczka po niedotlenieniu

Offline

 

#7 2008-07-26 23:44:25

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

Witaj.Witam Cię razem z Konradkiem który ma SMA,jest na respiratorze.Tak jak inni chcę Ci powiedzieć NIE SŁUCHAJ LEKARZY.Co oni tam wiedzą.Dla nich my jesteśmy dziwni bo chcemy by nasze dzieciaczki żyły jak najdłużej .Miej nadzieję że Madzia znów będzie bez respiratora i już.Trzymam za Was kciuki.

Offline

 

#8 2008-07-29 18:34:36

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Dzieńdoberek wszystkim !

Witam Cię bardzo serdecznie....  Kochana nie można tracić nadziei ... Ja staram sie jej nigdy nie tracić chociaż niekiedy jest bardzo trudno... pozdrawiam serdecznie....mama Izaz córeczką Madzią z rurka tracheotomijna i z synem Marcinkiem z dziecięcym porażeniem mózgowym...

Ostatnio edytowany przez rudabytom (2008-07-29 18:35:45)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki http://youtube-tracks.online CertifikovanĂŠ BetónovĂŠ jĂ­mky BetonovĂŠ JĂ­mky ČervenĂ˝ Kostelec pakiet wellness Ciechocinek