Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-07-24 08:57:17

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Lucyna - mama Dawidka

Cześć, niektórzy nas już troszkę poznali. Jak w tytule – jestem mamą Dawidka, rocznego chłopca o roześmianych oczkach. Nasza historia zaczęła się pewnie jak większości z Was – niespodziewanie. Radość z nadejścia upragnionego wyczekiwanego dziecka. Dawidek od urodzenia był dzieckiem bardzo grzecznym aczkolwiek silnym, dlatego nikomu nie przyszłoby do głowy myślenie, a co dopiero szukanie choroby u Dawidka. Do 5 m-ca rozwijał się prawidłowo; poddawał się do siedzenia, przewracał się z pleców na brzuch i na odwrót. Nawet starał się czołgać i nagle…. Zapalenie płuc, szpital, osłabienie, ruchowo Dawid był nie do poznania. Przestał poddawać się do siedzenia   i przewracać. Myśleliśmy ze to osłabienie po chorobie i że dzięki rehabilitacji dojdzie do siebie. Niestety… jak miał 9 m-cy zaczęliśmy z mężem ‘szukać’ przyczyn poważniejszych i wyszukaliśmy… SMA (nie wiadomo czy I czy II). Dawidek 7 sierpnia będzie miał swoje 1 urodzinki. Nie siedzi sam (zbyt słabe plecy), rączki podnosi  będąc w pionie tylko do 90 stopni (na leżąco zrobi nimi wszystko), nóżek nie podnosi ale zaczął nimi więcej ruszać. Sam oddycha, sam połyka, głośno gaworzy…:-) Wciąż idzie do przodu… pewnie jak większość z Was – czekam na CUD
Nie jest nam łatwo, wciąż brniemy z mężem po ‘głuchych’ i ‘ciemnych’ uliczkach, w których szukamy wsparcia , porady, dobrego słowa… (jak dobrze ze JESTEŚCIE)
Liczę na Waszą pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Lucyna

P.S. zdjęcie Dawidka jest już w galerii :-)


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

#2 2008-07-24 09:15:56

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Lucyna - mama Dawidka

A zatem już oficjalnie - witamy


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2008-07-24 09:21:49

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Lucyna - mama Dawidka

lnika4  - witam - wiem jak bardzo to trudne, bo wiele pytań zadawalismy sobie z żoną po diagnozie naszego dzieciaka - podobnie jak Wy brniemy przez trudną rzeczywistość. Nasz Piotruś jest chory na SMA 1 - choroba objawiła się, gdy miał 3 m-ce, 26 lipca bedzie maił roczek.

Wiem też, że na pewno na swojej drodze spotkacie wiele wspaniałych osób, które bedą dla Was podporą, pomogą walczyć o to co jest dla Dawidka najlepsze. 


Gorąco Was pozdrawiam


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#4 2008-07-24 09:51:31

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Lucyna - mama Dawidka

Witam serdecznie...LINKA 4... kochana ja też dużo razy się zastanawiałam co mam zrobić dalej żeby było dobrze, bo wiadomo że dla dzieci chce się jak najlepiej.. jak będę mogła jakoś pomóc to proszę pisać...pozdrawiam.

http://madzia-marcinek.cba.pl/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa mapa fotowoltaiki Ciechocinek spa weekend dla dwojga