Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-01-25 15:57:57

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

nowa mama - Julia

Witam.

Mój maluch - Jędrek - ma od niedawna tracheotomię. Bez niej - mały leniwiec - nie chciał oddychać, a teraz na szczęście radzi sobie zupełnie nieźle. Jeśli nie zrobimy żadnego kroku w tył, to w poniedziałek lub wtorek opuścimy intensywną terapię, a wtedy być może pojawi się szansa na powrót do domu. Chcę być na tą ewentualność gotowa, dlatego proszę was o pomoc...

Mam już w domu ssak i cewniki, koncentrator tlenu. Czego jeszcze będę potrzebowała, oprócz oczywiście zapasowych rurek i filtrów?  Rozmawiałam już z lekarzem i pewnie zrobię to jeszcze nie raz przed wyjściem, ale ona (lekarz) ma doświadczenia z oddziału, a w domu jest na pewno inaczej.

Znalazłam Was przez Preclowąstronę i troszkę już poczytałam. Bardzo się cieszę, że jesteście, bo dzięki Wam poczuję się, mam nadzieję, troszkę bardziej przygotowana do wielkiego powrotu.

Pozdrawiam ciepło...

Offline

 

#2 2008-01-25 18:30:19

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: nowa mama - Julia

witamy serdecznie Jagoda z Łukaszkiem

Offline

 

#3 2008-01-26 09:02:57

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: nowa mama - Julia

Witaj Julio. Ja radzę jeszcze: opatrunki jednorazowe, sól fizjologiczną oraz koniecznie worek ambu (poproś na Intensywnej terapii aby Cię nauczyli z niego korzystać).
No i warto pomyśleć o jakimś wygodnym miejscu dla Synka aby mógł dzien spedzać z Wami
Trzymam kciuki za wyjście z OIOMu


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2008-01-26 15:07:21

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: nowa mama - Julia

Witamy Cię cieplutko.My mamy jeszcze pulsoksymetr i   inhalator(wypożyczyły go nam Siostry Zakonne).

Offline

 

#5 2008-01-26 21:34:05

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: nowa mama - Julia

witamy - sympatycznie dla delikwenta jest poszyć  flanelkowe podkładki pod szyjkę z  troczkami z tasiemki do mocowania rurki. sama tasiemka  wbija sie w szyje i obciera,  szersza flanelka jest miękka i mniej uwiera. pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-01-26 23:29:38

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

Re: nowa mama - Julia

Dzięki za informacje. Gaziki, sól fizjologiczną kupię. Inhalator też już mam. Zapomniałam napisać. Kupiliśmy z mężem w czasie, gdy nasz Jędrek był z nami w domu - raptem trzy tygodnie z jego trochę ponad sześciomiesięcznego życia.

Dziś rozmawiałam też z pielęgniarką na oddziale: uświadomiła mi, że bez ambu ani rusz. Nawet robilismy dzis pierwsze kroki w "obsludze"

Na razie wyjście się odwlecze. Mam do naszej lekarki duże zaufanie, ale ona jest nieco narwana. Mowi bardzo dużo i szybko, a potem czasem zdarza jej sie zmienic zdanie. Trzy dni temu mowila, ze przeniesie nas w poniedzialek, a dzis stwierdzila, ze jeszcze ten tydzien nas potrzyma. Moze miala na mysli którys nastepny poniedziałek...? Trudno. Lepiej dwa dni pozniej, niz dzien za wczesnie.

Przegladam powolutku watki forum i musze wam powiedziec, ze to jestescie nieocenionym źrodlem informacji. A o Preclowej stronie i blogu juz nie wspomne... Wczoraj znalazlam tam np. "niezbednik" i pilnie przestudiowalam. Zdziwilo mnie, że obok Precla mama zawsze trzyma rurkę na zapas i nożyczki. Rurkę zrozumiałam, ale zabrakło mi wyobraźni, po co te nożyczki. Już teraz wiem - dzięki wyżej wspomnianej pielęgnirce.

Pewnie stopniowo sama też bym do wszystkiego doszła, ale skoro jesteście to Jędrek uniknie roli doświadczalnego królika, co najmniej w kwestii nożyczek... Dziękuję w jego imieniu... no i własnym też.

Ostatnio edytowany przez JuliaTe (2008-01-26 23:31:07)

Offline

 

#7 2008-01-27 08:34:15

lale3kalale3k

Member

15745180
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 199
Punktów :   
WWW

Re: nowa mama - Julia

Witaj Julio i Jędrusiu


www.spij.blog.onet.pl "Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry" (*)(*)(*)

Offline

 

#8 2008-01-27 13:03:37

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: nowa mama - Julia

Cieszę się, że forum spełnia swoją rolę

Julio, jak możesz mów w szpitalu o istnieniu forum. To najlepsza forma "reklamy" o tym miejcu, dla tych rodziców, którzy potrzbują informacji na temat życia z rurką....


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#9 2008-01-27 23:43:42

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

Re: nowa mama - Julia

O forum w szpitalu mówię, ale głównie personelowi. A to dlatego, że Jędrek leży na malutkim oddziale (obecnie tylko czterech pacjentów). Poza tym jest tam w tej chwili jedynym dzieckiem, więc siłą rzeczy nie spotykam innych zainteresowanych. Ale jestem pewna, że jak trafią tam jacyś żądni wiedzy rodzice, to panie pielęgniarki im podpowiedzą, żeby tu zarzeli.

Offline

 

#10 2008-02-02 19:35:45

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: nowa mama - Julia

witamy

Offline

 

#11 2008-04-02 20:10:37

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: nowa mama - Julia

witam... moja córeczka ma rurkę od półtora roku... początki były bardzo trudne a teraz już się przyzwyczaiłam do wszystkiego... wszystko robię sama przy małej.. wymiana rurki też nie jest trudna .... wszystkiego idzie się nauczyc.. pozdrawiam Iza z Madzią...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Szamba betonowe Kolonowskie BetonovĂŠ JĂ­mky ČervenĂ˝ Kostelec przegrywanie kaset vhs łódz hotel wellness w Ciechocinku