Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-08-05 22:42:19

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

głęboki wózek

Mam pytanie dotyczące wózka. Nasz synek ma prawie 4 m-ce i prawdopodobnie jeszcze w sierpniu wróci do domu. Nie zakładam oczywiście,  że od razu będziemy wychodzili na spacer, ale mam nadzieje, że to w krótce nastąpi. No i nie wiem jaki powinniśmy mieć wózek. Czy na razie wystarczy zwykły głęboki tzw. gondola, czy powinien być jakiś specjalistyczny? Przeglądałam już poprzednie wątki nt. wózków, ale dotyczyły spacerówek, a to chyba za wcześnie na spacerówkę , chyba że w takiej spacerówce można też wozić 4-5 miesięcznego bąka. Do wózka będę musiała na pewno zmieścić ssak, a respirator mam nadzieję że nie, bo na razie jest ok. Co radzicie? kupić zwykły wózek głęboki czy od razu powinnam szukać specjalnej spacerówki.

Offline

 

#2 2007-08-05 23:27:59

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: głęboki wózek

Moim zdaniem rozejrzyjcie się za zwykłą spacerówką, z mocnym koszem pod spodem. Był juz tu taki wątek, poszukaj - tam mamy wymieniają swoje typy


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2007-08-06 17:11:04

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: głęboki wózek

Ja chyba radziłabym Tobie zakup zwykłego głebokiego wózka,takiego jak dla zdrowego dzieciaczka.Ja Kubę właśnie w takim dosyć długo woziłam,do około półtora roku.Jak już troche urósł to wyciągneliśmy gondole i jexdził na leżaco na poduszeczce.
Te wszystkie specjalistyczne wózki są prawie na zasadzie spacerówkii nie wyobrazam sobie takiego kilkumiesiecznego malucha w niej wozić.
Kuba na przykład lubił w wózku spac i robił to zawsze na boku a teraz (mamy wózek Gemini) nie da rady go położyc bo ma podgłówek.
Zresztą na taki specjalistyczny wózek mozesz sie w kazdej chwili zdecydować.a w głedokim na razie małemu bedzie chyba wygodniej.
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2007-08-08 17:45:17

Ewa Mama Nuli

Member

5230294
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-03
Posty: 192
Punktów :   
WWW

Re: głęboki wózek

Ja wożę Nulkę w spacerówce od września 2006. Mała miała wtedy 4 i pół miesiąca i ok. 4 kg. Są spacer owki, które są przeznaczone już dla noworodków. Uważam, że zakup głębokiego wózka dla 4 miesięcznego dziecka, to zbędny wydatek. Gosia ma rację, kupcie dobrą spacerówkę (polecam Chicco, Graco lub Baby Design) z dużym koszem. Pozdrawiam. Ewa


Cud miłości
www.nulka.blox.pl , www.klejnociki.blox.pl , www.zosia.blox.pl
Forum dla dzieci niepełnosprawnych,ich rodziców i przyjaciół
www.oi.pun.pl

Offline

 

#5 2007-08-08 21:37:39

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: głęboki wózek

Dzięki za rady, też się skłaniam w kierunku spacerówki, bo gondole są jednak małe, a Hugo rośnie jak na drożdżach - przynajmniej wzdłuż, bo chudziutki jest niestety... Sprawdzę te wózki, które polecasz, bo jak na razie nie mam swojego typu.

Offline

 

#6 2007-08-24 15:19:36

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: głęboki wózek

Dobre wózki ma tez Emmaljunga. Ja miałam taki z gondolą i spacerówką osobno. Mają druciany klasyczny, porządny kosz pod spodem (woziłam bezpiecznie na nim respirator), a i prowadzą się wspaniale. Może cena nowego nie jest zachęcająca, ale rozejrzyjcie się na allegro. To są wózki które wytrzynują spokojnie kilkoro dzieci...


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
العجوزة مسرح البالون المهندسين fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska