Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-05-24 06:52:00

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Depakine Chronosphere

We wtorek neurolog zamienił nam Depakine syrop na Depakine Chronosphere.Czy macie z nią doświadczenia?wydaje mi sie dobrym pomysłem bo przynajmniej zamiast 3 dawek dziennie Kuba dostaje tylko jedną.A jakie wy macie doświadczenia?

Offline

 

#2 2007-05-24 08:27:51

lale3kalale3k

Member

15745180
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 199
Punktów :   
WWW

Re: Depakine Chronosphere

Właśnie w poniedziałek mam dzwonić do lekarza Mikołajka, bo za moją prośbą załatwia nam wizyte u Pani doktor Piątkowskiej(neurolog dziecięcy) w Szpitalu Specjalistycznym im.J.Pawła II w Krakowie(ehh pracowałam tam 6 miesięcy w ciąży). Chodzi właśnie o zamianę leku Clonazepam(który zaśluzowuje Misia) właśnie na Depakine. Byłabym wdzięczna za jakieś informacje na temat tegoleku i jego stosowania. Z góry dziękuję


www.spij.blog.onet.pl "Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry" (*)(*)(*)

Offline

 

#3 2007-05-24 09:59:02

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Depakine Chronosphere

Ja własnie wczoraj byłam byłam z Antkiem u neurologa i on zalecił nam zamianę Convulexu na Depakine chrono ( my stosujemy lek testując jego skuteczność w SMA). Dla mnie to co prawda teoria, ale napiszę co mówi ów neurolog. Depakina chrono jest postacią kwasu walproinowego w proszku ( w saszetkach), bezwonny, bez smaku, można dodawać do pokarmów, można dawać jedną dawkę dziennie, gdyż zachowuje stałe stężenie leku w organizmie przez całą dobę. Określił ten lek jako nowej generacji. Jest refundowany.

Offline

 

#4 2007-05-24 10:02:37

ninka

Member

Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 75
Punktów :   

Re: Depakine Chronosphere

My stosujemy depakine w syropie.skutkiem ubocznym są strraszne zaparcia no i niestety wzmożony ślinotok.Chronosphere stosuje córka mojej koleżanki zaletą jej jest przedłużone działanie-wchłania sie powoli i stopniowo przez cały dzień.Jak wcześniej Hania wspominała dobry osłonowo na wątrobę  jest olej lniany. Należy też kontrolować  co jakiś czas próby wątrobowe.

Offline

 

#5 2007-05-24 10:04:06

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: Depakine Chronosphere

Kuba cały czas był na Depakinie syropie i dostawał 3 razy dziennie po 100mg.We wtorek Pni dr neurolog zaleciła nam zamianę na Depakine Chrono,wystarczy podać jedną saszetke dziennie do papkowatego pokarmu,np deserku,danonka czy musu owocowego.Lek ten jest całkowicie bezpłatny.Dzisiaj Kuba dostał pierwszą dawke

Offline

 

#6 2008-11-22 12:02:42

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: Depakine Chronosphere

Witam . Moja córeczka od dziś ma zmienioną depakine w syropie na depakine chronosfere...moje pytanko dotyczy podawania tego leku,a dokładnie z czym go rozmieszać by znalazł sie w sondzie a nie pływał po wierzchu w strzykawce.Myślałam ,ze on po jakimś czasie się rozpusci a tu efekt zbrylenia..
  Pozdrawiam mama z Oliwką:)

Offline

 

#7 2008-11-24 20:45:36

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Depakine Chronosphere

Przed podaniem mieszaj intensywnie płyn z lekiem, i takie wymieszane, pływające kuleczki szybko podaj do sondy ( ja nawet stukam strzykawka w szafkę), jak coś zostanie w strzykawce, naciągnij  płynu i kolejny raz pomieszaj/postukaj - i szybko podaj. Tak  aż do skutku . Najczęściej 2x wystarczy. Powodzenia.

Offline

 

#8 2010-02-12 16:00:48

ewagor

New member

Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Depakine Chronosphere

Dwa razy próbowałam zamienić córce depakine w syropie na granulki chrono... ale się nie udało , po granulkach strasznie wymiotowała
Pozdrawiam mama Natalki

Offline

 

#9 2013-01-30 13:48:19

turgiel

Member

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 14
Punktów :   

Re: Depakine Chronosphere

Noooo podanie do sondy to wyższa szkoła jazdy, nam się zatyka często.
Jaki macie numer sondy, my jestesmy na 6,
a jak ze slinotokiem, bo Jaska zalało a i tak był zasluzowany
zastanawiam sie co z tym??

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ryn Szamba betonowe Wojcieszów HĂŠbergement Allemagne Hof zum Stadl - Ferienwohnung Nr 2 HĂŠbergement Sydney hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena