Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2011-02-26 12:06:04

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Prośba o modlitwę

Jesteśmy wypisani ze szpitala z diagnozą, że rozpoczął się proces umierania. Mieliśmy do wyboru czy chcemy by stało się to w szpitalu czy w domku. Obiecałam synkowi, że damy radę przez to przejść w domku w spokoju, bez paniki lekarzy i pielęgniarek. Narządy przestają już działać, rozchwiana gospodarka elektrolitowa, od tygodnia non stop na tlenie, nie trawi , nie siusia, nie robi kupki, krwawienia z przewodu pokarmowego, bardzo wysokie akcje serca do 230, a na następny dzień odwrotnie bardzo niskie. Główka urosła w obwodzie o cały 1 cm. Podaję leki podskórne przynoszące ulgę i jesteśmy z nim cały czas. Chciałabym prosić Was o modlitwę, o potrzebne siły by to wytrzymać, by gdy zechce nasze maleństwo od nas odejść bym potrafiła uszanować jego decyzję. Boimy się tej chwili, ale jesteśmy jakoś dziwnie spokojni, wyciszeni...Tak chciałabym uwierzyć, że to jeszcze nie ten moment. Tyle razy przecież odchodził i wracał. Wszystko w rękach Boga stąd moja prośba do Was o wsparcie duchowe. Dostaliśmy 21 najcudowniejszych wspólnych miesięcy, czy będzie nam dane przeżyć razem więcej????? I choć wiedziałam, że dzieciątka z taką wadą nie przeżywają porodu i 21 miesięcy to cud to dla nas zawsze będzie mało. To będzie zawsze za mało by zdążyć się nim nacieszyć, na zapas przecież się nie da...
Gorąco pozdrawiam i przepraszam, że obarczam Was, którzy macie tez wcale nie mniejsze problemy. Czasami jak się wykrzyczy ból jest łatwiej, ale pewnie nie tym razem...

Offline

 

#2 2011-02-26 14:59:26

Oskar2000

Member

3029622
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o modlitwę

Nasz synek Oskar 1 marca skończy 11 lat, a od 21 miesięcy jest w śpiączce po zatrzymaniu. Wiemy co przechodzicie, bo nas w tym czasie lekarze nie raz przygotowywali na najgorsze. Też są okresy, że Oskar nie sika lub za mało, wolno trawi, serce szaleje i każdy dzień jest strachem, ale i radością, że jesteśmu razem. Bądzcie dzielni, nikt nie wie kiedy nadejdzie yen dzień, nikt nie może być na to gotowy. Najważniejsze, aby Wasze maleństwo nie cierpiało, a w otoczeniu najbliższych wszystko jest łatwiejsze. W modlitwie też będziemy pamiętać.

Offline

 

#3 2011-02-26 15:18:52

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

Dziękuję za nadzieję... Piszesz właśnie o problemach z którymi przyszło się nam zmierzyć, to nasz egzamin. Dokładnie tak jest radość, ale i strach co dalej czy uda nam się przynieść mu ulgę w cierpieniu i jak ją przynosić gdy już lekarze nawet sie poddali...Doceniamy każdą sekundę z nim, każda na wagę złota.

Mam prośbę, może mogłabyś mi poradzić co stosujesz  lub stosowałaś gdy Twój Oskar miał zaparcia?
My już wykorzystaliśmy wszystkie chyba możliwe dla takiego dziecka środki i nic nie pomaga: nie działają lewatywy, czopki, espunisany, parafiny. Dzisiaj postanowiłam opóźnić posiłek (i tak nie trawi )  a w zamian podać więcej wody. Jelitka całe twarde...

Duża buźka dla Oskarka.

Offline

 

#4 2011-02-26 18:09:20

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o modlitwę

Brakuje słów, by cokolwiek madrego powiedzieć....

Trzymajcie się jakos... Mam Was w modlitwie.

Offline

 

#5 2011-02-26 18:26:51

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o modlitwę

Wierzę, że NASZE dzieci strzegą Aniołki
i dla WAS i dla NAS ten wiersz

"Aniele Boży"
Aniele Boży Stróżu mój
Ty właśnie nie stój przy mnie
jak malowana lala
ale ruszaj w te pędy
niczym zając po zachodzie słońca

skoro wygania nas
dziesięć po dziesiątej
ostatni autobus
jamnik skaczący na smycz
smutek jak akwarium z jedną złotą rybką
hałas
cisza
trumna jak pałacyk

ładne rzeczy gdybyśmy stanęli
jak dwa świstaki
i zapomnieli
że trzeba stąd odejść

ks Jan Twardowski

Offline

 

#6 2011-02-26 18:44:33

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

ehhh az sie popłakałam
Będe się za was modlić, za siły dla Was, dla maleństwa...za cud..

trudno cos wiecej napisac.(

Offline

 

#7 2011-02-26 19:48:23

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o modlitwę

Łączę się z Wami myślami i w modlitwie.
Tak bardzo mi przykro
Dużo siły i wytrwałości życzę

Offline

 

#8 2011-02-26 20:21:03

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

Dziekuję, za piękne słowa, a nawet dający do myślenia wierszyk. Zatrzymałam się nad nim na dłużej. Po w pierwszej chwili wydał mi się zabawny, przy drugim przeczytaniu się okazało, że ma głębsze przesłanie.

Najgorsze, że zapchał mi się wenflon do leku podskórnego i ja humanistka będę musiała podac go sama pod skórę bez przeszkolenia....

Siły fizycznej mam dużo...Póki mały walczy my będziemy walczyć z nim.

Offline

 

#9 2011-02-26 20:58:03

 katarzyna

Member

Skąd: świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 22
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

Tak strasznie mi przykro. Łączę się z Wami w modlitwie, i liczę na cud dla waszego maleństwa.

Offline

 

#10 2011-02-26 22:14:06

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

Tak bardzo mi przykro....

Bądźcie silni w swej decyzji...

Atusiu, a nie masz w pobliżu znajomej pielęgniarki by zrobiła nowe wkłucie dożylne, byłoby Wam bezpieczniej i choć odrobinę mniej stresująco...

Brak mi słów, myślami jestem przy Was...

Offline

 

#11 2011-02-26 22:31:10

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

Basik mam sąsiadki pielęgniarki nawet chętne do pomocy, ale najtrudniej się odważyć i przyznać się, że potrzebuje się pomocy. Sprawa jest o tyle prostsza, że to nie jest wkucie dożylne a podskórne. Spróbujemy przetrzymać noc, a rano będę najwyżej prosić sąsiadki o pomoc....

Dziękuję

Offline

 

#12 2011-02-27 00:11:01

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

Tak jak pewnie Wszyscy na tym forum, jestesmy z Wami myslami i w modlitwie, tak strasznie trudno opanowac lzy...

Offline

 

#13 2011-02-27 13:53:26

Oskar2000

Member

3029622
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Prośba o modlitwę

My jak Oskar miewał zaparcia stosowaliśmy jeszcze syrop o nazwie Lactulosum, nie działa natychmiast, ale po jakims czasie. Co prawda nie piszesz nic o diecie - może jakieś soki, może jabłuszko, byle nie banany bo działają zapierająco. Nie wiem, ale zapytam - czy dajecie swojemu maleństwu morfinę lub pochodne np plastry Durogesic. Bo działaniem ubocznym morfiny są okropne zaparcia. My jak Oskar ją dostawał nie mogliśmy w żaden sposób mu pomóc, a po odstawieniu morfiny wszystko wróciło do normy. Trzymamy za Was kciuki

Offline

 

#14 2011-02-27 13:54:59

aglo

Member

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 43
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

+

Wiara czyni cuda

Offline

 

#15 2011-02-27 15:11:53

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Prośba o modlitwę

To prawda wiara góry przenosi, a nadzieja pozwala iść naprzód...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek BetónovĂŠ Ĺžumpy BĂĄnovce nad Bebravou przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz Szambo betonowe Piotrków Trybunalski spuszczel domowy dentysta rydułtowy