Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-11-16 09:12:30

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Pęcherzyki przy rurce



Witam serdecznie. Chciałabym poradzić się w sprawie problemów z okolicą w około rurki. Nasz 18 mies. synek jest od lipca na rurce. Do tej pory nic specjalnego się nie działo. A wszystko do czas, aż w ręce nie wpadły mi kompresy włókninowe i szczęśliwa, że pozbędziemy się niteczek przeszłam na nowe kompresy. Radość trwała krótko, od kilku dni obserwuję w okolicach rurki pęcherzyki przypominające odparzenie. Zastanawiam się  czy to właśnie od tych kompresów, może mniej przepuszczają powietrza niż te gazowe?

Proszę o radę czym posmarować okolicę rurki? Do tej pory spryskiwałam octeniseptem i kodanem.  Teraz zaaplikowałam małemu na kompresik rivanol, przedtem stosowaliśmy maść detreomycynową i niestety bez rezultatów.

dziękuję za podpowiedzi

pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-11-16 10:14:21

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

sluchaj myy od poczatku uzywallismy wlokninowych mi sie wydaje ze sa duzo lepsze pod rure od tych zwylych
czy te pecherzyki to takie czerwone mocno??jak tak to jest typowe odparzenie ja zawsze smaruje to bephantenem mascia (taka jak do pupki bobasa)i po 1-2 dniach przechodzi
sprobuj

Offline

 

#3 2010-11-16 10:18:50

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

Z jednej strony rurki czerwone z drugiej nie, raczej takie blade ,tak jakby od wilgoci, choć opatrunki zmieniam raz dziennie , bo są suche.

Offline

 

#4 2010-11-16 22:38:40

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

Atusia.Tak mi przyszło na myśl że może synuś jest po prostu uczulony na te kompresy .Wróć na parę dni do kompresów z gazy i zobaczysz co się będzie działo.tymczasem możesz posmarować cienką warstwą Hydrokortyzonu albo detreomycyną.

Offline

 

#5 2010-11-17 08:37:18

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

Dziękuję za obie porady, chyba tak właśnie zrobię

Offline

 

#6 2010-11-17 12:09:09

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

no moze faktycznie to uczulenie..albo poprostu zmiana i faktycznie te wlokninowe sa moze grubsze i mniej przepuszczaja i tak sie zrobilo...
nam co jakis czas wychodza takie pecherzyki dosc mocno czerowone, wtedy smaruje ta mascia co wspominalam i mamy spokoj

Offline

 

#7 2010-11-17 13:15:07

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

Poeksperymentuję, chociaż boję się wszechobecnych nitek na rurce, które też mogą nieść jakieś stany zapalne. Maści o której wspomniałaś nie używałam, ale kupię i będę miała w pogotowiu.

dziękuję za pomoc

Offline

 

#8 2010-11-17 14:30:20

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

no ja bym sie bala uzywac tych zwyklych gazikow kolo rury, w szpitalu od razu dawali wlokninowe i takie tez zawsze kupuje

Offline

 

#9 2010-11-17 16:06:58

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Pęcherzyki przy rurce

Właśnie jestem po kąpieli synka. Mogłam dokładniej obejrzeć okolicę rurki. Zaczerwieniony jest ślad po szwach a po jego bokach przy samym otworze są 2-3 pęcherze i pod rurką, ale prawie też na samym otworze jest pęcherzyk. Nie wiem czy mogę używać maści tak blisko otworu one są bardziej wew.

A u Waszych dzieciątek te odparzenia też bardziej wew.?

Podejrzewam , że pęcherzyki są w miejscach najbardziej uciskanych przez  rurkę. Mam nadzieję, ze to nie uczulenie na rurkę - mamy PORTEXa - regulowaną.

Dzisiaj poluźniłam też wiązanie, jest niby na dwa palce, ale lżej. Ale palce, palcom nierówne )
Po neomycynie w sprayu troszkę to wygląda inaczej... Niestety jestem uziemniona w domku, bo synek ciężko chory i nie wychodzimy gdy jest poniżej 15 stopni, więc Wasze propozycje maści kupię dopiero w weekend )
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez atusia (2010-11-18 11:08:08)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek http://zalvert.pl Szamba betonowe Tarnobrzeg to rozwiązanie Szamba betonowe Przysucha hotel spa w Ciechocinku