Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-08-27 22:09:32

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

wytyczne domowej wentylacji

Mam pytanie czy któraś firma wentylacyjna "przyznaje" więcej godzin na opiekę pielęgniarską niż jest w wytycznych czyli 2 po 1,5h w tygodniu?
Dzwoniłam do NFZ i dowiedziałam się, że decyduje o tym lekarz prowadzący a nie firma ale jak pielęgniarka ma płacone za osobo/dobę to nie jest w jej interesie zwiększać godzin.
a tak a propos to dziwne, że pacjęt w ramach opieki długoterminowej ma 4 razy po 1,5 godziny w tygodniu (i są limity co do ilości pacjętów przypadających na jedną pielęgniarkę-w wentylacji już nie) a przecież stan zdrowia pacjęta długoterminowego wentylowanego mechanicznie jest cięższy.
I ciekawa jestem czy Wasze pielęgniarki to minimum realizują?
wiem, że niektórzy się umawiają na wizyty raz w tygodniu (3h) albo raz dwa tygodnie (6h) - chociaż w papierach jest inaczej bo NFZ nie zapłaci firmie wentylacyjnej.
Nie uważacie, że należałoby napisać petycję do Ministerstwa Zdrowia o zmianę wytycznych domowej wentacji(nawet kalendarz szczepień się zmienia to dlaczego nie wytyczne wentylacji)?
to jest nowa usługa NZF i jest teraz kilka lat doświadczeń z tym związanych i można by było trochę zmienić. Na przykład ilość godzin opieki pielęgniarskiej (chociaż na tyle ile jest w  ramach opieki długoterminowej), może kilka godzin opiekunki (marzenia! hihihi ale jak jeden rodzic rezygnuje z pracy to z czego zapłacić za dodatkowe godziny pielęgniarce albo opiekunce, przecież nie jest to rozwiązanie żeby szukać pomocy w fundacjach) Albo pomaganie jednostkom po nagłośnieniu w telewizji (patrz Janusz Świtaj)bo nas jest więcej w podobnej sutuacji.
U nas w kraju jest zakaza aborcja ale odnoszę wrażenie, że chroni się życie od poczęcia do urodzenia a potem to radźcie sobie jak umiecie a jak nie umiecie to już wasz problem.
Może jak kiedyś intensywne terapie się  zakorkują takimi pacjętami wentylowanymi mechanicznie to ktoś pomyśli żeby może pomóc trochę rodzinom biorącym takiego pacjęta do domu albo powstaną jakieś miejsca opieki poza szpitalem bo przecież każdy ma inne możliwości psychiczne, lokalowe i finansowe. A poza tym taki pacjęt jest chyba "tańszy" niż na intensywnej.

Ostatnio edytowany przez Ewka_C (2010-08-27 22:48:45)

Offline

 

#2 2010-08-28 09:11:12

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: wytyczne domowej wentylacji

Ewka - na pewno warto napisać, chętnie się pod taką petycją podpiszemy jeśli powstanie


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2010-08-29 01:44:43

Betina

Member

Skąd: Manieczki
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 26
Punktów :   

Re: wytyczne domowej wentylacji

Ewka!

My jesteśmy w Helpie i my mamy opiekę pielęgniarska przyznaną 2 razy w tygodniu po 4 godziny. A ponieważ

pielęgniarka przyjeżdża do nas pokonując aż 50 km to pisaliśmy wniosek o zmianę systemu opieki na 1 raz po 

8 godz. bo dojazdy zabierają jej zbyt wiele czasu.Na szczęście zaakceptowali to w NFZ. Z tego co wiem to NFZ

"daje" HELP-owi 6 godz.na pacjenta a firma dokłada te 2 godz.na tydzień.

Pozdrawiam. Beata z Adą.

Ostatnio edytowany przez Betina (2010-08-29 01:50:07)

Offline

 

#4 2010-08-29 21:22:53

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

Re: wytyczne domowej wentylacji

Betina nie wiesz jak HELP rozlicza się z waszą pielęgniarką tzn czy tak jak w SUE RYDER (tak ma nasza pielęgniarka), że płaci jej jakaś stawka (zależy od odległości od jej domu do pacjęta) razy ilośc dni w miesiącu (minus np pobyt w szpitalu) czy może za ilość godzin u pacjęta?
Czy wszyscy z HELPu mają po 8 godzin tygodniowo?

Ostatnio edytowany przez Ewka_C (2010-08-29 22:10:49)

Offline

 

#5 2010-08-30 12:53:32

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: wytyczne domowej wentylacji

W Helpie pacjenci dzieci mają przyznane 8 godzin w tygodniu, nie wiem, czy tak samo jest z dorosłymi. U nas pielęgniarka też przychodzi 2x na 4godziny i  z tego co wiem, to do innych dzieciaków też na tyle przychodzą. Raz w miesiącu pielęgniarki wypełniają papiery z rozpisaniem godzin i zakresu opieki właśnie dla NFZ i z tego co pamiętam jest tam wymienione ilość godzin i daty wizyt.

Offline

 

#6 2010-08-31 09:49:09

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

Re: wytyczne domowej wentylacji

czy ktoś z lubelskiego jest w Helpie? kontrakt z NFZ mają podpisany na lubelszczynę ale ciekawa jestem czy jakieś dziecko jest Helpie czy wszystkie w Sue Ryder

Ostatnio edytowany przez Ewka_C (2010-08-31 09:49:53)

Offline

 

#7 2010-09-05 10:16:39

 jozzi1

New member

Call me!
Skąd: wejherowo, okolice
Zarejestrowany: 2010-09-02
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: wytyczne domowej wentylacji

witam wszystkich na tym forum tata jarka 1.3 roku sma1 mam pytanie czy jakieś dziecko z tego forum podlega pod szpital z ul. polanki  centrum zdrowia matki i dziecka gdańsk proszę o kontakt

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com Hotels Santa Clara https://www.berlin-hotel.pl ciechocinek noclegi