Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-05-31 20:47:34

oski

New member

Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 4
Punktów :   

Mamy problem z rurką metalową odkruszyła się

Mam do was pytanie mam synka z metalową rureczką i ona się odkruszyła i chyba zraniła nam tchawicę  bo bez przerwy nam krwawi z rurki szczególnie w czasie snu może wiecie ktoś miał podobny problem.To jest strona naszego Oskarka www.e-media.pc.pl/oskar My jesteśmy z Tomaszowa Lub a jeżdzimy do laryngologa do Warszawy.Prosimy o informacje. Rodzice Oskarka Justyna i Wojciech Malec.

Offline

 

#2 2009-05-31 21:15:37

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Mamy problem z rurką metalową odkruszyła się

Witam... Ja też miała córeczkę z rurką i wiem z doświadczenia że cokolwiek się działo to konsultowałam się z lekarzem prowadzącym z laryngologii... A jak u twojego syna pojawiła się krew to uważa że powinnaś jak najszybciej skontaktować się z laryngologiem ... Pozdrawiam

Offline

 

#3 2009-06-01 13:04:24

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Mamy problem z rurką metalową odkruszyła się

Jeżeli jest podejrzenie, że cokolwiek dostało się do płuc, oskrzeli czego nie  można usunąć cewnikiem, to chyba jedyną rozsądną radą jest natychmiastowa konsultacja.
Co do krwi w rurce, mój maluszek  przy prawie każdej infekcji ma  krew w rurce, czasem  nawet bardzo duzo (odciągam żywoczeroną wydzielinę wraz ze skrzepami- wygląda to upiornie), krew pojawia się w związku z podrażnieniem i przekrwieniem śluzówki. W przypadku takiej infekcji tez niestety konieczna jest konsultacja.
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2009-06-01 19:53:57

historia Ali.

New member

Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 4
Punktów :   

Re: Mamy problem z rurką metalową odkruszyła się

witam
nasza córka na początku miała rurke metalową ale po jakimś miesiacu założono jej rurke plastikowa i takich całyczas używamy takie jak sadze sa delkiatniejsze .A co do krwawienia czasami przy odsysaniu cewnikiem podrażliliśmy delkatne scianki i tez wywołało to krwawienie ,przy cieższej infekcji ,zapaleniu oskrzeli również wystepowała w wydzielinie krew . Jeśli rurka jest uszkodzona koniecznie trzeba ją zmienic .
pozdrawiamy .

Offline

 

#5 2009-07-10 22:36:14

oski

New member

Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 4
Punktów :   

Re: Mamy problem z rurką metalową odkruszyła się

Przepraszam że się nie odzywałam ale trafiliśmy do szpitala choć trzy tygodnie wcześniej miał zapalenie płuc tak teraz było zapalenie oskrzeli.Poprosiłam o posiew żeby mu zrobiły z rurki i ma bakterię pseudomonas.A nasza pani doktor do której jeżdzimy do Warszawy wyjechała za granicę.Ale Oskarek już nie krwawi jak wyszliśmy 8 czerwca ze szpitala tak przesypia już całą noc bez nawilżania.Dziękuję za rady i pozdrawiam was wszystkich.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek przegrywanie kaset vhs łódz Mielec zbiorniki jednokomorowe monolityczne Szambo betonowe Piotrków Trybunalski ciechocinek noclegi