Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-05-05 08:23:17

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Offline

 

#2 2009-05-05 11:00:04

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: mama wraca do pracy...

Wszystko to brzmi całkiem ciekawie, ale i tak uważam, że w naszym przypadku główny problem leży gdzie indziej. Oprócz problemu z tzw "wypadnięciem z obiegu" i koniecznością doszkolenia się po kilku latach siedzenia w domu - przede wszystkim najtrudniej znaleźć rozwiązanie problemu pt. Kto zostaje z dzieckiem jak my pracujemy?

Czy komuś z was ta sztuka się udała? Ja próbuję od prawie 2 miesiecy i zorganizowaliśmy to w taki sposób, że 2 dni w tygodniu mamy pielęgniarki od rana do wieczora (do ok.18) i wtedy pracuję. Ale zdaję sobie sprawę, że jestem w uprzywilejowanej sytuacji, bo mam tzw wolny zawód i nie muszę siedzieć na etacie, tylko pracuję na własny rachunek.
No i ważne jest to, że udaje nam się zarobić z mężem tyle, że stać nas na ten mój luksus pracy i kontaktu z ludzmi, bo te 2 dni kosztują nas trochę wiecej niż zwykła opiekunka do dziecka od poniedziałku do piątku.
To zdecydowanie nie jest idealne rozwiązanie, ale innego dla nas nie ma i dla wielu rodzin niestety też nie.

Offline

 

#3 2009-05-05 13:14:37

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: mama wraca do pracy...

Witam

U nas podstawowym problemem pozostawania mamy w domu jest  opieka nad dzieckiem, czyli pielegnierka a w zasadzie jej opłacenie i dostepność.
Bo zdaniem naszych urzędników PCPR zarabiam za dużo, by skorzystać z jakiegokolwiek dofinansowania, w tym do pielegniarki i za mało, by pozwolić sobie na indywidualne opłacenie pielęgniarki z doświadczeniem.

tak więc powrót "mamy do pracy" chyba nie jest na razie mozliwy - choć na pewno dla niej bardzo konieczny.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#4 2009-05-05 14:09:33

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: mama wraca do pracy...

no wlasnie... tez by mi sie przydal powrot do pracy, ale z braku mozliwosci "zdobycia"opieki do corki pozostaje to w sferze marzen. oliwy do ognia dolala ostatnio moja znajoma, ktora mieszka na zachodzie  i do swojego syna na resp. ma pielegniarke na 8 godz. dziennie...

Offline

 

#5 2009-05-05 14:49:27

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: mama wraca do pracy...

Taak, to rozpoczęliśmy dyskusję, w której mamy nieograniczone możliwości narzekania.....

Judyta - mnie też kiedyś piorun strzelił, jak poczytałam, że w niektórych krajach dzieciom takim jak nasze przysługuje 8 godz pielęgniarki i np jeśli jeden rodzic nie pracuje, to wykorzystują tę opiekę w nocy. hehe, kiedy spałaś dłużej niż 3 godz jednym ciągiem? bo ja już nie pamiętam..... choć muszę przyznać, że nie przypuszczałam, że do tego można się tak przyzwyczaić

Tato Piotrusia - my też się nie załapujemy na żadne dofinansowanie z PCPR. Niby nasze zarobki nie są najgorsze, ale nasza najbliższa lista zakupów to:
- wózek - 10 tys (przy dofinansowaniu płacilibyśmy ok. 2tys)
- ssak bateryjny - ok 2,5 tys, brak jakiegokolwiek dofinansowania nawet z NFZ
- fotelik do samochodu - nawet nie wiem ile, ale iki81 ostatnio pisała, ze kupili dla Julki za ok. 4 tys o ile dobrze pamiętam.
Taka lista to jednak lekka przesada, nawet jak na nasze możliwości. Krew mnie zalewa ilekroć o tym pomyślę. No i jeszcze taki drobiazg, że na bezpłatnym wieloletnim urlopie wychowawczym pozbawiamy się praktycznie normalnej emerytury.

I tak mam szczęście, że mieszkam w dużym mieście i chociaż pielęgniarki znaleźliśmy, które mają czas i chęć dorobić (chyba powinnam być zadowolona, że te panie podle zarabiają w szpitalu).

Offline

 

#6 2009-05-06 16:29:48

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: mama wraca do pracy...

Witam

no cóż w naszym kraju placi się tylko za adopcję.

Opiekujesz się dzieckiem otrzymujesz 1900 zł + za każde dziecko po 1300, kiedy rzeczywista wartość opieki nad dzieckiem, to 60 % tej kwoty.

O rodzicach, którzy maja odwagę zabrać własne, ciężko chore dziecko do domu szybko się zapomina, bo najważniejszy jest limit/osobę a nie to jak dbasz o swoje dzieci i chocbyś nie wiem co robił i jakie łamał bariery, to żona i tak nie dostaniesz 420 zł za 24 godz. opiekę nad dzieckiem

Łatwiej jest naszym urzednikom wydać 1000 zł/dzień za pobyt dziecka na OIOM-ie, niż kilkaset zł za opiekę domową.

Musiałem, to napisać, bo niektóre programy w TV mnie przerażają swoją naiwnością.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#7 2009-05-06 17:42:12

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: mama wraca do pracy...

Eh...

I przez te durne limity nawet nie mamy ZUSu płaconego... Szkoda w ogóle gadać A z drugiej strony dobrze że przekraczamy limit, bo przecież w ogóle nie dalibyśmy rady, nawet z tymi 420zł...


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#8 2009-05-07 08:46:55

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: mama wraca do pracy...

Iki 81 - masz rację, tylko, że nie chodzi tutaj wyłacznie o świadczenie (bo od listopada br ma się to chyba zmienić i każdy rodzic zajmujący się opieką bez szans na pracę  otrzyma świadczenie i składkę emwrytalną)

Bo jesli do tego doliczyc pielegniarke, która musisz sobie zapłacić, a ktoś może mieć ją za darmo i iść do pracy, jeśli możesz skorzystać z dofinansowania do mediów i i nne dofinansowania uzaleznione od dochodu - to wtedy odnoszę wrażenie, że popołudniu pracuję za darmo i  mógłbym ten czas spędzić "wygodnie"w domu.


a zresztą - sorki - chyba mam zły dzeń - mnie w końcu też dopadło


Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#9 2009-05-07 09:20:09

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: mama wraca do pracy...

wydaje mi sie ze osoby ktore "tworza"takie programy jak podalam link nie maja zielonego pojecia o potrzebach i codziennej rzeczywistosci adresatow tego programu.
to byl nasz wybor i nasze decyzje ze zabieramy nasze dzieciaczki ze szpitali, ale ciekawa jestem co minister zdrowia by zrobila jakbysmy zrobili strajk i choc na 1 dzien oddali dzieci do szpitali? to oczywiscie abstrakcja, ale wywolalibysmy katastrofe, bo przeciez naszych dzieci jest duzo a miejsc w szpitalach niewystarczjaco.
a zreszta ja obecnia dostaje na corke tylko zasilek pielegnacyjny, przekroczylam kryteria o 90zl. i to tez mnie wkurza ze nasze dzieci sa na rowni z dziecmi mniej chorymi, oczywiscie nie mam tu nic zlego na mysli ale moim zdaniem ta kwota nie jest adekwatna do potrzeb.
wiem ze w krajach rozwinietych rodzice dostaja zasilek w wysokosci sredniej krajowej, do tego opieke pielegniarka, i wlasciwie dzieki takiemu zabezpieczeniu nie maja problemow w sensie wykluczenia spolecznego. (w szerokim tego slowa znaczeniu)
w Polsce duzo sie mowi ale nic z tego nie wychodzi...
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/42166

Offline

 

#10 2009-05-07 11:44:19

mihalina

Member

Skąd: wa-wa
Zarejestrowany: 2009-04-29
Posty: 40
Punktów :   

Re: mama wraca do pracy...

anysz2 - Nam się taka sztuka udała, ale:
- jesteśmy w programie wentylacji domowej, co oznacza kilka godzin tygodniowo bezpłatnej pomocy pielęgniarki
- mąż pracuje zmianowo – też często w soboty i/lub niedziele i wtedy w tygodniu ma „wolne”

Tylko dzięki temu udaje nam się wyjść in plus (+ bonus w postaci ciągłości „okresów składkowych”). Ale fizycznie i psychicznie jest ciężko

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Innkvartering La Paz www.worldhotels-in.com worldhotels Hotels Baia Mare usuwanie adblue dentysta rydułtowy weekend w wellness Ciechocinek