Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-03-17 13:55:51

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

wizyty u specjalistów

Jak sobie z tym radzicie - czy udaje się wam zamówić wizyte domową neurologa czy ortopedy, czy zawsze jeździcie sami? My mamy w planach kontrolę kardiologiczną, no i wiem, ze musimy jakoś tam dojechać, bo sprzęt na badanie nie przyjedzie do nas - ale ortopeda czy neurolog może chyba przyjść? Na razie dzwonię po poradniach i się trochę podłamałam, bo terminy na lipiec - a ja w sumie głównie chciałam zlecenie na zakup wózka i różnych sprzętów do rehabilitacji, bo cóż mi mądrego powie neurolog o naszej chorobie - raczej mnie już nie zaskoczy niczym, więc gdyby nie te planowane zakupy to w ogóle bym chyba odpuściła.

Moje pytanie głównie kręci się wokół tematu - jak w sensownym czasie załatwić te zlecenia na zakup sprzętu? Czy pozostaje nam tylko wizyta prywatna?

Offline

 

#2 2009-03-17 14:07:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: wizyty u specjalistów

No więc neurolog się nami opiekuje w ramach hospicjum (czyli występuje również w roli anestezjologa ). jest tak miły, że wypisuje nam wszystkie zlecenia w ramach NFZ (bo jako neurolog może)

Do reszty specjalistów jeździmy w miarę możliwości (np. do ortopedy), jeździmy tez czasem do pediatry (no chyba że niezbędna jest wizyta domowa) i na pobrania krwi.

O kardiologa jeszcze nie zahaczyliśmy mimo, że równiez powinniśmy kontrolować serduszko. Ale wychodzę z założenia, że im mniej lekarzy tym lepiej a jak Dr O coś wysłucha to będziemy jeździć...


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2009-03-17 22:49:38

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: wizyty u specjalistów

Witam

tak naprawdę, to Piotrusia otacza grono medycznych fachowców (wyłącznie wizyty domowe - jesteśmy na razie mało mobilni z tym ciężkim respiratorem):

- anestezjolog, która opiekuję się Piotrusiem w ramach programu mechanicznej wentylacji domowej (MWD),
- neurolog (to z nim uzgadniamy m.in. zlecenia),
- pediatra (od kilku lat prowadzi także innego pacjenta z SMA),
- gastrolog - w ramach programu żywieniowego.

To wspaniali ludzie , mimo wielu zajęć są zawsze kiedy ich potrzebujemy i są otwarci na wspólpracę z nami - jak trzeba to trochę nami potrząsną i jest OK

Nie korzystaliśmy jak dotąd z kardiologa, ortopedy.

Poza tym odwiedza Piotrusia rehabilitant, psycholog, logopeda,  no i przede wszystkim nasza nieoceniona pielegniarka (MWD) - Pani Hania. Jest zawsze na czas, pomocna dłoń.

Pozdrawiam


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#4 2009-03-18 08:34:41

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

Re: wizyty u specjalistów

Do anysz2
Jeśli Ci chodzi o zlecenia na wózek i inne sprzęty rehabilitacyjne to może podjedź do tego specjalisty sama wytłumacz o co chodzi i może cię wcześniej przyjmie nawet bez dziecka.
Mnie bardzo pomogły panie pielęgniarki z ośrodka gdzie mam lekarza rodzinnego, w tym samym budynku przyjmują lekarze specjaliści i one same poszły do ortopedy naświetliły sprawę i przyjął mnie poza kolejką i bez Jędrusia.

Offline

 

#5 2009-03-18 10:16:59

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: wizyty u specjalistów

Nam zlecenia wypisuje pani doktor rehabilitacji, która zna Krzysia i jeżeli chodzi o same zlecenia, zaświadczenia itd. to nie jest jej potrzebna obecność dziecka. Idziemy do niej sami. Jeżeli lekarz zna dziecko i ma jego kartotekę, to nie powinien robić problemów z takim zaocznym załatwieniem sprawy. W rozporządzeniu dotyczącym sprzętów zaopatrzenia ortopedycznego jest napisane jaki lekarz moze jakie zlecenie wypisać. Czasem jest to ortopeda albo lekarz rehabilitacji a czasem wystarczy zwykły lekarz POZ. Sprawdź i może do lekarza innych specjalności będzie mniejsza kolejka. Pod spodem link do rozporządzenia.

http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacje … dmioty.htm

Offline

 

#6 2009-03-18 10:59:24

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: wizyty u specjalistów

My z corka odwiedzamy, neurologa, otropede, kardiologa, lekarza rehab,okuliste,alergologa. do wszystkich specjalisto jezdzimy z corka. jest to troche klopotliwe bo przychodnie zazwyczaj sa nie przystosowane, trudno jest z czteroletnim leżacym dzieckiem czekac w poczekalni na malutkim krzeselku, a do tego dochodzi oczywiscie koniecznosc odsysania. zazwycza umawiamy sie jako pierwsi i jakos tak dajemy rade. ale nie ukrywam ze jet to meczoce, jmieszkamy pod miastem wiec dojazd + czekanie w poczekalni mecza. jesli chodzi o skierowania na sprzet to zazwyczaj nasza rehabilitantka je zalatwia., te ktorych nie moze wystawic lekarz rodzinny. recepty na leki zalatwiam telefonicznie.

Offline

 

#7 2009-03-18 11:34:04

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: wizyty u specjalistów

Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do lekarza rehabilitacji na wizytę domową, a ten z kolei może wystawić zlecenia na potrzebny sprzęt rehabilitacyjny (wózek też).

Wiem o tym z autopsji.
Wy macie szczególnie utrudniona sytuację z dotarciem z dzieckiem do specjalistów, więc zawsze przy rejestracji mów dobitnie, że oczekujesz wizyty domowej ze wzgledu na bezpieczeństwo Maluszka.
Powodzenia!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels pakiet wellness Ciechocinek