Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-02-28 12:47:36

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

PEG

Kochani, ponieważ macie większe doświadczenie mam prośbę o radę. Mojej Agi dzisiaj ponownie wymieniałam jej foleya. Taki foley starcza nam na 3 góra 4 dni. Tylko tym razem nie lała się krew z dziurki. Powiedzcie mi, 11 marca jedziemy do CZD na chirurgię na kontrolę. Co jest lepsze aby Aginkowi założyć. grzybek, foley, czy może jest jeszcze coś innego? Proszę pomóżcie mi!!!
Agi miała już od soboty 21.02 wymieniane 4 rurki. Jest ruchliwa, bo się przeciąga i ma rehabilitację, Dzięki!

Offline

 

#2 2009-02-28 14:05:17

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: PEG

Witam,
jak byłam na oddziale w CZD wiekszość ruchliwych dzieci miały grzybek.

Offline

 

#3 2009-03-01 20:37:58

mrowka

Member

Call me!
Skąd: Głosków k/Warszawy
Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: PEG

Jeśli chodzi o grzybki polecam z firmy Bard - są silikonowe, mięciutkie i nie wrastają. Madzia wcześniej miała z firmy Tyco ale są z plastiku (czy jakiegoś takiego innego tworzywa ale sztywnego) i niestety Madzi wrastał. Ponieważ jednak grzybki jej "wychodziły" z żołądka (ale podobno zdarza się to wyjątkowo rzadko) teraz wróciliśmy do cewnika Flocare (silikonowy, mocowany na balonik, wystaje na zewnątrz ok. 15 cm rurki, ale ma specjalną stopkę żeby nie wsuwał się do środka do żołądka więc nie trzeba go obklejac plastrem tak jak Foley'a), chociaż dawno temu zdarzyło się, że końcówka cewnika weszła Madzi między kolana i jak się naprężyła przy płaczu to wyrwała to w całości razem z balonikiem, więc trzeba uważac. Ergo: z mojego doświadczenia najelpsze są grzybki Bard.

Offline

 

#4 2009-03-05 22:15:21

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: PEG

Dziękuję, jesteście kochani. Chirurg w naszym szpitalu odradzał nam grzybka, bo Foleya mogę sama wymienić. Jednak ostatnio rozmawiałam z koleżanką i też mi potwierdziła, ze ruchliwe dzieci mają grzybki. Wszystkim się wydaje, ze jak Agi jest w śpiączce to się nie rusza! Taką gimnastykę przy porannym przeciąganiu potrafi odstawić, że szok! No i właśnie rano pękają baloniki!!!! Na razie spokój, ale dzięki wielkie!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Prive Loft Nichi's Guesthouse - Cosy 3 bedroom with breakfast nocleg w ciechocinku