Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-02-20 20:35:35

ciocia zuzia

Member

5172852
Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 42
Punktów :   

program dożywiania

Mam prośbe do Mamy Julki ,czy mogłabys podać szczegóły waszego programu dożywiania? Do kogo sie zgłosic ,co zapewniają (strzykawki do karmienia?) i jakie sa kryteria kwalifikacji.Z góry dziękuję

Offline

 

#2 2009-02-21 11:27:17

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: program dożywiania

Co prawda pytanie nie jest do mnie, ale ponieważ właśnie zostaliśmy włączeni do programu opieki żywieniowej to napiszę tu co i jak, bo i tak chciałam o tym napisać w "swoim" wątku.
Jesteśmy przyjęci do Nutrimedu. Firma ma swoją stronę www, gdzie są wszystkie niezbędne kontakty.
Czekam jeszcze na pierwszą wizytę naszego lekarza opiekuna, więc szczegóły dopiszę w tygodniu, ale już wiem, że dostaniemy strzykawki (jakie chcemy), sondy (jaki chcemy - z polietylenu lub silikonowe), odżywki dorane przez lekarza. A ponieważ w naszym przypadku tych odżywek na razie nie będzie dużo (1 dziennie), to dostaniemy również mleko! (tu mnie naprawdę zaskoczyli).
Dodam jeszcze, że nie mamy PEGa i nie jest to żadną przeszkodą w przyjęciu do programu dożywiania. Nikt nam (póki co ) nie wmawiał, ze powinniśmy go założyć tylko od razu padło pytanie jakie sondy używamy, bo będą takie przysyłać.
Szczegóły diety omówię z lekarzem podczas wizyty domowej. Lekarz będzie nas odwiedzał raz w miesiącu, dowiem się jeszcze czy będą robić jakieś badania kontrolne - to tu napiszę.

Offline

 

#3 2009-02-21 16:03:19

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: program dożywiania

ciociu zuziu

Zgłosiliśmy się do pani doktor która w naszym rejonie prowadzi program dożywiania. Jest ona pediatrą ze szpitala wojewódzkiego w gdańsku. Przyjechała do nas na wizytę, obejrzała Julię, jej tkankę tłuszczową , spojrzała w tablice centylowe i stwierdziła że Jula na swój wiek ma dobrą wagę, ale do wzrostu trochę za małą, w związku z czym zaproponowała żeby jeden posiłek zamienić jej na nutrini. W ram,ach programu dostaliśmy na miesiąc butelki po 200ml nutrini, sondy  i strzykawki. Ci co mają PEGi dostają gaziki do higieny stomii. Tyle. Za dwa miesiące kontrola wagi.

pozdrawiam


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#4 2009-02-22 10:10:29

ciocia zuzia

Member

5172852
Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2007-05-07
Posty: 42
Punktów :   

Re: program dożywiania

Dziękujemy za odpowiedź!

Offline

 

#5 2009-02-22 11:34:51

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: program dożywiania

W CZD w Warszawie główną podstawą była właśnie też siatka centylowa. Czyli wzrost i waga. Agi znacznie odstawała na początku. Dają skierowanie wtedy na badania  i ocenę trawienia (scyntygrafia i pasaż). Teraz po pół roku Agi już ma prawie prawidłową masę i wzrost jak na swój wiek. Tylko nutrini my dostajemy w znacznie większych ilościach. Uważam, że warto!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
potracheotomii.pun.pl ciechocinek noclegi