Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-04-13 20:14:26

ciociaPaulinki

New member

Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 1
Punktów :   

Gastrostomia - co dalej ?

Witam wszystkie mamy i tatusiów malutkich i dużych pociech

Do napisania na tym forum skłoniła mnie bezsilność obecnego leczenia małej perełki której jestem ciocią. Pauliśka skończyła 2 latka, urodziła się z zespołem jelita krótkiego. Po wielu operacjach i stałym obecnie dokarmianiu pozajelitowym natrafiliśmy na mur. Otóż młoda miesiąc temu "pozbyła" się w końcu gastrostomii ( która służyła jej do tej pory do odbarczania ). Niestety nie wiem co gorsze, dziecko z rurką czy bez ? O ile życie z pegiem mieliśmy opanowane to po usunięciu rurki okazało się że rana nie chce się zabliźnić. Obecnie - miesiąc po usunięciu, dziecko ma worki stomijne, nic nie je ponieważ wszystko co zje od razu w formie kwasu wycieka przez tą ranę co ją narusza. Ona płacze bo ją boli więc logiczne w tym wypadku jest niekarmienie. Młoda w sumie cofnęła się o dobry rok czasu bo o ile jeszcze miesiąc temu była odłączona od pompy przez 10 h tak teraz max 3-4 h.
Pytanie do rodziców jest takie - czy ktoś miał już z tym do czynienia ? Czemu nie można zaszyć chirurgicznie tych otworów ? Czy są jakieś preparaty, maści które przyspieszą proces zabliźniania ?

Z góry dziękuje za wszelkie opinie na ten temat

Offline

 

#2 2012-04-13 22:02:32

Sylwia

Member

10833072
Skąd: Orange, CA
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 98
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

Witaj, moj synek mial zaszyta dziurke, bo tez nie chciala sie zagoic. Musisz porozmawiac z lekarzem w tej sprawie. Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2012-04-14 12:49:42

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

witam my ciągle mamy problem  z gastro bo dziura  ciągle nam się powiększa, i też pokarm i kwasy wypływają na zewnątrz i jest ciągle rana wokół pomimo wielokrotnego zakładania szwów- to problem trochę inny niż was napiszcie skąd jesteście to popytam =naszego dobrego chirurga co można z tym zrobić
pozdrawiam i życze wytrwałości

Offline

 

#4 2012-04-18 16:36:53

repaula

New member

Zarejestrowany: 2012-04-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

Witam lula26
ja jestem mama paulinki, ktorej gastrostomia nie chce sie zasklepic ,mam do ciebie pare pytan
moge cie prosic o twoj email?

Offline

 

#5 2012-04-18 20:28:24

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

julittaa.dzioba@interia.pl

Offline

 

#6 2015-03-31 13:05:52

antipanti

New member

Zarejestrowany: 2015-03-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

Witam, mój ojciec blisko 2 lata zmagał się z niezarośniętym otworem po gastrostomii (jednak otwór był dość wąski i tak bardzo nie podciekał, najgorzej było po większym posiłku). Jakiś czas temu zacząłem mu przygotowywać mieszankę kurkumy z oliwą oliwek i czarnym pieprzem (pieprz w bardzo niewielkiej ilości, z tego co wyczytałem ma zwiększać wchłanianie kurkumy). Jadł tego 1 łyżeczkę dziennie od herbaty, po około miesiącu zamknął się otwór po gastrostomii. Oczywiście nie wiem czy to sprawka któregoś ze składników mojej mieszanki czy innych czynników ale jeśli ktoś nie ma przeciwwskazań to może warto się tematem kurkumy zainteresować.
Inna sprawa, że tak mikstura jest bardzo niesmaczna i dzieci ciężko byłoby namówić do jej zjedzenia.

dla zainteresowanych polecam artykuł naukowy w języku polskim o kurkumie, pod wpływem którego zainteresowałem się tą przyprawą: http://kosmos.icm.edu.pl/PDF/2008/53.pdf

Offline

 

#7 2015-04-14 08:28:25

kkitaa

Member

Zarejestrowany: 2015-04-12
Posty: 14
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

Witam!
Mam pytanie mimo ze rozmowa dotyczy tematu po wyjeciu pega.Amelia miala wymienionego pega2tyg temu w lodzi,gdzie zawsze mamy we Wroclawiuale tj170km zeby znow jechac.W lodzi wymieniono  i dodano20ml glukozy do balonika i przepisano jej helicid.gdy wrocilysmy do domu ten helicid zatkal pega.odlozylismy te tabletki od razu.odetkalismy,po pewnym czasie na opatrunku zaczal widniec brazowy sacz.wychodzi jej tez ziarnina.ma troche czerwone naookolo gastrostomi i delikatnie fioletowe.czy mieli panstwo taki przypadek?skad ten brazowy ciemny opatrunek?

Offline

 

#8 2015-04-16 15:00:52

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

Brązowe moze byc po wymianie od tej śluzówki taka stara przeżarta przez kwasy żołądkowe krew.ale ja myśle że również jakaś odrobina helicidu się rozpuściła i on i wszystkie polprazole tak farbują.takie leki strasznie zatykaja gastro więć pomimo tego iz nie wolno ich rozgniatac ( tych kulek ) nam tak kazano bo nie ma lekow w innej postaci na zobojetnienie kwasow .my mamy gastro juz grubo ponad 5 lat.nic nie jest nam obce...

Offline

 

#9 2015-04-17 10:41:15

kkitaa

Member

Zarejestrowany: 2015-04-12
Posty: 14
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

witam:)
fajnie tak pogadac z kims kto ma naprawde wiedze taka domowa,szpitalneczasami to sie nie nadaja.ja nie wiem czy dobrze zrobilam ale odlozylismy ten helicid.wydaje mi sie ze to on namieszal a wczesniej go nie miala i bylo dobrze.czyli taki braz to nic groznego?my odebralismy wyniki z posiewu ma tam mala bakteryjke z ktora moze byc.dostala antybiotyk gentamycyne na gazik.moze ten braz minie jak bakteria zniknie?co uzywacie tez np na zaczerwieniona skore kolo pega?

Offline

 

#10 2015-04-18 15:25:58

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

ciężko doradzić bo my już używałyśmy wszystkiego może napisz co stosowałaś lub co nie działa....

Offline

 

#11 2015-04-19 09:11:13

kkitaa

Member

Zarejestrowany: 2015-04-12
Posty: 14
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

ja do tej pory caly czas octanisept ,bo to czerwone nie pojawia sie czesto,co jakis czas,i wlasnie teraz tez jest przez ta bakteryjke.no i jak sie pojawia to ja w tedy mysle,ale moze jest cos co calkiem likwiduje zaczerwienienie?

Offline

 

#12 2015-04-19 14:27:04

 gaga1216

Member

13993758
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 196
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

a próbowałaś bephanten plus krem?

Offline

 

#13 2015-04-19 16:37:57

kkitaa

Member

Zarejestrowany: 2015-04-12
Posty: 14
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

nie...pierwszy raz slysze tj na recepte?a krem jaki to mialby byc?

Offline

 

#14 2015-04-20 21:30:10

 gaga1216

Member

13993758
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 196
Punktów :   

Re: Gastrostomia - co dalej ?

to jest cała nazwa bephanten plus krem jest bez recepty w aptece będą wiedzieli

Offline

 

#15 2015-05-26 13:39:51

karoltomczy

New member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2015-05-26
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Gastrostomia - co dalej ?

witam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Hoteller Todtnau Allotjament Macau Home away from home #1 HotĂŠis San-Nicolao fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław