Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2015-06-16 23:18:41

mamarta

New member

Zarejestrowany: 2015-06-16
Posty: 1
Punktów :   

próby zatykania rurki - wymuszanie oddychania nosem

Jaki jest w Waszym doświadczeniu  poziom saturacji, na którym powinno przerwać się "eksperyment" zatykania rurki?
W naszym wypadku lekarz czeka aż saturacja spadnie do zera, "żeby mieć pewność, że pacjentka nie podejmuje oddychania" - bardzo mnie to martwi ze względu na to, że mała doznała już dużych urazów z powodu niedotlenienia - czy to nie przyczyni się do pogorszenia jej stanu?
Chciałabym poprosić, żeby nie dopuszczano do takiego dużego spadku, bo na mój rozum jest to szkodliwe, ale jeżeli taka jest powszechna praktyka i rzeczywiście nikomu to nie zaszkodziło (a sprawdzają tak czasem i kilka razy dzienie) - boję się posądzenia o histeryzowanie..
Dlatego pytam - czy spadek saturacji do 70, 50, 40 nie był w Waszym doświadczeniu powodem do odetkania już rurki? Wiem, że każdy przypadek to sprawa indywidualna, ale dla mojego spokoju ducha pomocna byłaby każda odpowiedź,
z góry dzięki,
  niepokojna..

Offline

 

#2 2015-06-18 16:16:17

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: próby zatykania rurki - wymuszanie oddychania nosem

To nie jest normalne że saturacja spada do zera nigdy bym na to nie pozwoliła.Jeżeli tak się dzieje to znaczy że coś jest nie tak i Twoje dziecko może ma jeszcze jakieś zwężenie krtani albo ma zbyt wiotką tchawicę,że nie może załapać oddechu noskiem lub buzią.Ja na Twoim miejscu skonsultowałabym to z innym lekarzem.Nie dopuszczaj do takiego niedotlenienia.Polecam dr Bieleckiego w GCZD w Katowicach.Nam tam wprowadzono odpowiednie leczenie i po 5 latach usunięto synkowi rurkę.
Grunt to przede wszystkim dobra diagnoza.
Pozdrawiam-Kasia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wojcieszów Noclegi Szwajcaria HĂŠbergement Sydney konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena