Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2014-09-25 09:48:21

dzasti

New member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 8
Punktów :   

sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Witam! Moja córeczka ma 2 tygodnie i ma zdiagnozowany paraliż strun głosowych, powód neurologiczny. Gdy się urodziła oddychała sama przez CPAP (miała podawaną większą ilość tlenu 23%, 30%), potem odkryli u niej stridor, który się nasilał. Po badaniu fiberoskopowym okazało się, że to paraliż strun głosowych. Od tygodnia jest zaintubowana, bo lekarze twierdzą, że tak jest jej lepiej. W niedziele była próba zaintubowania, córeczka oddychała, ale wyniki gazometrii były złe - rozumiem, że przez ten paraliż strun głosowych, nie dostarcza do organizmu dostatecznej ilości tlenu. Lekarze są właściwie pewni tracheotomii. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Co powinnam wiedzieć? Czy jest szansa, że paraliż ustąpi mimo tracheotomii? Serce mi się kraja jak widzę ją zaintubowaną i w szpitalu...

Offline

 

#2 2014-09-25 20:05:34

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Witaj. Porażenie strun głosowych, a co za tym idzie brak ich ruchomości, jest wskazaniem do założenia tracheo. Porażenie może być z różnych przyczyn, u nas było po zerwaniu strun głosowych. Czekaliśmy ponad 4 lata aby się uruchomiły struny. Po tym czasie była próba dekaniulacji. Kuba nie poradził sobie oddechowo i konieczna była operacja, po której usunięto rurę. Dziś Kuba jest ponad 2 lata po dekaniulacji. Jedna struna się ruszyła, druga już nie ma szans, ale z jedną można normalnie funkcjonować więc jak widać mimo tracheo struna ruszyła Na pewno powinno się znaleźć i leczyć powód neurologiczny, który spowodował niedowład strun. Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

#3 2014-10-03 18:35:31

dzasti

New member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 8
Punktów :   

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Dziękuję za odpowiedz! Jesteśmy już po i czeka nas teraz dużo pracy, ale rzeczywiście stan córki się poprawił i jest w dużo lepszym nastroju. Pozdrawiam

Offline

 

#4 2014-10-03 19:34:24

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Witaj.Mój synek ma również porażone dwie struny głosowe.Warunkiem do wyjęcia rurki była operacja poszerzenia krtani (wycięto nalewkę) oraz podwiązanie jednej ze strun.Synek niestety mówi ciszej (śpiewakiem operowym nie będzie ) ale zdecydowanie lepiej mu się oddycha.Marcinek rurkę miał 5 lat.Jesteśmy 5 miesięcy po dekaniulacji.
Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2014-10-13 09:14:13

dzasti

New member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 8
Punktów :   

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Dziękuje! Dałaś mi nadzieję, bo od kilku dni zastanawiam się jak to jest z mówieniem. Ważne, że mówi i że już jest dobrze! Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#6 2014-11-09 18:41:39

 MARTA

New member

Skąd: POLSKA
Zarejestrowany: 2014-11-09
Posty: 2

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Witam!Mój syn ma obustronne porażenie fałdów głosowych,porazenie powstało na wskutek wielu zabiegow w okolicy krtani , w tej chwili ma duzy pproblem z oddychaniem .Operacja będzie w Katowicach , czy ktoś z państwa był już w gczd , proszę o parę słow na temat pobytu  w  tym szpitalu i czy jest możliwość pobytu z dzieckiem.

Offline

 

#7 2014-11-09 19:05:24

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Kubek jest prowadzony przez Katowice i tam tez byl operowany właśnie ze względu na porazenie strun (arytenoidektomia). Śrecnio co pół roku tam jesteśmy. Jest to mały oddział, stad tez malo tam miejsca, ale można być z dzieckiem:). Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

#8 2014-11-09 20:07:32

 MARTA

New member

Skąd: POLSKA
Zarejestrowany: 2014-11-09
Posty: 2

Re: sparaliżowane struny głosowe - jaka szansa?

Dziękuję za odpowiedż ! :)Mam nadzieję ,że po zabiegu będzie dobrze .Cieszy mnie to ,że Kubusiowi się powiodło Pozdrawiam ,Marta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Apartamento en edificio de categorĂ­a berlin-hotel.pl spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena